Subvencija za mehanizaciju

Si siguran da je cela opština nerazvijena, ili samo sase, krčrdin I čortanovci valjda?
Nisam, menjali su tri puta, prvo je bilo po selima i nerazvijeni smo bili mi, Čortanovci, Vinogradi i Maradik valjda...Onda su promenili na opštine pa je cela opština uz neko muvanje postala nerazvijena. Vratili su na sela ponovo i tu ugurali Sase koje su najjače selo što se poljoprivrede tiče na svetu a ne u opštini...Oni nerazvijeni...Leb te je*o...
 
Nisam, menjali su tri puta, prvo je bilo po selima i nerazvijeni smo bili mi, Čortanovci, Vinogradi i Maradik valjda...Onda su promenili na opštine pa je cela opština uz neko muvanje postala nerazvijena. Vratili su na sela ponovo i tu ugurali Sase koje su najjače selo što se poljoprivrede tiče na svetu a ne u opštini...Oni nerazvijeni...Leb te je*o...
Pa kako da budu nerazvijeni kad imaju BABU RISTICEVICA
 
Jedino mi nije jasno zašto ovoliko komplikuju oko ove dokumentacije. Po meni bi trebalo samo da se popuni prijava za konkurs i priloži račun ili predračun. Ostalo sve treba oni da potražuju od svih institucija jer su sve državne. Kao što sad ne treba da se vadi izvod iz knjige rođenih za vađenje pasoša već to oni sve traže. Jer evo samo jedan primer. Pre manje od mesec dana su uplatili ovu crkavicu za biljnu proizvodnju. Dakle imaju ko je u kojem statusu sa gazdinstvom i sve vezano za to. Pa što ja moram da vadim ona tri papira? Takođe ako su uplatitili crkavicu onda imaju naš račun u banci. Što će potvrda da je račun važeći? Takođe i potvrda da je plaćen porez. Pa oni upute zahtev poreskoj i provere. Dakle sve ova država treba da radi, a pošto je sve automatizovano kako kažu onda je njima to još lakše. Ali avaj ovo je Srbija, što prosto kad može komplikovano.
Папири су потребни да би узели паре на таксе..
 
Cenejac111 od plaćanja ima u banci za račun i uverenje iz poreske. Ostalo se ne plaća. Ali ovo nije razlog da se sva neophodna dokumenta obezbede elektronski između ovih državnih institucija.
 
A tek ove nacionalne kad izadju, za njih treba i projekat, a agencije šišaju sa 3% od ukupne sume. Lepota... Jel ima neko ideju kako se to pravi, postoji li neki sablon koji moze da se prati i samo da se popuni...?

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
 
A tek ove nacionalne kad izadju, za njih treba i projekat, a agencije šišaju sa 3% od ukupne sume. Lepota... Jel ima neko ideju kako se to pravi, postoji li neki sablon koji moze da se prati i samo da se popuni...?

Sent from my moto g(8) power using Tapatalk
mozda to odradis,ali bojim se da ces biti na kraju sa dodelom,il ti vrate,predmet...agencije imaju ljude u ministarstvu,i sa njima prolazis,ili lakse prolazis...
 
Dok poziv ne izadje nema nista od subvencija za mehanizaciju.
Najverovatnije oped onako brzopotezni, al sad od 7 dana.
 
Pitanje u vezi konkursa sto je za vojvodinu ako uzmem predracun za kiperku od 3500eu sa pdv moj deo ce biti ako ide na 70% na zenu ~1000eu ?
Naravno ako prodje na konkursu onda kupim kiperku pa cekam nazad kad bude para tih 2500eu ?
Hvala.
 
Nazad
Vrh