Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
samo se vi zezajte ali ja sam dobio tele staro 3 meseca na poklon, malo li je od palme.
 
Svaka mu čast. Ne razume se u Betovena i njegovu muziku, ali se zato razume u domaćinstvo.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pojedinci su naveli da bi subvencije valjalo ukinuti, a povećati regresirano trošenje dizela, semena i mineralnog đubriva.

Kakvi pojedinci pa to je stav većine poljoprivrednika.To je i najbolja varijanta i trošio bi se novac namenski.

Ne znam da li se secate kad je pre par godina cena Vestaka bila oko 3000 din 100 kg, pa je drzava krenula da daje 30 % subvencije na vestak, koji se kupuje od Fertila, automatski je cena vestaka otisla na 5000 din sa subvencijom pa vi vidite kome idu pare od drzave.
 
Danas sam doneo iz susednog sela(posto kod nas nema pumpe) 2x po 600 litara.Juce je bio prvi put da nisu imali d2 za bonove, ali zato dobili i sinoc i danas.Drugi put je bila tamo cisterna nis-a, kaze vozac da jedva imaju nesto nafte na zalihama.
 
Ni bonove jos nisam dobio.Moj savetodavac(?) ne zna kad cu ih dobiti.Inace je(savetodavac) iz Novog Sada
i putuje svaki dan na posao u Sabac.Nemam reci,to su klosari koji ce u zaborav na moju slavu.
Kad se samo setim sta je pricao D.Petrovic oktobra 2000-te,kako ce oni biti na vlasti samo 5-6 meseci.
Ali vlast je cudo.
 
znaci,to je u pitanju.ja pomislio da je samo kod nas tako...bas su nam ucinili...bolje da je ostalo kao prosle godine,bar smo kupovali dizel.a sad samo pricaju kako su nam pomogli sa bonovima i povoljnom cenom. mada,M.M. kaze da, ako gorivo moramo da kupimo,ne moramo i da ga potrosimo do 15.4.kaze,moze i u maju da se trosi! :haha:
 
Ja sam za poljoprivredu kupio d2 crvenkaste boje u centru Beograda, na regularnom aparatu, gde se sipa i u automobile, ako tamo uvaljuju loz ulje umesto d2, onda su stvarno dno, osim sto nam je i onako najgore gorivo u okruzenju.
 
to je boja D2, inace nis je radio neki D2 za izvoz koji nije prosao kontrolu pa je zavrsio kao loz ulje na njihovim pumpama,kod nas je neka crna nafta.
 
verovatno je na svim nis pumpama do 15.4. loz ulje,pa ce posle tog datuma vratiti d2.zato i imamo pravo da iskljucivo na tim pumpama kupujemo.jer da je sve regularno,mogli bi sipati na bilo kojoj
 
znaci,to je u pitanju.ja pomislio da je samo kod nas tako...bas su nam ucinili...bolje da je ostalo kao prosle godine,bar smo kupovali dizel.a sad samo pricaju kako su nam pomogli sa bonovima i povoljnom cenom. mada,M.M. kaze da, ako gorivo moramo da kupimo,ne moramo i da ga potrosimo do 15.4.kaze,moze i u maju da se trosi! :haha:

a moze li u junu ako mi pretekne koji litar? :haha: nisam siguran da cu sve moci u maju da potrosim
 
Do septembra ćemo potrošiti a oni će nam drugi deo dati u novembru ako se do tad drukčije ne naredi.
 
Uros najavio gosta u emisiji iz skupstinskog odbora ja ceko da vidim sta ce da kaze kad na pola emisije gost otkazo dolazak.
 
Promenio ime emisije i pomislio da je sve reseno a on im sluzi za zezanje.Cim je u najavi neki ozbiljniji sagovornik on ispusi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh