Subvencija za 2010 godinu

Danas bio u Pozarevac , guzva katastrofa , Ne primaju racun-otpremnice na koje je nacin placanja koperacija ili virmanom :zli: :zli: moze samo koperacija ili samo virmanom ili cek ili kes , al posle 4 vracanja sam zavrsio nekako
 
Dolovac je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Ikolega mi se jutros javio ima isti problem nije uplatio PIO do 30 aprila, dali ima svrhe da uplati ovih dana da bi imao pravo na sumbvencije ::lose:: :cao:
veruj da nije jedini ja sad pokusavam da saznam dal ima sanse za produzenje! Molim ljude sa ovim problemom da se masovno jave...
i ja sam uplatio 4.05 jer nisam mogao ranije-pa trebalo bi da priznaju,jer šta ako recimo neko ima smrtni slučaj,zaglavi bolnice itd itd...ima više ljudi koji nisu stigli do 30.4 da izmire obavezu ali šta ako su mogli da produže obnovu isto tako mogu i uplatu za pio,zašto je uprava za agrarna plaćanja u šapcu i otvorena ako ne da pomogne poljoprivrednicima a ne da im još odmaže.jedan dopis ministra i stvar rešena.treba ljudima pomoći jer svi su uplatili samo što nisu u roku,a što inače nisu obavestili ljude jer mnogi nisu ni znali a mnogi nisu ni mogli iz raznoraznih stvari.ako to ne priznaju,to će im biti jedan veliki minus i samo ministarstvo će biti neozbiljno-znači neradi u interesu poštenih i radnih poljoprivrednika.ja lično od prvog dana uplaćujem pio od kada su gazdinstva otvorena i nevidim razlog zašto bi me sada kao i druge ljude odbacili.to bi onda bio stvarno bezobrazluk :ppozdrav:
 
Gro mojih računa za naftu sa kojima sam pokrivao refakciju i subvenciju ujedno su iz 2009.Prihvaćeni su bez pogovora.Otkud sad to da ne mogu za refakciju iz 2009?To je 100% greška.I kod nas ne prihvataju virmane bez izvoda o uplati iz banke što je i uredu jer takve virmanske račun-otpremnice mogu da izdaju na tone a da se pravi promet ne ostvari.
 
Moguće da nisu primetili da su računi sa refakciju iz 2009,pa će te zvati da ti kažu da ne važe.Već je bilo reči da ministarstvo finansija ne prihvata (mislim da je Radivoj objašnjavao)
Član radivoj.nadlacki

Poruke: 237
Lokacija: Gospodjinci-Beograd



Odg: Refakcija za naftu
« Odgovor #43 poslato: 10.03.2010, 22:11 »

Citat: talianu 10.03.2010, 19:55
MIslim da refakcija nema veze sa ministarstvom poljoprivrede nego da je direktno vezana za ministarstvo finansija,tako da i fiskalna godina važi od 01.01.2010. Ispravite me ako grešim.

Tako je, ne gresis
 
Drugari,interesuje me posto su mi svi racuni za Dizel od marta na ovamo i imam gotovinske za iste da li kada predajem iskopiram sve,tj fiskalni i gotovinski ujedno:haha:Orginal za subvenciju a kopija za refakciju?!Hvala unapred i :cao:
 
Original fiskalni predajes za refakciju, a za regres fotokopiju fiskalnog sa obe strane i original gotovinski.Gotovinski za refakciju nije potreban.
 
jos nije krenula aplikacija od ministarstva da radi i da prima zahtev tako da oni primaju samo ovako i kada krene aplikacija dobicete pare nemoj da zurite po mojima informacijama krece tek 15 maja tako da nema zurbe :ppozdrav:
 
Ne zbog mene ali mislim da to sa računima za refakciju nije tako.Ja nisam bio prvi na spisku za predaju pa da oni ne znaju šta rade.Na moje oči pre mene je jedna tetka predala isto "stare" račune.Žena koja radi na šalteru je još pita hoće li da sa tim pokrije i refakciju i subvenciju...
Ne traže nikakvo kopiranje ovih ili onih strana.
Meni je samo odvojila za refakciju fiskalne račune i to u dve grupe(pre 26.02. i posle 26.02.) i gotovinske posle 26.02. za koje je rekla da idu kao prilog za subvenciju.
Ali opet u ovoj državi je sve moguće...
 
