Subvencija za mehanizaciju

Bitno da se te mašine ganjaju na toj adresi kod supruga, tate, brata, zeta, ili šta već ko dodje dotičnoj ženskoj osobi. Ti ljudi su se snašli da nekako zanove stare mašine a da bude sve po zakonu.Nego ima onih koji te mašine nisu ni videli nego samo na papiru, pare prošetali preko računa a subvenciju podelili. E tu treba pročešljati i malo ispitati stvari...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Sa pravne strane sve je to u redu i sve je sjajno, sfrha masina je obicno izpunena na posten nacin, ALI ono sto je problem je to sto oni sa takvim uredbama naprosto vredjaju inteligenciju, da neupotrebim neku tezu rec.
Samo cekam kad ce izaci uredba da LGBT osobe imaju prednost. Evo zivi bili pa videli.
Da li ce onda biti OK ?
 
J.bo ti subvencije kad su one ustrojene kao nagradna igra ,bubanj pa ako te izvuce.
Pa onaj ko je izvucen zahvaljuje se drzavi na sirokoj ruci i piska od srece , onaj koji nije a nezna sto nije, a uradio sve kako treba je ogorcen na istu.
 
J.bo ti subvencije kad su one ustrojene kao nagradna igra ,bubanj pa ako te izvuce.
Pa onaj ko je izvucen zahvaljuje se drzavi na sirokoj ruci i piska od srece , onaj koji nije a nezna sto nije, a uradio sve kako treba je ogorcen na istu.
Meni je najčudnije da se niko ne buni, posebno ovi stočari. Ja kakav sam, da me nateraju da potpišem da se odričem 30% državne zemlje u korist Knez Agrara ili Marjana Somonje, brzo bi neko u crnoj hronici izašao, ja ili oni...
 
Pa stvarno ne znam sta da kazem , narod je totalno (sto rekao clan mornar) anesteziran i upao u neko letargicno stanje.
I do sad je bilo losih i losijih vlasti za napacenog seljaka ali je postojala neka nada i alternativa, ovi su ucinili to da se alternativa ni ne nazire.
 
Po meni je glavni problem što se svesno teraju ljudi da po uredbi i zakonu "muljaju" tj. otvaraju gazdinstva na žene, mlade itd. (da se razumemo i ja spadam u tu grupu) sve zarad statistika i to izbornih. Jedva čekam da se zahukta kampanja pa kad se krene toliko žena otvorila gazdinstvo, toliko mladih....
A da neko podvuče i sračuna površine, broj stoke, košnica itd. svih gazdinstva videlo bi se da je površina maltene ista i pre i sad, ajde ne ista ali ne tako drastično povećanje u odnosu na broj novootvorenih gazdinstva, naravno ugovori o zakupu...

Nego jel će biti na rep. nivou nešto za preradu a da nije ipard ili 10~40~50 ili kako već se zove?
 
Po meni je glavni problem što se svesno teraju ljudi da po uredbi i zakonu "muljaju" tj. otvaraju gazdinstva na žene, mlade itd. (da se razumemo i ja spadam u tu grupu) sve zarad statistika i to izbornih. Jedva čekam da se zahukta kampanja pa kad se krene toliko žena otvorila gazdinstvo, toliko mladih....
A da neko podvuče i sračuna površine, broj stoke, košnica itd. svih gazdinstva videlo bi se da je površina maltene ista i pre i sad, ajde ne ista ali ne tako drastično povećanje u odnosu na broj novootvorenih gazdinstva, naravno ugovori o zakupu...

Nego jel će biti na rep. nivou nešto za preradu a da nije ipard ili 10~40~50 ili kako već se zove?

Negde do maja se i pricalo nesto o tome, sad nista.. Bilja kod Urosa najavljivala za spetembar i savetovala da se ceka sa kupovinama.. Docekacemo mi septembar bez icega i onda ce nam reci nema nista od konkursa a onda kome stvarno bude trebala masina nece je dobiti na vreme nego ce stici u januaru i cekati sl. sezonu.. :confused:
 
Subvencije ce biti sve isplacene pred same izbore. Eto zivi bili pa videli.
Ja bih isto tako postupio poznavajuci nas narod.
 
Duguju blizu 10 milijardi za prošlu i ovu godinu.Mrka kapa od predstojećih konkursa ali možda i bude nešto, ko zna.
 
I ja čekam. Nit rešenja nit para...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nisu mi jasni, što raspisuju konkurse ako nemaju para. Iskrenije bi bilo da nema konkursa dve godine dok sve ne regulišu pa onda krenu iznova....
 
Reč je o onom od prošle godine...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh