Subvencija za mehanizaciju

Danas predata dokumentacija,cekamo resenje.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Jedan moj poznanik je bio u Novom Sadu u izvršnom veću (valda se to sad zove Banovina) zbog potvrde pokrajinskog organa da ne koristi subvencije od pokrajine za mehanizaciju za koju konkuriše za ove republičke subvencije za mehanizaciju. Tamo su mu rekli da mu ta potvrda ne treba, jer je ministarstvo poljoprivrede umreženo sa pokrajinom i po službenoj dužnosti to mogu da provere.

Da li je to tačno (da se ne desi fali jedan papir), odnosno da li ste dobijali tu potvrdu u izvršnom veću (mislim na forumaše iz Vojvodine koji su konkurisali za subvencije za mehanizaciju kod ministarstava)?

I gde se tačno vadi ta potvrda, nisam do sad nikad konkurisao za bilo kakve subvencije pa ne znam?
 
http://subvencije.rs/vesti/bespovra...-ministarstva-poljoprivrede-u-2017-oj-godini/

Potvrda za poljoprivrednike iz Vojvodine ne treba
a21d34ade8628a790ebae3a01a006f14.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
@dukej Bas kao sto su mu rekli tako je od ove godine, prosle godine se vadilo,konacno neceg pametnog da se sete, da smo malo uredjenija drzava i bolje koriste nove tehnologije 80% papira bi bilo suvisno sta god radio ili pravio licnu kartu pasos...
 
A da li potvrda o izmirenju poreza ako imate zemlju u dve katastarske opstine mora da se vadi i u jednoj i drugoj?
 
Ja sam danas poslao papire za špartač koji sam kupio oko Nove Godine. Trebalo bi da dobijem oko 400 evrića povraćaj, ali koliko sam čuo slaba vajda je da će se to i ostvariti. Navodno je odavno premašena količina novca namenjena za te subvencije, tj. već u prvih par dana je podneto previše zahteva. A ti prvi zahtevi su oni koji i najviše potražuju...
 
I koliko onda potvrda treba ako si iz Novog Sada , jedna iz poreske , druga iz lokalne i to je to , predračun ili račun , potvrda o aktivnom statusu, popunjen zahtev i ...........!?
 
Od tacke 3 do tacke 6 oni sve pribavljaju po sluzbenoj duznosti pise u pravilniku. Zena iz uprave mi je rekla da nemoram papir iz lokala donositi da ce pribaviti oni.

Nada poslednja umire.
 
Treba mi mala pomoc oko ove tabele , poslao bih racun od atomizera.

74506491205f54aca05ea12df46abe75.jpg


Buni me ovo podsticaj , vidim tamo u tabeli vrsta podsticaja i prihvatljiva investicija , sta pisem pod podsticaj samo ?
 
Pises naziv podsticaja:
Bespovratna sredstva za nabavku novih prikljucnih masina i opreme za obradu zemljista, prihranjivanje, djubrenje, setvu , sadnju, berbu i transport.
 
Zna li neko kako proveriti da li je zahtev stigao i da li su papiri u redu.Telefoni stalno zauzeti.Da li oni odgovore ako nesto treba da se dopuni?
 
E, iz tog razloga uvek šalji sa povratnicom, odnosno potvrdom o prijemu/uručenju, ali sigurno će te pismenim putem obavestiti ako nešto nedostaje ili nije uredu, sa rokom da dopunis predmet! Moje iskustvo je barem takvo, korektni su bili.
 
Nazad
Vrh