Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Како може да се волонтира у интервентној ?
 
Niste potpuno u pravu. Pio je bio reciprocan 3ha po onim subvencijama. I pio nije bacen novac vec cete imati neku peziju posle. Ovako SIGURNO nemate penziju kad napunite 65g (muskarci). Da li ste sigurni da cete moci raditi i u 65 godini? Moj stric ima 71. i svake godine vidno manje moze da radi i pomaze.

ПИО јесте бачен новац јер док наша генерација доспе у те године пензије неће бити(или ће наши унуци плаћати 85% зараде на доприносе и порезе).

- - - - - - - - - -

Dobiće oni po svim izgledima traktore po raskrsnicama.
Ajde da rezimiramo šta to oni nama pomažu:
tih 6450din/ha - akontacija bi dobili sve jedno jer je tako i Petrović hteo da plati(to nas je ne vezano za sušu sledovalo)
40l/ha goriva bi dobili jer je tako i Petrović hteo da plati tj. da da(to nas je ne vezano za sušu sledovalo)

Па, за ову годину и мора да иде све како је Петровић смислио из једноставног разлога што Кнежевић није био на месту министра у време расподеле буџета за ову годину. Ови што су обећали могу да почну да испуњавају тек наредне године, немојте да смо нестрпљиви.
Онај ко очекује разумевање од других треба и сам да буде спреман да разуме друге. Не може се у августу планирати аграрна политика за текућу годину.
 
@Krlemrle
Hoces da kazes da novi ministar jos nije cuo da je susa!
 
Poslednja izmena:
Neki i dalje tvrde da subvencije nisu potrebne. Dakle zasto da se mi ne razlikujemo od ostatka normalnog sveta? Cudo bi i bilo da funkcionisemo kao normalni! Drugi nisu zadovoljni sa predstojecim subvencijama pa su cak mislili da ce sad ovi da poravnaju i Dunav a i sve ostale reke i njihove pritoke. Nije mi jasno kako su samo neki mogli verovati ovima? Ili su premladi ili su zaboravni ili ...!
Druga stvar u vezi nezadovoljstva u poljoprivredi, bas me zanima kako ce se organizovati sledeci protest i na kakav nacin ce sve to da protekne? Moje je misljenje da vecina vise ne sme izaci jer je za ocekivati da ih moze zadesiti svasta!!!
 
Uredba je napisana kao da rešavaš osmomerku.kad je rešimo onda dobijamo.
Izgubili smo na rast eura i 11din po litri nafte.Kad sve to pomnožiš dobije se pristojna suma za punjenje njihovih šupljih džepova.
I ja sam lično za ukidanje subvencija uz realne cene naših proizvoda i repromaterijala ali tu je veliki prostor za mahinacije pa im to odgovara.
 
Zna se kako se daju subvencije, sta je njihova poenta, kome su namenjene, kada se isplacuju, na koji nacin, sta jos treba da se uradi da bi te subvencije imale smisla, i jos ponesto. Ovo kako se kod nas radi sa subvencijama, i gde na kraju one zavrse, jasno je da nema nikakvog smisla, i da ih kao takve treba odmah ukinuti, uz istovremeno raspustanje ministarstva poljoprivrede kao i ostalih agencija. Ovako uz postojanje ministarstva poljoprivrede, dolazi do velikih poremecaja na trzistu, jer ministarstvo otvoreno staje na stranu spekulanata i ljudi koji su nas u privatizaciji ojadili a to rade i danas. Ministarstvo je u proslosti povlacilo i katastrofalne poteze po proizvodjace. To isto ministarstvo uredjuje odnose na trzistu na stetu proizvodjaca. Moje je misljenje da bi smo se na trzistu lakse dogovorili sa trgovcima, koji iza svojih ledja za sada imaju ministarstvo. Stvar je prosta, ili ce neko da radi kako treba, ili ga treba skloniti. Posebno ga treba skloniti sa svoje liste troskova. Lepo ukinemo ministarstvo, pa onda krenemo iz pocetka.
 
Pa cemu se vise nadati kad je ono g..no Golubovic isplivalo ponovo na povrsinu i vodi glavnu rec u min. polj. kao 2007 kad su bili protesti svinjara u Macvi.
Eno ga u emisiji Brazde prosipa pamet toliko, da sam momentalno ugasio TV.
 
Ma kava bre pomoć.Hoće da prolongiraju kredite na godinu dana ,a da mi plaćamo kamatu za to vreme.Pa to je potpuno isto kao da sam na proleće uzeo nov kratkoročni kredit i sa njime vratio ovaj stari.Kamata je ista sem možda kojeg papira više ili manje.Po svemu sudeći puna usta prazan stomak.
 
Kod na sje izmedju ostalog i to doneseno , prolongiraje kredita , ali neznam baš detalje , ne mogu da vjerujem da neće biti zamrznuta kamata . Kakva bi to onda pomoć bila jel stvarno misle da smo tolko nepismeni.
 
Au ili ja dobro ne razumem ili ovo nece da valja...Gorivo placas po full ceni i kasnije podnosis zahtev uz fiskalni kako bi ti na racun uplatili akcizu od 23,00 din +?...Od 12.000 din po hektaru nista,od 6.420 dinara se odbijaju avansi pa koliko ce da dobijemo 1.000 po hektaru mi koji smo uzeli avans?! Zar nije bilo reci od 12.000 se odbija i dolazi se do 6.420 ?!?! Neka neko napise bolje,pao mi mrak na oci...mozda sam pogresio!

Nisi pogresio, sve sto si napisao je tacno...Promene smo hteli, toliko o tome...Kad se docepaju para i fotelje svi u istu tikvu duvaju. Alo ljudi, pa ministar nam je bivsi robijas, to ni u jednoj zemlji na svetu nema... Zato cemo i propasti...
 
Нема ово везе са срби Иване ... нису ови или они него јасно се зна ко је ко ..
- страни крупни капитал који хоће да покупи оно што ваља
- домаћи хоштаплери који за њихов интерес сј...авају земљу и као апанажу могу да крадуцкају ( читај власт)
- они који ово виде и против су
- они који се праве мутави да не виде из личног интереса
Е сад дал је неко и из које категорије Србин или није или и на коју се страну чешља потпуно је бесмислено
 
Pedja 1
Slazem se u potpunosti,olos na pozicijama zloupotrebljava svoje polozaje zarad licne dobrobiti,a na stetu celog naroda i rodjenog i nerodjenog pokoljenja.Kad sam pomenuo neslogu mislio sam na obican narod koji je stalno u nekim strujama.Dobar pokazatelj su bilo koji drzavni izbori,gde mi kao neki poljoprivredni proizvodjaci pocepamo svoje glasove na razne lelemude i lopove,a nemamo konkretno svoju stranku koja bi sigurno bolje zastupala nasu stranu u parlamentu.Ali eto,mi nemamo svoju partiju i dajemo glasove onima koje svakodnevno psujemo i za koje unapred znamo da ce da nas lazu i kradu.
 
Ima li neko novih vesti što se tiče kredita? U petak sam zvao banku, pitao ih za informacije šta da radim, jer mi plaćanje stiže 15. sept. ''Ljubazno'' su mi rekli da ništa ne znaju, i pratite medije! Ludost :haha:
 
ja sam trebao da uplatim 30 avgusta kredit i isao u banku,zena mi rekla da se za sad nista nezna i da samo uplatim kamatu u odgovarajucem roku i da
ce me zvati kad bude znala sta dalje...
Ja sam kamatu uplatio a sta ce biti videcemo :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh