Subvencija za mehanizaciju

Za Pokrainski prvo ide inspekcijski nadzor(PSS) ako je sve uredu sa dokumentacijom pa tek onda uplata.
 
Juce zvao da pitam sta se desava sa mojim zahtevom predatim prvog dana na pisarnici i odgovor sam dobio da je na obradi. Preostaje mi i dalje strpljenje i cekanje.
 
@alen1972
Komšija ima lovol ali 604,sad ima dve godine i 1100sati. Baš sam ga dosta vozao i raznorazni mašina kačili za njega. Što se tiče kabine dosta dobro zadihtovana odvojena je od menjača i pregradjena je od motora. Malo prašina ulazi oko ručki za hidrauliku ali ništa strašno,buka je kud i kamo manja nego u rakovicama i imt ,ali nije kao u zapadnim tipa novi Case,John,Claas ali nije puno ni bučnija od pomenutih brendova.

Ako se odlučite za 504 ili 604 ni u ludilu da uzimete bez klime,jer je kabina sva u staklu i na plus 20 kad je traktor opterećen može se uključiti klima,nema bočna stakla leptire jer su vrata od jednog do drugog kraja kabine, bez klime sam ventilator teško tu šta može,a da se otvori zadnji prozor ubi prašina. Hidraulika mi je baš jaka ali dosta neprecizna za razliku od imt kojeg imam tj za fina podešavanja je gruba. Menjač se lepo šalta tri grupe po 4 brzine reverzer pored volana ali mora se koristiti kvačilo i kad je u transportnim brzinama velika je razlika izmedju 3 i 4 pa se mora poterati na gasu da ne bi gutao knedlu.

Motor baš oštar i ima snage ima veliku zapreminu i deluje kao rasterećeno da radi,nikad ga nisam video da zadimi kad mu je teško. Vukao je spremač 2.2 m consuma i jako lepo ga vuče ,mulčer ino 225cm,žitna sejalica 2,5m ,freza 160cm,atomizer 2000l ,prikolica za stajnjak 5-6t, nošena prskalica 800l bukvalno sa dosta različiti mašina je radio.

Od reklamacija je imao ležajevi ventilatora kabine i ac pumpa što je zamenjeno u garanciji. I pre bi se odlučio za 604 kao što je kolega u prethodnom postu napisao,sve je isto sem motora koji na 504 ima 3.2l motor a 604 4l motor i 504 manje gume. Cena misli da je oko 1500e veća ali da je dosta bolji izbor 604 jedino mislim da on ne podleže subvenciji da se samo 504 lovol ovde sklapa.
Znači hidraulik je neprecizan? ☹️🤔
 
I meni su tako jednom tražili uverenja iako nisu smeli, jer treba sami da provere ima li dugovanja. I na taj način su odužili plaćanje za čak godinu dana.
 
Видим да је Горан Ђаковић данас на вибер групи ⁨Пољопривреда Србије⁩ написао "Данас су исплаћени подстицаји МПШВ за вишегодишње засаде." а мени је на рачун 22.11.2022. уплаћено само 4392 дин. Има ли неко идеју шта би та сума могла бити?
Никакво решење нисам добио, а чекам решење за механизацију, републичко. Мада сам пре две године за саднице прво добио паре па решење...
 
Poslednja izmena:
To je verovatno za 1000din za gorivo, i mene je iznenadila mala uplata a imam prijavljeno 12ha a kasnije sam razjasnio sta je. Nadam se da me iznenadi za mehanizaciju nekih 750k ali tesko ce to june da me mune ubrzo. Niti ima inspekcije niti resenja a predao sam prvog dana konkursa.
 
Nazad
Vrh