Subvencija za mehanizaciju

Gde je izasao taj pokrajinski konkurs gledao aam na sajtu nema, vidim da je mbv vrsac objavio, da li moze na predračun kao i prethodnih godina, ili imaju neke novine, i da li moze da se konkurise za 2 stvari, npr zainteresovan sam za rastorivac i hirdo ruku ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Daj link.

Rečeno mi da sutra izlazi na sajtu. Ja dobio u pdf-u pravilnik.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ko Kaze da nemamo iste uslove.
Pa mi imamo i pokrainu i ministarstvo oni ministarstvo i grad.
Ne vidim gde smo mi osteceni iz Vojvodine u odnosu na Bg poljoprivrednike.
A sta bi tek trebali da kazemo mi koji nismo AP Vojvodina i grad Beograd a imamo samo konkurs ministarstva. Opstina konkretno moja daje nesto minimalno mahom za vocarstvo, pcelarstvo i nesto za navodnjavanje za povrtarstvo . A procentualno se najvise radi ratarstvo i povrtarstvo, tako da tu bas mali broj ljudi ima koristi.
 
За физичка лица и правна лица:

1. читко попуњен образац пријаве са обавезним потписом и потписаним изјавама подносиоца пријаве, које су у оквиру обрасца;
2. подносилац пријаве, који је активни корисникАгроСенс платфоме https://www.agrosens.rs, у образац пријаве уноси електронску адресу (e- mail) којом је пријављен;
3. фотокопија личне карте, или очитана чипована лична карта носиоца пољопривредног регистрованог газдинства, или овлашћеног лица у правном лицу;
4. оригинал Извод из Регистра пољопривреднихгаздинстава који издаје Управа за трезор(подаци о пољопривредном газдинству, првастрана Извода као и остале стране извода саподацима о површинама, не старији од 30дана);
5. доказ o регулисаној накнади за одводњавање/наводњавање (потврда ЈВП „Воде Војводине“) доспелој до 31.12.2022. године за подносиоцапријаве;
6. доказ о измиреним доспелим порескимобавезама које су доспеле до 31.12.2022. године за подносиоца пријаве (издато одстране надлежног органа јединице локалнесамоуправе пребивалишта, односно седиштаподносиоца пријаве, као и надлежног органалокалне самоуправе где се налази предметнаинвестиција, уколико се предметнаинвестиција налази на територији другелокалне самоуправе, на територији АПВ);
7. доказ о измиреним доспелим обавезама зазакуп пољопривредног земљишта у државнојсвојини (потврда надлежног органа, илифотокопија уговора са Министарствомпољопривреде, шумарства и водопривреде и доказ o извршеном плаћању);
8. предрачун са пропратним актом добављача у коме ће бити исказана цена без ПДВ-а, ПДВ и цена са ПДВ-ом, и спецификација опреме која садржи основне карактеристике опреме (коначан оригинал рачун мора бити идентичанпредрачуну по износу, спецификацији и добављачу опреме);
9. за инвестиције које су већ реализоване:
- а веће су вредности од 1.000.000,00 динара:оригинал фактура (за велепродаје) или фискални рачун са пропратним актом добављача у коме ће бити исказана цена без ПДВ-а, ПДВ и цена са ПДВ-ом, појединачно и спецификацијa опреме која садржи основне карактеристике опреме (подаци исказани у обрасцу пријаве морају бити исти као урачуну), доказ о извршеном плаћањупредметне инвестиције и то извод Корисникасредстава из кога јасно произилази пренос средства на рачун добављача опреме оверен одстране банке;
- за инвестиције мање вредности од 1.000.000,00динара, које су исплаћене готовински подносисамо фискални рачун са пропратним актомдобављача;
- отпремница за набавку предметне инвестиције;
- фотокопија гарантног листа за опрему за коју јето предвиђено важећим прописима;
- фотокопија уговора о кредиту, уколико јепредметна инвестиција набављена путемкредита;
- јединствена царинска исправа (уколико јеподносилац пријаве директни увозник) - нестарија од 01.01.2023. године;
10. оригинал извод из катастра непокретности с подацима о власништву за објекат у којем сереализује инвестиција из члана 3. овогПравилника подтачке 1. до 3. (не старији од 30 дана од дана подношења захтева);
11. ако подносилац захтева није власник објектакоји је предмет инвестиције из члана 3. овогПравилника подтачке 1. до 3., уз захтевдоставља и уговор о закупу или уступању накоришћење предметног објекта закључен сазакуподавцем, са роком важења од најмањешест година почев од календарске године закоју се подноси захтев, а који уговор је уписану катастар непокретности као једини терет напредметном објекту;
12. фотокопија дипломе: пољопривредни, ветеринарски или технолошки факултет, сведочанство средње пољопривредне школе (уколико подносилац захтева нема диплому наведених факултета или сведочанство средње пољопривредне школе , није потребно достављати другу документацију);
13. потврда о чланству у земљорадничкој задрузи;
14. копија сертификата за органску производњу или сертификат о заштићеном географскомпореклу;
15. изјаве подносиоца пријаве у оквиру обрасца пријаве;
16. изјаве добављача.
 
A sta bi tek trebali da kazemo mi koji nismo AP Vojvodina i grad Beograd a imamo samo konkurs ministarstva. Opstina konkretno moja daje nesto minimalno mahom za vocarstvo, pcelarstvo i nesto za navodnjavanje za povrtarstvo . A procentualno se najvise radi ratarstvo i povrtarstvo, tako da tu bas mali broj ljudi ima koristi.
Ja kao covek koji zivi u Vojvodini apsolutno se slažem sa Vama.I krivo mi je sto je tako.
Ali opet ovde imate ljudi koji ce pored svega toga reci "di su nasi novci".
Drugo Nasi i Vasi uslovi za rad su nebo i zemlja.
Treba imati osecaja za sve.
 
Ja sam oduvek imao stav (ne znam, možda je naivno i nemoguće) da subvencije treba davati samo po količini gotovog proizvoda. Po kilogramu meda, sira, pšenice, suncokreta, kukuruza, krompira, luka, kajsija, bresaka, trešanja, oraha, lešnika, po litru mleka, po komadu zelene salate, po vezi rotkvica, mladog luka, zelja.
Jedino pošteno. Jedini problem je što bi sve moralo ići preko računa, a to nije tako lako. Za vas ratare i jeste, ogromne količine, sve predajete na jednom ili dva mesta. Pa čak i za nas voćare, ko ima dosta, uglavnom nosi na palete u hladnjače. Problem su sitniji proizvođači, zelene i kvantaške pijace, tu bi trebalo naći modus.
Ali da je najpoštenije - jeste. Napravio si novu vrednost, izvoli subvenciju! A ne kao sada, masa muljatora i neradnika dobija novce (zato "a di su"), a pošteni i vredni ljudi pušagija.
 
Da li ovaj pokrajinski konkurs ukoliko se preko njega konkuriše za neku priključnu mašinu isključuje mogućnost konkurisanja za nabavku opreme za navodnjavanje ukoliko taj konkurs bude i ove godine?
 
Nazad
Vrh