Subvencija za 2010 godinu

Slazem se u potpunosti sa g-dinom Radivojem da sluzbena lica netreba da iznose u javnost nesto sto nije tacno odnosno sto nije zvanicno objavljeno. :ppozdrav:
 
Poz za gospodina Nadlačkog i moli bih ga da nam pojasni u vezi veš.đubreta dali treba 8000 koliko sam ja shvatio ili 9000 i zašto? :ppozdrav:
 
Pa ako sam ja dobro shvatio, da bi dobio 6000 regres moras ga pokriti sa 9000 po hektaru, ako imas da pokrijes sa 6500-9000 dobijes 4500 po hektaru...
 
Za veštačko đubrivo treba 9000 din računa da bi dobio 6000 din . Zato što od 9000 2/3 je 6000 ::namigivanje::
 
šandor je napisao(la):
Za veštačko đubrivo treba 9000 din računa da bi dobio 6000 din . Zato što od 9000 2/3 je 6000 ::namigivanje::
u uredbi piše, da treba 1/3 više, to ti je: 6000 + 1/3*6000=8000
 
Ljudi, koliko sam shvatio da je promena samo u sumi novca, a sve ostalo je isto što je važilo za 2009.god.tj. i prošle god. su računi i ostala papirologija ne promenjeni.
 
Daju oni moj ku--c ,sve su ovo napravili da sto manje poljoprivrednika dobije subvencije.Nemojte se iznenaditi kad u maju izadje jos neka uradba, (isto kao i prosle godine za penzionere) i opet ce subvencije dobiti 10-15 % poljoprivrednika. ZASTO U UREDBI NE PISE STA CE BITI SA PENZIONERIMA I ZEMLJOM POD ARENDU?
 
A ste je sa NEKOMERCIJALNIM GAZDINSTVIMA? Na kakvu pomoc drzave oni mogu da racunaju? Ako neko zna ...pozdav
 
Ja sam bio večeras na tribini i slušao gospodina Nadlačkog.

Samo fiskalni se prihvataju ako je na njima datum od 01.10.2009. do dana donošenja uredbe (znači sve što ste kupili, seme, veštak i nafta, i za to dobili samo fiskalni - dovoljno je).
Za ono što će te kupiti posle datuma donošenja uredbe nije dovoljan samo fiskalni već treba tražiti i račun na ime, to se bez problema daje svugde ako tražite.

Polj. penzioneri ove godine neće dobiti ni onih 30% kao prošle godine.

Nezvanično: podrške nekomercijalnim gazdinstvima će biti ove godine a iznos će zavisiti od toga da li ste zemlju izdali u arendu mlađem od 40 god ili starijem.
 
u uredbi piše, da treba 1/3 više, to ti je: 6000 + 1/3*6000=8000
[/quote]

i ja sam ovako shvatio jer tako pise, pa i ja molim gospodina Radivoja ako moze malo opsirnije da nam pojasni
 
Nazad
Vrh