Subvencija za mehanizaciju

Danima nas zavlace u raznim poljoprivrednim "strucnim" sluzbama oko izrade poslovnog plana koji je neophodan da bi konkurisali za najnoviju pokrajinsku uredbu o povracaju. Gde god smo pitali od sekretarijata, opstine, regionalne sluzbe niko nista ne zna da objasni. Kada se podmire oni koji trebaju, onda ce svi znati da ispune tkzv poslovni plan.








D
 
Da li je neko do sada dobio neki odgovor po pitanju bespovratnih sredstava, da li od pokrajine ili republike? Ako ste toliki pesimisti i verujete pricama rekla-kazala, vi nemojte ni konkurisati onda.
 
Jebeš ti sve ovo da kažem sitno priključnu mehanizaciju...ne kažem da nije dobro naravno da jeste.Zanima me konkurs za traktore gde su sredstva istog dana potrošena tj bila su limitirana.Tako da će opet neko da obnovi svoju NOVU mehanizaciju a neki ćemo da se hvatamo sa bankama za guše oko kamata ne bi li izkukali neki povoljan kredit.Trebali su da naprave kategorizaciju naj ugroženijih ljudi sa starom mehanizacijom pa ko hoće od njih izvolite ko neće neće.U stvari nisu ni trebali davati za traktore ako nemaju novaca....ovako ništa nisu uradili.
 
Sada ce za vreme sajma izaci uredba za dinarske kredite od strane ministarstva poljoprivrede.
 
I ja sam konkurisao,cekam odgovor.Pre dve godine sam dva puma dopunjavao dokumentaciju ministarstvu na njihov poziv i na kraju sam dobio povracaj za sejalicu tako da nisam pesimista nikako.Sto se tice traktora to i dalje nije nista iz IPARD fondova,oni startuju na jesen,ako ministarstvo ispuni sva obecanja.
 
Spajki ja sam odgovorio kolegi baci, jer covek je pisao o pokrajinskom konkursu za mlade, pretpostavljam za traktore.
Gde ima para jedva za 100 ljudi, i gde su traktori zajedno sa stocarstvom i povrtarstvom koji ce imati prioritet, i gde je potreban poslovni plan za koji ti treba od 300 do 500e da bi poslao dokumentaciju, za konkretno taj konkurs se prica da je vec sve podeljeno.
Svakako treba biti optimista, pljunuti 400e i slati dokumentaciju...
 
Da li je neko do sada dobio neki odgovor po pitanju bespovratnih sredstava, da li od pokrajine ili republike? Ako ste toliki pesimisti i verujete pricama rekla-kazala, vi nemojte ni konkurisati onda.

Ja zvao i pitao da li su dobili papire i da li su u redu.Inace sam poslao dokumentaciju 21.04 2017.Ljubazno se javili i kazu da su zatrpani i da ce poslati odgovor o prijemu posiljke kada stignu do mog predmeta?!!!Nije mi jasno kako tako sporo obradjuju kada sam predao skoro medju prvima.
 
IV. НАЧИН ОСТВАРИВАЊА ПРАВА НА ПОДСТИЦАЈЕ
Члан 12.
Поступак за оствaривање права на подстицаје покреће се
подношењем захтева за одобравање права на подстицаје министарству
надлежном за послове пољопривреде - Управи за аграрна плаћања (у даљем
тексту: Управа), за сваку календарску годину, у периоду од 15. априла до 1. јула
текуће године.
 
Spajki ja sam odgovorio kolegi baci, jer covek je pisao o pokrajinskom konkursu za mlade, pretpostavljam za traktore.
Gde ima para jedva za 100 ljudi, i gde su traktori zajedno sa stocarstvom i povrtarstvom koji ce imati prioritet, i gde je potreban poslovni plan za koji ti treba od 300 do 500e da bi poslao dokumentaciju, za konkretno taj konkurs se prica da je vec sve podeljeno.
Svakako treba biti optimista, pljunuti 400e i slati dokumentaciju...

Da, tako je, mislio sam na traktore. Ocigkedno je da je vec sve podeljeno, posto ni jedna nadlezna sluzba nema pojima o cemu ih pitamo.... "poslovni plan". Kod svih je isti odgovor:" Zovite sledece nedelje, znacemo odgovor". A vreme tece...
 
Ja zvao i pitao da li su dobili papire i da li su u redu.Inace sam poslao dokumentaciju 21.04 2017.Ljubazno se javili i kazu da su zatrpani i da ce poslati odgovor o prijemu posiljke kada stignu do mog predmeta?!!!Nije mi jasno kako tako sporo obradjuju kada sam predao skoro medju prvima.
Pa sta se ti jediš...ja jos cekam iz oktobra 2016. da mi obrade zahtev!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Strasno sta rade.
Za 365 dana ako si iz Vojvodine,apliciras za Hu drzavljanstvo i dobijas ga.Odmah mozes da apliciras i za subvencije preko prosperitatesa.
Ako vec imas Hu drzavljanstvo,mnogo brze zavrsavas ceo proces.Mislim da je sada jan/febr. bio konkurs i vec je papiroloski zavrseno.
 
Nazad
Vrh