Subvencija za mehanizaciju

10 40 50 verovatno 22 aprila i trajace mesec dana . Dobra stvar je sto pocetni papiri ne kostaju puno ko redovan konkurs pa ce biti rang lista pa onda ako prodjes treba biznis plan i pismo namere od strane banke koja ce da da kredit onih 40 posto . E sad losa stvar je svega 3 miliona eura na raspolaganju za povracaj sto je jako malo tako da ce biti tesno ali treba pokusati i konkurisati .
 
Biznis plan se pravi na 5 godina, toliko i masina ne sme da se otudji. Ne znam samo sto ovaj konkurs reklamiraju toliko kao da ima para neograniceno a ne za tako mali broj ljudi. I jos ce biti raspisivan dva puta godisnje, sada 22og i tamo negde u septembru oktobru, i tako do 2024.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Samo ne znam kako to da otplatis traktor u bizniz planu sa recimo 2 ha nekog povrca ili svinjama? Pa to nema nigde, osnova svakog konkursa u poljoprivredi treba da bude pio, isključivo ko se bavi poljoprivredom i kraj tj kome je poljoprivreda osnovna delatnost
 
Samo ne znam kako to da otplatis traktor u bizniz planu sa recimo 2 ha nekog povrca ili svinjama? Pa to nema nigde, osnova svakog konkursa u poljoprivredi treba da bude pio, isključivo ko se bavi poljoprivredom i kraj tj kome je poljoprivreda osnovna delatnost
A kako proceniti da li je nekome poljoprivreda osnovna delatnost? Mnogo je ljudi koji rade i u firmi ali od te plate verovatno ne bi mogli da izdrzavaju porodicu da nije dodatka od poljoprivrede. Nekad je dovoljno da imas svoje meso, mleko, jaja, mast itd. a i to treba nekako proizvesti..
 
Ja samo hocu da kazem da su pravila na konkursu mnogo glupa, i nemaju mnogo veze sa realnoscu, ali ocigledno se i prave tako zamrseno da sto manje ljudi prodje. Seljaka samo klepaju jer cuti, pa pogledajte samo zajebavanje oko tehnickog pregleda, pa to je samo da se uzmu pare a nema veze sa vezom
 
Ja samo hocu da kazem da su pravila na konkursu mnogo glupa, i nemaju mnogo veze sa realnoscu, ali ocigledno se i prave tako zamrseno da sto manje ljudi prodje. Seljaka samo klepaju jer cuti, pa pogledajte samo zajebavanje oko tehnickog pregleda, pa to je samo da se uzmu pare a nema veze sa vezom
Kako bi se drugacije izvlacile pare iz budzeta ako bi seljaci prolazili lagano na konkursima.. :ROFLMAO: Mora da prodje neki procenat da se prica i da se snimi baka koja je kupila traktor, a ono ostalo gde ode i kako se podeli to mi ne znamo. U ovom konkursu sad najveci broj bodova (15) nosi neka stavka da je biznis plan deo nekog veceg zajednickog marketinskog plana, ma da nije providno da je namestaljka, ko kupuje masinu/opremu ili pravi zdgrade kao deo "veceg marketinskog plana" nego oni sto se dogovore da izvuku pare iz budzeta?!
 
Po meni takvi uslovi su veci problemi nego PIO sam po sebi jer on treba da predstavlja izbor a ne obavezu, placas PIO imas penziju, ne placas nemas i tjt..
Da i onda svako malo jace domacinstvo "pismenije"ima registrovano na cerku,zenu gde vuku vise bodova ili kao proslih godina ako si registrovao te godine imas pravo na 50% pomoc od drzave i mladji si od 40 godine i ko zna taj registruje a ko ne zna i ako ima manje od 40 godine i zivi samo od poljoprivrede i placa pio vec 15 godine na poljoprivredu dobije sipak :(
 
Ko zna, ko ne zna! Pa valjda trebas znati ako zelis da konkurises! Zato postoji pismena uredba da je pricitas.
Taj sipak i nije bas sipak vec nekih 15 bodova u slucaju placanja PIO i konkursa za mlade bio je, sto u slucaju moje nerazvijene opstine iz starta je bio prolaz medju 2500 zahteva.
Tako da nije bas tako kako si naveo.
 
Nazad
Vrh