Subvencija za 2010 godinu

dragansavin je napisao(la):
u uredbi piše, da treba 1/3 više, to ti je: 6000 + 1/3*6000=8000

i ja sam ovako shvatio jer tako pise, pa i ja molim gospodina Radivoja ako moze malo opsirnije da nam pojasni
[/quote]

I ja sam izračunao tako i da eventualno mesto 8000din predamo jedno 8100ili 8200din i više
Molim i ja za objašnjenje i zašto će trebati pored fiskalnih računa još i račun na ime:haha:
 
Potrebno je ili overen i potpisan fiskalni racun ili racun-faktura na ime ako ste robu uzeli na zaduzenje-tj. paritet, a za djubrivo je potrebno prikazati 9.000,oo dinara da bi ostvarili povracaj 6.000,oo din. po hektaru. :ppozdrav:
 
ee mene živo interesuje kako se došlo do računice od 9000 ako piše za 1/3 više od 6000 pakolika je ta trećina od 6000:haha:
 
didi je napisao(la):
didi79 je napisao(la):
ZASTO U UREDBI NE PISE STA CE BITI SA PENZIONERIMA I ZEMLJOM POD ARENDU?
Pa nije da baš ne piše.Pročitaj malo bolje.
Evo ponovo sam procitao ono Кратак опис уредби, i ja nigde nisam naisao da je navedeno ista o penzionerima.Pise samo da ministarstvo i dalje nastavlja da daje subvencije i na drzavnu zemlju koja je pod zakup.Ali sta je da arendom od fizickih lica?


Post je spojen: [time]1266052509[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
ee mene živo interesuje kako se došlo do računice od 9000 ako piše za 1/3 više od 6000 pakolika je ta trećina od 6000:haha:
Izgleda da je ministar imao 1 iz matematike! :haha: :haha: :haha:
 
Predavali smo papire,ali je ovde novina da od dana izlazenja uredbe uz fiskalni racun treba i GOTOVINSKI racun na ime.Ovo je uradjeno da se nebi trgovalo sa računima .Ipak smo pogresili kada smo prosle godine pisali javno o trgovanju i nabavljanju racuna.Verovatno ni sada neće biti problem da uz dogovor sa nekim( kome netrebaju računi),on od trgovca trazi gotovinski račun na ime onoga kome hoće da da račun.Ovo prelazi u igru mačke i miša.
 
didi79 je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
ee mene živo interesuje kako se došlo do računice od 9000 ako piše za 1/3 više od 6000 pakolika je ta trećina od 6000:haha:
Izgleda da je ministar imao 1 iz matematike! :haha: :haha: :haha:
Ne znam ko je imao 1 iz matematike, 2/3 od 9000 je 6000.
 
Pusti ti sta pise :D. PS ja ne videh u uredbi da pise da ce biti potrebno 9000, mozes i vise :haha:. A vidim da na KiM i juznoj i istocnoj Srbiji ne vaze pravila kao za nas druge, bruka.
 
Cika Radivoje hvala za uredbu, ali meni i dalje nije jasna ta matematika, i dal je to konacno 9000 din. po hektaru za vestacko djubrivo, sta ako predam vise, dobijam vise od 6000 din. ?
 
dragansavin je napisao(la):
Cika Radivoje hvala za uredbu, ali meni i dalje nije jasna ta matematika, i dal je to konacno 9000 din. po hektaru za vestacko djubrivo, sta ako predam vise, dobijam vise od 6000 din. ?
Ne dobijas vise od 6000. Samo u slucaju da predas malju vrednost od 9000 neves dobiti 6000 po ha za djubrivo nego srazmerno tabeli iz uredbe.
 
Подносилац захтева нема право на регресирање репроматеријала за земљиште узето у закуп од правног лица, осим ако је уговор о закупу земљишта закључен са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде
Iz ovog dela se tacno vidi na koje zemljiste se moze ostvariti subvencija.
 
paorpaor je napisao(la):
Подносилац захтева нема право на регресирање репроматеријала за земљиште узето у закуп од правног лица, осим ако је уговор о закупу земљишта закључен са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде
Iz ovog dela se tacno vidi na koje zemljiste se moze ostvariti subvencija.
To znaci da zemlja pod arendu od komsije dobija subvencije?
 
pa pojasni malo za nas neskolovane na koje zemljiste se misli.
Post je spojen: [time]1266062283[/time]
_________________________________________________
Mene licno interesuje dali imam prava subvencije na zemlju koju sam uzeo u arendu od obicnog coveka(sto ja mislim da je to fizicko lice)
 
Znaci da moj komšija koji radi 10 ha zemlje koju je uzeo od Crkve opet nema pravo na subvencije.Isto kao i prošle godine.
 
dragansavin je napisao(la):
pa pojasni malo za nas neskolovane na koje zemljiste se misli.
Post je spojen: [time]1266033483[/time]
_________________________________________________
Mene licno interesuje dali imam prava subvencije na zemlju koju sam uzeo u arendu od obicnog coveka(sto ja mislim da je to fizicko lice)
IMASSSSSS
 
Nazad
Vrh