Subvencija za 2010 godinu

zzivica je napisao(la):
da li ugovori o zkupu zemljista moraju biti overeni i u sudu,ako je vlasnik zemlje f. lice?

Da moraju biti overeni u sudu ili opštini.Kod nas su ukinuli overu po mesnim zajednicama prošle godine,samo je po selima ostalo pravo da mesne kancelarije mogu još uvek overavati ugovore.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa nije ti povezano jedno sa drugim.Imam dva gazdinstva sa otvorenim PIO i dva registra a ni jednu knjižecu ili zdravstveno osiguranje.
Neznam... kod nas nemože! Odma ti natovare i zdravstveno! Jedino da se preselim u ZR....
 
njima je stvarno tesko ili me zezaju kad nemogu ceo tekst o jednoj uredbi da iznesu na videlo treba da se otezu do djurdjeva dana treba da ih je sramota ali vidi da su oni gazde u ovoj drzavi mislim da bi sve drugacije ispalo.
 
Znam šta pričam možda i to ne bude dosta.Ljudi zašto ne daju te subvencije odmah da bi mogli da započnete setvu nego čekaju da nam otmu pare novim zakonom o saobraćaju,sve lepo izračunato ali koliko će vas ostvariti subvencije u procentima u odnosu na ukupan broj registrovanih-sa tim podatkom ministarstvo ne sme ni da izađe jer ima ljudi koji se bave poljoprivredom(zaboravite nas zaposlene)kao jedinim zanimanjem od koga žive a ne mogu finansijski da podrže ovu uredbu.Koliko ima takvih?
 
falticki meni onda netreba overa iz suda posto sam sa sela,sve je ok ali kad se mazu sa tim uredbama svaki put po malo dodje mi da im se odjavim i da im kazem da mi od vas nista netreba.izvinjavam se ako sam pogresio.
 
mityoo je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa nije ti povezano jedno sa drugim.Imam dva gazdinstva sa otvorenim PIO i dva registra a ni jednu knjižecu ili zdravstveno osiguranje.
Neznam... kod nas nemože! Odma ti natovare i zdravstveno! Jedino da se preselim u ZR....

kod nas niko ne traži zdravstveno niti ko pita za njega.
@mityoo pa dođi u drugu državu :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
ajde da oni pocnu raditi kao dragstor cim predamo te papire o racunima da nam isplate nase pare a ne da ide kamata u banci i da drzava okrece nas kako hoce jer to su nase pare od nase robe.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa nije ti povezano jedno sa drugim.Imam dva gazdinstva sa otvorenim PIO i dva registra a ni jednu knjižecu ili zdravstveno osiguranje.
Neznam... kod nas nemože! Odma ti natovare i zdravstveno! Jedino da se preselim u ZR....

kod nas niko ne traži zdravstveno niti ko pita za njega.
@mityoo pa dođi u drugu državu :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:

Zdravstveno i PIO su povezani.
Ne može jedno bez drugog.
 
mityoo je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa nije ti povezano jedno sa drugim.Imam dva gazdinstva sa otvorenim PIO i dva registra a ni jednu knjižecu ili zdravstveno osiguranje.
Neznam... kod nas nemože! Odma ti natovare i zdravstveno! Jedino da se preselim u ZR....
Zdravstveno i PIO su povezani u poljoprivredi,tako je i kod nas
 
pa njima pare stoje na racunima i trose ih,dok cekam 6 meseci da dobijem povracaj ulozenog,meni odma te pare trbaju a ne kad prodje sezona,pa jeb. ti to oni neznaju kad se ide na njivu vec kad se placa.oni su nama odredili godinu proizvodnje a neznaju da nsa godina traje 13 meseci.
 
Moze li neko da mi objasni jenu stvar. Sta se desava sa onim gazdinstvom koji ulazi u PIO ove godine a sve do sada placao PIO na neku drugu osnovicu npr. bio je zaposlen? Da li treba da placa za 2009 god? Zasto bi platio kad je u 2010 presao sa jednog PIO na poljoprivredu? Koliko sam ja razumeo ovakvi slucajevi doijaju subvencije bez obaveze placanja za 2010, samo da bude u PIO u 2010 pre potrazivanja subvencija. Mislim da sam bio jasan.
Post je spojen: [time]1266099835[/time]
_________________________________________________
To je ovaj deo uredbe: 2) да има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд) као и да је на дан 30. априла 2010. године платило главни дуг по основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање у висини обавеза за 2009. годину.
Подносилац захтева нема право на регресирање репроматеријала за земљиште узето у закуп од правног лица, осим ако је уговор о закупу земљишта закључен са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде (у даљем тексту: Министарство)
Изузетно од става 1. тачка 2) овог члана право на регресирање репроматеријала има носилац комерцијалног породичног пољопривредног газдинства коме је утврђено својство осигураника пољопривредника код Фонда у 2010. години.
 
Kod nas nisu povezani barem je tako bilo prošle i pretprošle godine kad smo se upisivali.
Post je spojen: [time]1266099922[/time]
_________________________________________________
 
@Didi 79 Tako je

@Zzivice pa ti lepo saćuvaj te pare do sledeće godine , staviš u banku i kad ti dođe proleće ti ih izvadi.
 
nije povezano ali dve ulice dalje i placas na licu mesta. :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266100099[/time]
_________________________________________________
pa sad cu da razmislim,ipak cu im dati.
 
šandor je napisao(la):
@Didi 79 Tako je

@Zzivice pa ti lepo saćuvaj te pare do sledeće godine , staviš u banku i kad ti dođe proleće ti ih izvadi.
Zoran0230 je napisao(la):
didi79,taj film nećeš gledati,da dobiješ a da ne platiš
ne bi postavili stavku u uredbi. Nema osnova da ti naplati 2 puta za istu godinu.
 
sve je to ok ali kad mi dobijamo samo 20% budzeta min. polj.a sve ostalo ode kojekude a mi smo im napunili kasu pa ti vidi kako je to.za sve ostalo imaju nije normalno da trosim tolko npk kad neko djubri svu zemlju sa stajskim
 
Nazad
Vrh