I ja danas predao za subvenciju, kod nas ide sporo u p... m...., primaju 50 dnevno, ja bio 42 po redu predao u 13:00...
 
šandor je napisao(la):
Ljudi tu smo na forumu da se družimo i da razmenimo iskustva !!!!!!!!! Kako niste uplatili :udri: :udri: . O ovome pričamo već mesec dana !!!!!! Vi samo pročitate šta pišemo i posle pet minuta zaboravite :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1272992550[/time]
_________________________________________________
Inače sad sam stigao kuči predao papire za subvenciju i za refakciju :ppozdrav:
sjasim sa traktora i odem na posao inace deda(na koga je gazdinstvo) :udri: nezalazi na ovaj forum,jednostavno nisam bacio oko na ovo...
Post je spojen: [time]1273092168[/time]
_________________________________________________
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
Dolovac je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Ikolega mi se jutros javio ima isti problem nije uplatio PIO do 30 aprila, dali ima svrhe da uplati ovih dana da bi imao pravo na sumbvencije ::lose:: :cao:
veruj da nije jedini ja sad pokusavam da saznam dal ima sanse za produzenje! Molim ljude sa ovim problemom da se masovno jave...
i ja sam uplatio 4.05 jer nisam mogao ranije-pa trebalo bi da priznaju,jer šta ako recimo neko ima smrtni slučaj,zaglavi bolnice itd itd...ima više ljudi koji nisu stigli do 30.4 da izmire obavezu ali šta ako su mogli da produže obnovu isto tako mogu i uplatu za pio,zašto je uprava za agrarna plaćanja u šapcu i otvorena ako ne da pomogne poljoprivrednicima a ne da im još odmaže.jedan dopis ministra i stvar rešena.treba ljudima pomoći jer svi su uplatili samo što nisu u roku,a što inače nisu obavestili ljude jer mnogi nisu ni znali a mnogi nisu ni mogli iz raznoraznih stvari.ako to ne priznaju,to će im biti jedan veliki minus i samo ministarstvo će biti neozbiljno-znači neradi u interesu poštenih i radnih poljoprivrednika.ja lično od prvog dana uplaćujem pio od kada su gazdinstva otvorena i nevidim razlog zašto bi me sada kao i druge ljude odbacili.to bi onda bio stvarno bezobrazluk :ppozdrav:
Ja se nadam da ce da nam izadju u susret inace sve drugo bi bilo sramno...
 
nezvanicno sam dobio informaciju da je min. poljoprivrede pomerilo rok do 15 maja za izmirenje PIO 2009. ako je to tacno ::svaka cast::inace mene to ne kaci ja sam platio i prvu ratu za 2010.god. :D :ppozdrav:
 
Koje rekao da ne mogu računi za refakciju koji su iz 2009 godine je u pravu.Danas sam zvao i proverio.Moraju biti iz 2010 ali ne treba gotovinski već samo fiskalni.
 
Ja sam danas predao racune i procedura je sl.: za refakciju samo iz 2010. predaju se fiskalni racuni a za subvenciju fotokopija fiskalnih i gotovinski racuni, za djubrivo i seme samo originalni fiskalni i gotovinski racuni. Sad samo da daju ::novac::
 
dragansavin je napisao(la):
dal se zna kad ce biti para?
Ovo je sa sajta ministarstva poljoprivrede.

Довољно средстава за све захтеве који испуњавају услове Уредбе за регресирање репроматеријала за ратарску и повртарску производњу у 2010. години
уторак, 04.05.2010
Данас, 04.05.2010. године је на шалтерима Управе за трезор широм Републике Србије почело подношење захтева по основу Уредбе о условима и начину коришћења средстава за регресирање репроматеријала за ратарску и повртарску производњу у 2010. години („Службени гласник РС", бр.7/10 и 14/10) Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде.

Сви регистровани пољопривредни произвођачи, уз испуњеност других општих услова прописаних Уредбом, могу поднети захтеве у два термина:

1) од 1. маја до 30. јуна и

2) од 1. до 30. септембра 2010. године.

Oбавештавамо пољопривредне произвођаче да ће сви захтеви поднети у наведеним терминима бити обрађени, а да се прве исплате очекују већ током маја месеца. Средстава ће бити довољно за све поднете захтеве који испуњавају услове Уредбе, тако да нема потребе за стварањем редова испред Управа за трезор. Исплате ће се вршити током подношења захтева, што значи да они пољопривредници који први поднесу захтев, први ће и добити новац.
 
Nazad
Vrh