Subvencija za 2010 godinu

Ako cemo iskreno, vocari su najorganizovaniji i najcesce traze svoja prava u ministarstvu.

Ali koliko ja znam najveci deo sredstava ide iapk u ratarsko-povrtarsku proizvodnju, potom stocarstvo i tek potom vocarstvo.

Recimo, ne zaboravite da kolege vocari nemaju pravo na oni 14000 dinara/ha

Hajde budimo solidarni i ne delimo se medju sobom.

Svako dobro
 
Bez jabuka se i moze,ali bez 'leba tesko.
Naravno ovo malo para sto ima treba pametno raspodeliti,a naravno tu su i vocari jer ne treba zaboraviti da su i to ljudi :ppozdrav:
 
paorpaor je napisao(la):
Bez jabuka se i moze,ali bez 'leba tesko.
Naravno ovo malo para sto ima treba pametno raspodeliti,a naravno tu su i vocari jer ne treba zaboraviti da su i to ljudi :ppozdrav:

kad je covek gladan moze mesa i bez salate :haha: :haha: :haha:

Izvinjavam se svima zbog :off_topic: ali nisam mogao da odolim ::namigivanje::
 
Da li neko zna kolike ce biti sumbvecije za kupovinu nove mehanizacije i koje u 2010 god. :ppozdrav:
 
mica967 je napisao(la):
Da li neko zna kolike ce biti sumbvecije za kupovinu nove mehanizacije i koje u 2010 god. :ppozdrav:
Čuo sam na nekim vestima da će biti povraćaj 30% za kupovinu novih traktora, mada uredba će sve da kaže... :cao:
 
Da da sad se setih to je bilo 2008 g u novembru dobio sam od države 12,5 % na cenu traktora to je izaslo oko 2500 € .
 
Na momenat me presece nesto,pomislio sam pa nije moguce da sam nesto propustio a svaki dan sam na netu :haha: .Drago mi je da ce neko dobiti povracaj dela ulozenog novca za kupovinu novog traktora ali eto kako se kod nas vodi agrarna politika jedne godine ima subvencije druge nema pa Ti sad gledaj u pasulj kada ce sta biti.
 
Sto kaze narod,,,,Nit gorih vremena nit gorih gospodara....
Ovi krimosi u vladi i njihovi spnzori tajkuni,,nece nista da urade za nas,,tako da od subvencija nema nista,,,,A u ovu pricu da ce vlada dati 30 % para za nov traktor.... To ce biti tek kada Evropa da pare,,a oni pola pokradu po starom obicaju :nono: :nono: ::lose::
 
rasa02 je napisao(la):
Na momenat me presece nesto,pomislio sam pa nije moguce da sam nesto propustio a svaki dan sam na netu :haha: .Drago mi je da ce neko dobiti povracaj dela ulozenog novca za kupovinu novog traktora ali eto kako se kod nas vodi agrarna politika jedne godine ima subvencije druge nema pa Ti sad gledaj u pasulj kada ce sta biti.

da tako je bilo do sada. U toku prosle godine uradjena je strategija ruralnog razvoja i do polovine godine bice uradjen nacionalni program ruralnog razvoja za period 2010-2013. godine te se nadam da je ovo poslednji put da se na uredbe ceka do kraja februara ::lose:: od juna cete preko programa, koji ce pre toga ici na javnu raspravu te ce svi koji zele moci dati sugestije i predloge, moci da vidite koje su to mere ruralnog razvoja koje ce Republika Srbija da sprovodi do kraja 2013. godine. Zasto bas 2013. godina...zato sto je to kraj sedmogodisnjeg programskog perioda u EU, tako da ce se sledeci program praviti za period 2013-2020. godina.

Svako dobro
 
Koliko sam shvatio u ovom trenutnom sedmogodisnjem programu 2009.godina ne postoji tj svi mi koji smo kupovali mehanizaciju trebali smo sacekati novi program ruralnog razvoja?
 
Srbija do sada nije imala visegodisnje programe, uvek se radilo kao do sada sa jednogodisnjim programima a znas kako ovo je osmi ministar od promena 2000. godine pa svaki zeli nesto novo. Sada se prvi put radi nesto novo i nesto visegodinsnje da bi predupredili upravo situacije kao sto je tvoja.

OK, ako si nabavio traktor trebace ti sigurno jos sta, mlad si a traktor ne moze da radi bez masina. Videces sta se priprema za 2010. godinu pa ce vec biti nesto i za tebe.

Svako dobro
 
kol'ko se sećam strategija razvoja je urađena i za vreme dulićke.
nije valjala?
pa će tek na raspravu nova.
da se kladimo da do kraja godine neće biti usvojena?
da do kraja 2011 neće biti primenjena?
a 2012, ako ne pre, su izbori..
još koliko tih "novih" ćemo imati?
poljoprivreda je u vladi republike srbije 13-to prase.
14 -to je obrazovanje.
od kad znam za sebe mi reformišemo poljoprivredu i obrazovni sistem.
a rezultati su vidljivi.
 
Da li je tacno da moram imati nesto zemlje na svoje ime da bi se prijavio za PIO? :sta:.
 
ima li neko informaciju, kako će se raspodeliti ovih14000din/ha na dizel ,veštak,i seme
 
1. mineralno djubrivo 6000, sa time da je potrebno racuna u vrednosti 9000 dinara
2. D2 - 4000 dinara
3. semenska roba - 4000 dinara
 
Nazad
Vrh