S
Sumadinac-Gruzanin
Guest
Hvala Bogu daa ako dobijem i ja neku paru od ove drzave.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
Zato sto ti Petrovic Vec dao Subvencije dati docaram , protekle 3 godine si dobijao subvencije za obradjenu povrsinu a 4 godine ti subvencije ulazes u predizbornu kampanju da bi pomogao njih i oni ti posle iz budjeta 2013 i 2015 vrate subvencije za 2012 , jer su pola novca za 2012 dali kao subvencije za one preko 30h iz 2011 a za drugu polovinu pravili puteve po atarima i finansirali kampanju , 2014 su planirali nekako da nabudje a 2016 je opet prestupna pa nema subvencija jer je naravno i nova izborna kampanja ,A meni uospte nije jasno, zasto ova banda ovo zove mere protiv suse i pomoc
.
I ovaj ce udariti po nasim ledjima , i raditi za miskaBudžet za poljoprivredu 42 milijarde dinara
Ministar poljoprivrede Goran Knežević izjavio je da će ukupni poljoprivredni budžet iznositi 42 milijarde dinara i da će biti isplaćene sve preuzete obaveze od početka godine, kao i one definisane uredbama koje su tek donete.
Ministar Knežević je u intervjuu listu "Politka" rekao da je prethodna vlast koristila sve materijalne i državne resurse da dobije parlamentarne i predsedničke izbore, pa su tako "marketinški zaposlili 1.700 agronoma, prošlogodišnje subvencije isplatili ove godine, potrošili do maja sve pare koje su bile predviđene do novebra, a njemu ostavili praznu kasu."
"Planirali su sopstvene prihode od 29 milijardi dinara, od toga do sada je trebalo da se bude ostvareno 15, a realizovano je samo 2,5 milijarde dinara", naveo je ministar ukazavši da je "prethodni ministar agrarni budžet radio politikantski i diletantski".
Na pitanje zašto je vlada zabranila izvoz industrijskog bilja, a liberalizovala uvoz žitarica ukidanjem carina, Knežević je rekao da su se prilikom donošenja takvih odluka rukovodili ukupnim bilansom Srbije ali i standardom građana. Knežević je naveo da je šteta kod suncokreta između 15 i 20 odsto, kod soje oko 35 odsto, a kod šećerne repe preko 30 procenata.
Prema Kneževiću, izvozom industrijskog bilja nastao bi manjak, prerađivačka industrija bi ostala bez sirovine, došlo bi do nestašice šećera i ulja, nedostajuće količine bi morale da budu uvezene, a to bi vodilo povećanju cena, što standard građana ne može da podnese.
Ministar je rekao da je povećanje cena hrane posledica suše, ali i velike nebrige prethodne vlade. "Naravno da je neko morao da traži veću cenu mleka kada nije dobio premiju ni za januar. Pokušaćemo da intervenišemo na tržištu preko Direkcije za robne rezerve, kao i kupovinom 200.000 tona kukuruza. Mislim da će to proizvesti efekat stabilizacije cena", rekao je Knežević.
Prilikom primene mera agrarne politke, prema Kneževića, Vlada će pokušati da razdvoji socijalne od ekonomskih mera. Domaćisnstvo sa jednom kravom i okućnicom ne može da opstane i to nije poljoprivreda, rekao je on. "Njima treba pomoći socijalnim merama koje su van ovog ministarstva - da prežive. Mi mormo da stimulišemo one vrhunske sa dobrim rezultatima. Pružićemo se koliki nam je guber, a nećemo unapred praviti razliku među proizvođačima. Ideja je da podignemo poljoprivredu", zaključio je ministar.
Cekajte ljudi ako ja danas-sutra kupim svu naftu na koliko imam pravo jel mogu ja u ponedeljak da predam racune i kad da ocekujem refakciju ?