Subvencija za mehanizaciju

Danas je to izjavila direktorica Uprave za agrarna plaćanja u emisiji "brazde" na rtv.
 
Za sva gazdinstva ili samo za mlade poljoprivrednike? Za sve mlade ili samo za one sa otvorenim gazdinstvom 2019.?
 
Definitivno ce 820 biti najveci igrac kod poljoprivrednika ako uslovi konkursa budu ok, ostaje da cekamo i vidimo.
Samo da neskoci cena hiljadu dve gore 😄
 
@dukej
Ma sigurno samo za novootvorena gazdinstva,taman posla da drzava ponudi sansu svima,samo sto manje njih da dobije to je njima dobitna kombinacija.
 
Bilo je i za njih namenjeno jer se ti od 82ks proizvode kod nas.A ovi sto su preko 100ks oni se ne proizvode kod nas.Ovi sa preko 100konja se prodaju i dalje ali ovi ispod 100ks tesko.
 
Ima sistem mnogo toga sto smrdi i ne valja ali o ovome sto pruzaju kupovinu nove mehanizacije sa 50 - 75% popusta mozemo mi pricati sta hocemo ali zadnjih godina kupljeno je toliko nove mehanizacije da se lako moze videti u svakom okruzenju.
Svaka nova prikljucna masinerija je na ovaj ili onaj nacin stigla sa popustom u dvorista!
Da nije toga bilo ne bi se kupovalo ni 10% od toga sto je kupljeno!
 
Da li je neko vadio potvrdu nadleznog organa da podnosilac prijave ima svojstvo osiguranika fonda za PIO poljoprivrednika? Ova potvrda mi je vazna zbog konkursa za mlade. Bio danas u PIO fondu. Rekli da dodjem sutra ne znaju sta treba da izdaju. Da li je neko dobio ovu potvrdu i gde?
 
Koje firme mogu izdati račune za subvencije? Ako meni neku mašinu napravi zanatska radnja (mašinbravrska ili neka druga), da li njihov račun važi za subvencije? Da li takva firma ili radnja treba da bude registrovana za proizvodnju poljoprivredne mehanizacije?
 
Da li je neko vadio potvrdu nadleznog organa da podnosilac prijave ima svojstvo osiguranika fonda za PIO poljoprivrednika? Ova potvrda mi je vazna zbog konkursa za mlade. Bio danas u PIO fondu. Rekli da dodjem sutra ne znaju sta treba da izdaju. Da li je neko dobio ovu potvrdu i gde?
Po konkursu ti ne treba ta potvrda. Samo da nema dugovanja prema drzavi za opste poreze.
 
Da li izvodi iz maticne knjige rodjenih mogu biti stariji od 30 dana ili moram da izvadim nove?
 
Nazad
Vrh