Subvencija za mehanizaciju

Pa sto mislis da neces proci,za koje masine konkurises?
Zato druze sto centralna Srbija kao da ne postoji u ministarstvu poljoprivrede,pomoravlje tacnije...poslao sam ali ne nadam se previse..konkurisao sam za HMS Itnu sejalicu i HMS ciklon njihov

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Niko se ne nada previše ali hajde da sačekamo.Konkurs je zatvoren 31.12 a trebali bi znati u februaru da li smo upali u bubanj ili ne.
 
Izgleda ce produziti konkurs za mlade jos par dana ,a sto se tice konkursa za traktore malo mi muka od svega a najvise od samih dobavljaca jer su se pripremili tako sto su svi podigli cene ne moze kod nas bas nists da prodje a da se neko ne ugradi a ciljana grupa su ljudi koji nisu finansiski jaki ,draga stvar je favorizovanje srafciger industrije samo sklope zavrnu tockove umesto svi koji uvoze traktore koji ne podlezu ipardu pa da podstaknu konkurenciju ,jako bitna stvar je sto nisu dali na predracun pa da ljudi znaju da li ce dobiti ili nece ,sam program je predstvljen kao pomoc malim gazdistvima odnosno socijalni program a ti ga guras u kredit i neizvesnost do samog kraja
 
Pa zbog toga i pitam ja upisao e-mail adresu mozda im tako lakse bude..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Malo gledam te Mahindre, Tafe itd. To je realno skupo za opremu i uopste proizvod koji nudi. Kod Mahindre je doplata i kabina i kompresor. I kad to uzmes 18300e kosta 50ks traktor. Malo mnogo pogotovo sto je gluvac. Zvucna izolacija nepostoji
 
Ko ima potrebe za 2-3 traktora,kombajn i 2 prikolice sigurno moze i da izdvoji za registraciju. Vise je pitanje volje.
Imam potrebe za 2 traktora, 3 prikolice i 3 automobila. Imam ja volje da sve to registrujem kao što odavno činim, mogu ja još uvek i da izdvojim ali pitam se da li je tehnički morao da poskupi sa 1000 dinara za traktor i prikolice na 3000 i sa 1000 za automobil na 4500. Naravno da je pored toga problem i cena komunalija i sve ostale povećene takse, porezi i prirezi. Za stan i kuću mesečno plaćam solidan iznos komunalnih troškova plus porez na zemlju, odvodnjavanje i doprinosi kvartalno tako da dobro znam za jadac.
:sjasi:
 
Poslednja izmena:
Maksimalan iznos povracaja je 800 000,00 din - 6800e tako da na 14700e ne moze biti 50%. Mada taj traktor sigurno vredi 8000e...
Ali ako uzmemo mahindru 6050, znaci 50 ks sa duplom vucom i koja je skuplja 2000e opet nedoumica. Jbg prednja vuca da se ugradi na stari IMT kosta 2000 pa i vise.
Lovol je lep traktor ali mislim da je Mahindra za iste ili cak manje pare bolje resenje, bar po iskustvima sa foruma.
 
Momci, ja danas u prolazu svratio do firme koja zastupa mnoga vozila i neke traktore ovde u Nišu. Dva čoveka oteraše Mahindre. Jedan 6050 4wd, drugi neku manju bez prednje vuče. Ljudi su iz nekog niškog sela, ako se ne varam Samarinovac ili tako nešto... Evo dobio sam cenovnik i obeležili su mi za koje modele važi subvencija.

Cenovnik-Traktora-Mahindra.jpg


Bilo je užasno hladno i vetrovito pa nismo mnogo zagledali traktore. Poželeh im sreću, pa svako svojim putem :) Vlasnik firme kaže da ima interesovanja i da su ovih dana isporučili ukupno tri traktora.
 
Nazad
Vrh