Subvencija za mehanizaciju

izvinjavam se ako [pitam nesto sto je vec napisano:

Uzmem profakturu i saljem ministarstvu sa nekom dokumentacijom? Oni ako odobre kupujem i posle mi vracaju neki novac?

E sada, vocarski traktor ako hocu, sta spada u vocarski, Rakovica 65?
Kupio bih i frezu pipalicu

Tako je. Saljes profakturu ministarstvu. Oni razmatraju tvoj zahtev i recimo odobre ti novac i to 50% od vrednosti bez pdv-a (na profakturi uvek imas cenu bez pdv-a i sa pdv-om). Kada ti to odobre, ti imas papir koji ti garantuje drzava da ce ti uplatiti taj novac posle tvoje realizacije kupovine.

Sto se tice toga da traktor mora da bude vocarski, mi smo snalazljiv narod. Onaj ko ti daje profakturu za traktor, treba da napise izjavu da se taj traktor moze koristiti u vocarstvu, vinogradarstvu i povrtarstvu. Istina je da bilo koji traktor moze uci u vocnjak, zar ne?
I na taj nacin, svaki traktor dolazi u obzir.

- - - - - - - - - -

Kako Uroš kaže, Subvencije za traktore su već razgrabljene, i to u prvim minutama ponedeljka ...

99% je u pravu. Cekalo je preko 300 ljudi prvog dana. Ima cak i slika u ovoj temi koliko se secam. Pravilnik kaze da, ukoliko dve osobe posalju papire istog dana u isto vreme, prednost ce imati onaj predmet koji je prvo uzet u obradu. Tako da...
 
Na koju adresu se salju papiri za prikljucnu mehanizaciju?Jel to uprava za agrarna placanja Bulevar kralja Aleksandra 84 Beograd?
 
Da li je neko nesto nasao u vezi navigacije?Da li postoji poseban član u uredbi vezan za njih ili prolaze samo kao oprema u traktoru?
 
Da li je neko nesto nasao u vezi navigacije?Da li postoji poseban član u uredbi vezan za njih ili prolaze samo kao oprema u traktoru?
Imas deo gde pise GPS/GNSS
2c7403bd6a935377ad4ff6dee23c1be5.jpg


Nada poslednja umire.
 
nije mi jasno,jel moze da se podnese zajedno dokumentacija za mehanizaciju sa racunom i predracunom?
 
Hvala za info.Najbolje pre tih akrobacija,račun i predračun da pokusate dobiti Upravu na tel,ili mail-om i informisati se.Meni su prosle godine odgovarali na mail o roku od dva-tri dana
 
Da li je neko dobio povracaj za motornu kosu?
Zvao sam ih danas i bili su neodredjeni.
Razmisljam da kupim Stihl FS 250 motornu kosu.

Prema tabeli za podsticaje, pod rednim brojem 3 stoji sledece:

18. Машине и опрема за орезивање и обликовање биља

Stihl kosa bi mogla da se podvede pod ovo.
 
Nazad
Vrh