Subvencija za mehanizaciju

Nemoj da budeš sarkastičan, čovek je samo iskren i u pravu. Nisi ti jedini 99% ne pročita, pa onda oni koji ostvare subvenciju su se prodali. Svaki dan slušam to.
 
Prosle godine su svi podneli, ogromna vecina, zahtev bez el. popisa. Posle su nas vracali da se to odradi.
Ni ove godine nije puno bolja situacija i u petak, prvog dana kad je moglo da se odradi potpisivanje nije bila guzva. Prvo su to odradili ljudi iz firmi koje prodaju mehanizaciju, a preuzeli su na sebe da to odrade. Tek po neki pojedinac je bio sam. Vec oko 12 h je bilo izmedju 10 i 15 ljudu, a mogu zamisliti sta ce biti u ponedeljak. Ide doata sporo, a rade samo do 13 h
 
Pita drugar da li može da se predaju računi za 2 mašine na konkurs? 🤔 Pošto su iznosi oko 400000din po računu.
 
Može i na republici kao mog sestrića npr. Nije video da objekat za držanje stoke mora biti upisan u registar objekata ili da je registrovana farma. Kako on nije video, tako ni ja, ni sestra a nažalost ni radnica u psss-u koja je proveravala da li je kompletna dokumentacija...
Pravilnikom je određeno da Uprava ne sme da vas odbije i da mora da vam pošalje zahtev za uređenje podneska ukoliko prilikom obrade zahteva utvrdi:
- da imate neizmirena dugovanja
- da objekat nije upisan u Registar objekata.
Dobijate rok od najmanje 8 dana da otklonite nedostatke, odnosno da izmirite dugovanja i urgentno tražite upis objekta u Registar objekata.
 
Kakva je procedura za mašine koje su plaćene kešom bez novčane transakcije preko banke?
Traže da se prilože overeni izvodi iz banke ali nije tako plaćeno pa me buni.
 
Tako je bilo i prošle godine, a ja sam iskeširao za rasipač.
Predo samo originalni fiskalni račun na digitalizaciju s tim da sam sebi iskopirao i overio kod notara da imam overenu kopiju za nedaj bože ako šta kažu da nema il da nisam dostavio i sl.
 
Kakva je procedura za mašine koje su plaćene kešom bez novčane transakcije preko banke?
Traže da se prilože overeni izvodi iz banke ali nije tako plaćeno pa me buni.
Ako je plaćeno gotovinom direktno dobavljaču, dovoljan je fiskalni isečak kao dokaz o plaćanju (na isečku piše način plaćanja - gotovina). Dokaz o uplati svakako digitalizovati (prebaciti u .pdf format) i elektronski potpisati - može PSS ili javni beležnik (ne rade svi to).

Ako je plaćeno gotovinom u menjačnicama, tražiti od dobavljača Izvod i onda je to dokaz o plaćanju, koji isto treba digitalizovati i elektronski potpisati.
 
Sad sam bio u PSSS i nisam uspeo da podnesem zahtev za subvenciju za zastitnu masku za prskanje koja kosta 130000, kao nema je u tabeli.
 
Nazad
Vrh