Subvencija za mehanizaciju

Mislim da nisam siguran tacno koji pravilnik trebam citati,na netu ima svega i svacega,sto sam citao spominju se samo investicije u fizicku imovinu.Moze neki link do tog pravilnika ako nije problem ?.
 
Da li je kod nekog bila inspekcija uvezi kontrole mehanizacije za republicki konkurs koji je bio pocetkom ove godine januar-februar?
Pre mesec dana otprilike je bio poljoprivredni inspektor za podsticaje kod nas. Popunio je zapisnik. Slikao mašinu 5 različitih fotografija + posebno pločicu sa serijskim brojem. Tada je rekao 30 dana je rok da se donese rešenje + 30 dana još se čeka isplata.
 
Kad si predao zahtev?
Prvi dan. Poslao iz pošte oko 11h.

Kažu da ima jako puno koji su poslali, a da dokumentacija nije ispravna i potpuna. Gledaju Potvrde i onda proveravaju. I ako se u međuvremenu pojavio dug da neko nije uplatio nešto na vreme (porez odvodnjavanje ili pio) ti su prokockali šansu....

Taj dan kada je inspektor došao, išao je još na 10-tak adresa u okolini.
 
Odvodnjavanje sigurno ne treba za republucke subvencije, a i bilo koji ostali dug nije bitanan ako se ne ide po sluzbenoj duznosti. Ako se ide po sluzbenoj duznoati onda vise nema pravila. Uglavnom sva dokumentacija je vrlo jednostavna, ali oni nemaju para i mozemo se na glavu postaviti i nista vredeti nece.
Ja sam isto predao prvi dan u posti, al za sad nikakav odgovor nisam dobio.
Probacu da im posaljem mail u ponedeljak.
 
Pre mesec dana otprilike je bio poljoprivredni inspektor za podsticaje kod nas. Popunio je zapisnik. Slikao mašinu 5 različitih fotografija + posebno pločicu sa serijskim brojem. Tada je rekao 30 dana je rok da se donese rešenje + 30 dana još se čeka isplata.
I kod mene bio pre mesec dana ali nije nista precizirao oko isplate. Hvala na informaciji.
 
Mislim da je ovde pogodno postaviti pitanje.
Žalio sam se na jedno rešenje Uprave i evo godinu i po dana ništa ali me zanima sledeće.
Da li na rešenje o usvajanu/odbacivanju žalbe postoji pouka o pravnom leku, odnosno pošto je u pitanju upravni postupak da li je ostavljena opcija tužbe Upravnom Sudu?
Hvala.
 
I ja čekam 2.5 godine da mi usvoje/odbace žalbu. Ukoliko odbace, moguća je tužba pred Upravnim sudom. Zato i stoji u fioku
 
Ko je imao ovce zna kako izgleda kad pocnu da bleje. Tek onda im moras odneti obrok. Dok cute niko ni ne obraca paznju na njih.
 
Nazad
Vrh