Subvencija za mehanizaciju

Treba da smo slozni i svima jednako. Kako da budemo?? Onih godina kada se blokirali putevi mi Kikindjani smo stigli do Cente i tamo bili par dana. Ni jedan zaposleni nije mogao da bude tamo jer nije mogao da odsustvuje sa posla. Neki koji se kao bave poljoprivredom i rade u javnim preduzecima nesmu ni da pisnu oko bilo kakvog problema jer ce izvisiti sa drzavnih jasala. Mislim da su ipak naj veci problem oni koji imaju zemlju i gazdinstvo, ali je izdaju u zakup i koriste subvencije, a rade u preduzecu ili su u penziji.

To je tačno. Ja sam 2013.radio u opštini na odeljenju za urbanizam, i zbog svog "pišanja uz vetar" sam najuren kući.
Pisao sam jednom na forumu o tome.
 
Čitajući sve šta se piše stiče se utisak da pojedini misle da oni koji su zaposleni da oni kao već nešto dobijaju od države, naročito oni zaposleni u državnim firmama, pa sad kao šta će njima subvencije kad dobijaju plate...
Dobijaju ono što zarade. Za to provedu svoje vreme, kao što oni nezaposleni provedu vreme na njivi obradjujući je.

E sad, i jedni i drugi ne dobiju onoliko koliko svojim radom zaslužuju, al šta možemo. Tu smo, gde smo.
Kako to mislis nezaposleni provedu vreme na njivi??? Pa valda su oni zaposleni na svom gazdinstvu??
 
A ako nema 50h sopstvene dedovine, i ne moze da uzme u zakup jer jednostavno NEMA zemlje u ponudi, sta taj treba da radi sa sopstvenim zivotom? Da ode u firmu a mora da da u zakup drugom jer drzava tako nalaze da pravi profi paore, ili da radi samo svojih npr 10 kj i nema za hleb i struju?

Па такве држава и треба да субвенционише и да му помогне да се развије....

Али тај није од 2000 па на овамо да живи од 10 јутара...
 
Evo ja sam zaposlen i radim zemlju i sad cu da se borim da nema subvencija nikome....
A sad reci meni gde ja spadam radim zemlju , radim u firmi i jos sam u sistemu PDV-a ....sta sam ja onda ...
Запослен си и ти лично си у систему ПДВ-а?
Како је то могуће?
 
Mnogo drame ovde ni oko cega, nadju Srbi uvek kako da se posvadjaju..

Ko radi taj treba da dobija po meni prosto i jednostavno, sta bre koga briga ako je neko sposoban da radi i 3 posla ako ih radi kako valja. Ja kao zaposlen radim bolje zemlju od 95% "profi" poljoprivrednika kod mene u okruzenju, radim koliko mogu da postignem i tjt ne zalim se ni na sta moj izbor da ne dajem dedovinu nego da je cuvam i obradjujem.

A sto se placanja PIO tice nzm koji put se vracamo na tu temu ali ne mogu da ne kazem da ja od svoje plate mnogo, mnogo vise dajem u drzavnu kasu nego "profi" poljoprvirednici i onda kad treba da se deli taj drzavni novac onda meni nema nista, a? Pa nesto mi se ne svidja ta ideja, neko se tu malo zajebao oko racunice. Ona prica o tome da firme dobijaju subvencije kojima zaposljavaju radnike i placaju poreze ne pije vodu iz vise razloga, prvi je taj sto ne dobijaju to sve firme vec samo odabrane i da se razumemo to je pranje para vlasti dam ja tebi pa das ti meni radnici samo najebavaju, a drugo je da opet deo toga sto se odbija za poreze odbija se od plate radnika, postoji deo poreza "na teret poslodavca" i deo "na teret zaposlenog", e taj drugi deo je ono sto ja ako imam platu 40 hiljada ne znaci da sam zaradio 40 hiljada nego sam zaradio 50 ali 10 dajem drzavi i tako svaki mesec. Sto veca plata vise se daje, kako tu moze srazmerno da se placa po prihodima a u poljoprivredi svi daju isto radili 20 ili 200 ha?!
 
Запослен си и ти лично си у систему ПДВ-а?
Како је то могуће?
A tu drzava jebe sa dve strane,u sistem pdv ides ako za 12 meseci imas veci promet preko racuna od 8 miliona tu automatski bi trebalo da ides u pdv,mozes da precutis ali posle sledi kamata i moras se sam prijaviti za pdv

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Па такве држава и треба да субвенционише и да му помогне да се развије....

Али тај није од 2000 па на овамо да живи од 10 јутара...
Slazem se da treba, bilo je takvih mnogo mojih drugara, imaju i po 30 kj, ali su gotovo svi batalili zemlju, otisli neki u grad neki ostali ne selo ali svi rade za platu a traktore i masine od roditelja rasprodali. Nema tu pomoci drzave, niti ce je ikad biti na ovim prostorima.
 
Sto ljudi sto cudi. Meni i to interesantno sto su navatali ljude ( postene) pa uzeli neke subvencije 200000 din pa dosli ljudi i pokupili 150 a njima ostavili 50 a sad njih navatali pa moraju da vracaju svih 200000,sa jedne strane mi ih je zao ali sa druge strane mogao je da zna da nema vise na lepe oci da dobijes 50000 i nikom nista,a 90% njih je znalo da je to malverzacija a ipak pristali na to

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ej,Nort Army,ja promenio firmu,digli mi platu za 50%.Možeš misliti šta će sad o nama misliti oni PRAVI poljoprivrednici.
Nisu oni takvi ljudi da mere sto sad imas sestocifrenu platu, privatnu vagu, silose i zemlju.
Njima je bitan princip da i onaj ko radi za minimalac i grebe 5kj zemlje isto nema pravo kao ni bilo ko drugi osim njih. 😁
 
Citajuci zadnjih par stranica primecujem da ima puno vise onih koji rade u firmi i plus obradjuju zemlju od onih koji rade samo poljoprivredu, tako da nije ni cudo da ste jedinstveni i da jedno drugog podrzavate. Umiljato jagnje dve ovce sisa.
 
Citajuci zadnjih par stranica primecujem da ima puno vise onih koji rade u firmi i plus obradjuju zemlju od onih koji rade samo poljoprivredu, tako da nije ni cudo da ste jedinstveni i da jedno drugog podrzavate. Umiljato jagnje dve ovce sisa.
Nemoj tako coci, pa zar ne rece Peet na nekoj od prethodnih strana da ovi sto rade po firmama zavide ovima sto rade samo zemlju jer plata mala a radi se malo zemlje pa ne moze nista da se zaradi ni tamo ni tamo? Sad ispade da je obrnuto :D

Salu na stranu, samo je bitno da mi jedni druge ne saplicemo i ne omalovazavamo, svako se bori za svoje parce hleba nije ni meni uvek lepo da dodjem sa posla pa da se uhvatim drndanja sa poljoprivredom ali eto dok sam mlad i imam snage cimacu se koliko god mogu da stvorim nesto za potomstvo, za sad cerkica dace Bog jos i da ima za sve, sigurno se ne mucim da nekom drugom bude lose nego da sebi i svojima stvorim sto vise.

Setih se sad reci jednog komsije kad su mu rekli da ne voli nekog rodjaka i da mu je drago sto je siromasan a on je odgovorio: "pa nisam valjda lud da volim da je neko siromasan a pogotovo neko moj, pa sta ja onda mogu da dobijem od njega ako on nema ni za sebe, ja bi najradije da svi imaju jer od takvih imam koristi i sa njima mogu da se pomazem a sta mi znaci da neko nema"...
 
Nazad
Vrh