Subvencija za 2010 godinu

kiraj je napisao(la):
Znaci da moj komšija koji radi 10 ha zemlje koju je uzeo od Crkve opet nema pravo na subvencije.Isto kao i prošle godine.
TAKO JE NEMA PRAVA
 
Ljudi ovo je strašno.Nisam čitao jedno sat vremena i kad sam otvorio temu više nezna ko pije ko plaće."Imaš,nemaš" ljudi čitajte pažljivo navedeno je tačno od PRAVNOG LICA.Ako crkva nije pravno lice onda se subvencija dobija. :ppozdrav:
 
Znam ja ,ali sam hteo da ovo naglasim kao primer,i da je ta odredba bila i prošle godine. :D
 
Jel nafta mora da bude sa benzinske pumpe koju sada drze braca Rusi? :D.
 
Drzava pokusava da u vecoj meri kontrolise tokove novca poljoprivrednika i kanalise ga u legalne tokove. Sto u svakoj normalnoj drzavi bi bilo uredu.

Sto znaci, nema vise 3% procenta za licnog pumpadziju koji nam sredi racune u prolece.
Mada vec vidim tu prostor za drugacije malverzacije.

Moramo da potrosimo 400 kg uree/ha da bi ostvarili premiju od 6000 za djubrivo ( Zele da pratimo svet po potrosnji mineralnih djubriva, jel to? :nono: )

Nema veze sto je gorivo poskupelo 30-40% od prosle godine, sto je mineralno djubrivo pojeftinilo za 40-50%!! :sta:
Veci udeo u premiji je trebalo da ima gorivo,a ne mineralno djubrivo moje je misljenje.

Njihova stategija je da definitivno ne opterete budzet odma u prolece to se iz uredbe vidi.

I pitanje ,koliko ce ove godine biti premija za poljoprivredne penzionere, jel i dalje ostaje na nivou od 30% premije?
 
Svaka čast ministarstvu ,tako donose uredbe da ljudima treba mesec dana da shvate šta treba da rade,samo neka tako nastave,do kraja ni oni sami neće razumeti
 
@ Lord Ogy

Normalan poljoprivrednik potroši i više đubriva po hektaru :cao:

mityoo je napisao(la):
Ja sam za kukuruz bacio 250kg/ha 8x16x24(manjak kalijuma-bila je repa) a na proleće planiram 250-300kg/ha urea
 
Tu smo da pomognemo jedni drugima :D Šta nije jasno u vezi uredbe ?? Postavite pitanja pa da vidimo o čemu se radi .
 
Nazad
Vrh