Subvencija za mehanizaciju

Drugar je kupio sejalicu i rasipac,da li se salje ista dokumentacija kao i prosle godine? Treba da mu popunim,a nisam citao pravilnik,ja imam od prosle godine. Znam da sam slao,racun,otpremnicu,garanciju,poreska resenja i uverenje o nekoriscenju podsticaja iz opstine.
 
Šta si poslao ako ti nije problem reci, od dokumentacije

Racun, otpremnicu, fiskalni racun, garantni list za masinu
Popunjen obrazac br.3 i onu tabelu gde upisujes stavke za koje konkurises sa cenama, nalaze se na istom PDFu Захтев-за-подстицаје

Dva uverenja o izmirenim porezima.
Izjavu koja se nalazi u onom istom PDfu sam potpisao i overio kod notara i predao u odsek za poljoprivredu u opstini , oni izdali neku potvrdu da ne konkurisem kod njih za istu masinu , ta potvrda se salje. Izjava overena kod notara ostaje njima.
Potvrda od pokrajine se ne salje, pod rendim brojem 6.na spisku dokumentacije.
 
Treba proveriti da li tvoja Opstina trazi overenu izjavu od notara. Recimo moja u Kragujevcu ne trazi. Da ne ide kod notara ako ne mora.
 
Ako je prosle i preprosle godine bio povracaj 40%, ne kazem da nisi u pravu, ali mi je cudno da bude tako veliko interesovanje zbog dodatnih 10%?
Podeli sa nama to sto znas, da se i sam ne cimam oko papira.
 
Marko mislim da je ove godine u pitanju to sto ko salje predracun I odobre mu zna da dobija novac sigurno I zna se okvirno kada je rok nakon realizacije kupovine. Bila bi velika jagma sigurno I na 30-40% upravo iz tog razloga. A na onaj nacin na koji je bio raniji godina znam dosta njih koji su izvisili za novac a ima I ko ga jos uvek ceka. Pa je mnogima to bilo nesigurno. A mnogi hoce da obnove mehanizaciju zbog povracaja. Ko ima potrebu za necim kupice I bez povracaja makar I polovnu masinu :osmeh:
Ja sam licno hteo drljacu da uzmem ali nema povracaja pa se nisam ni cimao. Uzecu je svakako na leto kad prodam psenicu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh