Subvencija za 2010 godinu

Rale 83 je napisao(la):
Biosam u zavod za poljoprivredu i kazu da ce uslov za preregistraciju biti da posedujemo uradjene analize zemljista za svaku prcelu pojedinacno , pise u pravilniku al nije izaslo u sluzbenom glasnilu i nije pravosnazno jos uvek al ima velikih sansi da nam i to natovare . Ako se ovo bude obistinilo gazdinstva koja ne ispunjavaju uslov ce preci u stanje mirovanja

Post je spojen: [time]1265945202[/time]
_________________________________________________
Voleobi da cujem nadlanackog u vezi ovoga, on nam moze dati naj preciznije podatke

Kao prvo, ja sam Nadlacki :D

Kao drugo, hocu naziv Zavoda za poljoprivredu koji je ovo izjavio i ime čoveka koji vam je to rekao, doslo je vreme da nekom dobije 80% od plate zbog nesuvislih izjava. Ako ne zelite da date ime osobe iz drzavne sluzbe koja siri dezinformacije onda ne zelite dobro poljoprivredi.

Kao trece, ovde sam kopirao 21. clan Zakona o poljoprivrednom zemljistu, gde mozete videti da je analiza zemljista zakonska obaveza, isto kao i zabrana spaljivanja zetvenih ostataka. Ne znam za ostale regione, raspitacu se, ali u mom kraju analizu zemljista besplatno radi poljoprivredna stanica Novi Sad i daje preporuku za djubrenje. Ja se slazem sa ovim odredbama zakona jer zemljiste nismo nasledili od dedova vec smo ga pozajmili od unuka i ako im zemljiste zatrujemo sta im ostavljamo u amanet. Cik nek mi neko ovde dokaze da to ne treba raditi...to mogu samo ljudi kojima napredak poljoprivrede nije osnovni cilj.

Члан 21
Ради заштите и очувања хемијских и биолошких својстава пољопривредног земљишта од прве до пете катастарске класе и обезбеђења правилне употребе минералних и органских ђубрива и пестицида власник, односно корисник обрадивог пољопривредног земљишта врши контролу плодности обрадивог пољопривредног земљишта и евиденцију количине унетог минералног ђубрива и пестицида.
Контрола плодности обрадивог пољопривредног земљишта и количине унетог минералног ђубрива и пестицида врши се по потреби, а најмање сваке пете године.
Испитивање плодности обрадивог пољопривредног земљишта и утврђивање количине унетог минералног ђубрива и пестицида може да врши привредно друштво, односно предузеће или друго правно лице које је регистровано за обављање одговарајуће делатности, располаже одговарајућим техничким и стручним капацитетима и које има овлашћење Министарства.
Привредно друштво, односно предузеће или друго правно лице из става 3. овог члана дужно је да уз извештај о резултатима испитивања даје и препоруку за употребу појединих врста минералних и органских ђубрива, као и мере за побољшање хемијских и биолошких својстава земљишта.
Забрана коришћења обрадивог пољопривредног земљишта у непољопривредне сврхе


Ali hajde pitajte kolege ovde koji su obnovili registraciju jesu li im trazili bilo kakave dokaze za analizu zemljista, pa onda da plasiramo informacije.

Isto tako su kruzile price o naplacivanju poreza za zemljiste dato u zakup, pa potom da ce subvencija biti samo za sopstveno zemljiste i slicne nebuloze...izgleda ima besposlenih umova koji smisljaju smicalice i plasiraju ih ovde :zli: :zli: :zli:

Svako dobro
 
Evo izvod iz uredbe:

Члан 6.
Захтев за регресирање репроматеријала подноси се у два примерка Управи према месту уписа пољопривредног газдинства у Регистар, на Обрасцу 1 - Захтев за регресирање репроматеријала у 2010. години, који је одштампан уз ову уредбу и чини њен саставни део.
Захтев из става 1. овог члана поднoси се истовремено за регресирање свих врста репроматеријала или сукцесивно за поједине врсте репроматеријала, и то:
1) од 1. маја до 30. јуна 2010. године;
2) од 1. септембра до 30. септембра 2010. године.
Уз захтев из става 1. овог члана подноси се:
1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева или
2) оверена копија фактуре уз признаницу-налог за пренос средстава или оверен извод из банке као доказ да је плаћање извршено издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Лица из члана 4. ове уредбе уз захтев из става 1. овог члана подносе оригинал рачун издат од 1. октобра 2009. до 30. септембра 2010. године.
Рачуни из ст. 3 и 4. овог члана подносе се као доказ за купљени репроматеријал по хектару пријављене површине у износу од:

- 9.000 динара и више, за минерално ђубриво;
- 4.000 динара за декларисано семе;
- 4.000 динара за дизел гориво, односно евродизел или биодизел.

Средства за регресирање минералног ђубрива исплаћују се у зависности од укупног износа приложених рачуна, према следећој табели:

Износ средстава за регресирање минералног ђубрива (динара/ha) Укупан износ према приложеним рачунима (динара)
Од До
6.000 9.000 и више
4.500 6.500 8.999,99
3.000 4.500 6.499,99
1.500 2.500 4.499,99
0 0 2.499,99


Odoh sada na tribinu u Srbobran, pozdrav....
 
1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева или
Post je spojen: [time]1265982900[/time]
_________________________________________________
ako sam dobro razumeo
:cao:
...a voleo bih da nisam....
 
To je kao kada firma uzima nesto za kes, prilikom dizanja racuna se kaze da se hoce gotovinski pa onda sluzbenik ispise na ime firme ili fizickog lica. Na njega se hefta fiskalni isecak nesto poput ovoga

34rwsg1.jpg
 
Pa onda nam dzabe sto vaze racuni od 1.10.2009.
Ja sve sto sam od tad do sad kupovao, uzimao sam samo fiskalni isecak. Ne znam da li moze retroaktivno da se izda i taj drugi deo racuna, a i da moze, bas bi voleo da neko objasni mom pumpadziji da sad treba da mi izda 20ak potvrda za te racune. Nacestitace mi se mile Nove godine....
 
Nije mi jasno ako je 1/3 od 6000 to je onda 8000 treba da se prikaze, kako onda gospodin Nadlacki pise 9000 din, neznam po kom racunu
 
ma nije tako fiskalni racun je dosta a ako nema fiskalni onda moze na ime ma daj preterali bi ga ja sam kupio seme psenice kupio seme kokuruza kupio djubre naprimer i sta sad nemogu da izvrsim povracaj zato sto nisam trazio nalog ako je tako onda mi sa foruma da se skupimo i jos pozovemo nase komsije i pravo na skupstinu traktorima pa da vide kako seljak kad se pobuni ja imam i skip ako treba poteracu i njega ne zezam se ozbiljan sam sta koj djavo da se na nama izivljavaju sto smo najmucniji radnici u ovoj zemlji(trudio sam se da vam ovo iznesem na fin nacin da ne vredjam i psujem a mnogo bi lepse izgledalo da sam napisao sta sam hteo)
 
Da li ima neko ko je u sistem PDV? Mozda oni moraju da predaju i fiskalni i gotovinski racun.Kad sam malo bolje pogledao pise fiskalni isecak overen na poledjini DO STUPANJA UREDBE ,a za dalje i jedno i drugo.
 
kiraj je napisao(la):
Da li ima neko ko je u sistem PDV? Mozda oni moraju da predaju i fiskalni i gotovinski racun.Kad sam malo bolje pogledao pise fiskalni isecak overen na poledjini DO STUPANJA UREDBE ,a za dalje i jedno i drugo.
To je i meni zapalo za oči!
 
1) фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат у периоду од 1. октобра 2009. године до дана ступања на снагу ове уредбе, односно фискални исечак оверен од стране добављача на полеђини издат од дана ступања на снагу ове уредбе до 30. септембра 2010. године и готовински рачун који гласи на име подносиоца захтева или

Ja sam ovo razumeo da do dana donosenja uredbe a od 1 oktobra 2009 moze samo fiskalni racun (posto se nije znalo za drugacije) a od danas pa nadalje mora uz njega i gotovinski racun na ime. Da li sam dobro razumeo videcemo
 
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Bravo Rade ,slažem se da svakog ko širi dezinformacije iz državne službe mađu nama poljoprivrednim proizvođačima treba sankcionisati!
Ja uopšte ne vidim uredbu na sajtu ministarstva.
Ovaj link što je poslao taran je sa min.polj. ali mi se čini da je nešto šturo napisano!!!
 
Nazad
Vrh