Subvencija za mehanizaciju

Ја добио решенје пре две недеље за захтев предат у септембру 2018, од пара још ништа.
 
Prošli smo celu proceduru sa klijentom preko IPARD-a.

Što se tiče kontrola, jesu rigorozne, ali daleko od toga da samo gledaju kako da naprave problem.
Naprotiv, trudili su se da nam maksimalno izađu u susret. Svakako, kao što je neko i pomenuo, to su
minimalni nacionalni standardi koji su propisani zakonom, tako da bi svako PG trebalo da ih poštuje.

U minimalnim nacionalnim standardima (odnosno zakonima) se ne pominje ishrana pasa.

Što se tiče plaćanja agenciji, IPARD program finansira i troškove agencije, u procentu u kom je povrat i za traktor.
Tako da korisnik plaća samo deo, u proseku trećinu iznosa. I to za posao koji je, u našem slučaju, trajao 18 meseci,
u kojima je klijent, ako izuzmemo dokumentaciju i biznis plan, dobio u svakom momentu direktne upute i savete,
i prošao kroz celu proceduru veoma lako. Mi imamo zadovoljnog klijenta koji planira da učestvuje i u narednom pozivu :)

Što se tiče referentne cene, ona se može samo otprilike odrediti i pretpostaviti.
Znaci referentna cena kroji iznos povracaja,bolje biti miran ,cene katastroofa,uslovi iz godine u godinu losiji,svake godine nize cene proizvoda ,vozicemo polovno,i necemo sanjati banku ,ratu i kredit.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Bitni da im puna usta hvale po emisijama o poljoprivredi i tako ne upuceni misle da nama cvetaju ruze a ustvari mikijeva radionica na delu!
Meni su za bikove isplatili za 2,5god. od dana predaje zahteva, poserem im se na podsticaj!!!
 
Meni za setvospremac jos nista. Predao prvih dana. Ovo je lud zbunjenog po kom redosledu idu?
 
Nazad
Vrh