Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad slušam ministra kaže do kraja nedelje će biti doneta uredba ,kaže PIO nije uslov a sa 80000 gazdinstava koji su do sada imali uslov za subvencije, sada će uslov za subvencije imati 450000 gazdinstava što je skoro 6 puta veći broj , a suma novca za ove namene su povećane za 1/4 , pa da vidimo na šta će to da ispadne.
 
Nisam odavno pisao u ovoj temi ali evo da kazem nesto sto se nece vecini svideti.
Jedva sam docekao da budu subvencije po kg,jer radim dosta zemlje ne registrovane jer se ne vodi na zive vlasnike.
Za sve koji cuvaju u kotobenje,zao mi je,ja sve predajem u javno skladiste na cuvanje i tako da ce sve uci za subvenciju(provereno) nemora da se prodaje bitno da je na ime uskladisteno.
Za sve stocare nemojte se ljutiti imate podsticaj po grlu koji je dosta dobar,jedino da umaticite.
Jedino neznam kako ce biti za kolege vocare i povrtare,i zao mi je ako nema za njih neki podsticaj.
 
Srđane,moraju se razdvojiti te dve stvari-stočarstvo i ratarstvo.Po grlu će dobiti jako mali broj a to se dobija tek nakon par godina ulaganja u tu kravu.Taj isti stočar treba dauloži i u obradu zemljišta isto kao i ti pa zato stočari treba da dobiju po oba osnova,Ja lično neću dobiti jer mi krave nisu umatičene tako da nisam pristrasan.
 
Pa koliko ti misliš da će priznavati maximalni prinos po hektaru da bi ti mogao da sa ne registrovanih njiva pripišeš na registrovane? Mislili su oni i na to budi siguran.
 
limitirace oni rod po hektaru.npr ja radim 25ha a mogu da prijavim samo 10ha,sav rod sa 25ha ce mi se voditi na tih 10ha.... bicu rekorder :veseljak::
 
Zavisi kolika ti je zarada.
Isto ti dodje ako nemas za porez za zarade nemas ni neku zaradu.Posto se bavim i privatnim biznisom znam kad imam veliki porez da platim onda sam i dobro zaradio.To je usko povezano.
Moli Boga za rod a za prez se ne brini.
 
Zavisi kolika ti je zarada.
Isto ti dodje ako nemas za porez za zarade nemas ni neku zaradu.Posto se bavim i privatnim biznisom znam kad imam veliki porez da platim onda sam i dobro zaradio.To je usko povezano.
Moli Boga za rod a za prez se ne brini.
Srdjane
Ne mogu da se slozim sa tobom jer mislis samo na svoju guzicu,prosle godine si bio za proteste kad su trebali da daju 14000 po ha,sto tad nisi reko aj ovako po kg neka bude,sto u svim okolnim zemljama premije su po ha a ne po kg,mozda smo mi mnogo pametni.Jer ti znas da ispod kragujevca na dole ja ne znam dal negde postoji neko javno skladiste.A i da postoji neko u sto cisto sumnjam,sitni proizvodjaci ne predaju tamo,vec koriste da prehrane svoju kravu ili svinju i da prodaju koji dzak da prezive na pijac.Sta ja konkretno da radim sto obradjujem oko 20 ha zemlje i sve sto proizvedem koristim u ishranu tovnih junadi,a za junadi nikakve subvencije nema kolko ja znam,i gde je tu pravda?Namerno su tako nesto smislili samo da se ne bi svi ujedinili oko jedne ideje,znaci zavadi pa vladaj.Ma hitler je bio za nas srbe.
 
Upravu si. prosle godine na jednom potezu izmedju bradarca i klicevca prva kisa posle februarskog snega pala je tek u julu. tako da je prinos kukuruza bio od 1000-4000kg po hektaru.
 
Kada će početi davati naftu ako je produžen rok za obnovu gazdinstava do 15 aprila(jedino ako ne daju paušalno)
U papirima za obnovu registracije sve lepo piše,koje kulture su u planu setve i na osnovu toga nije teško izračunati.Pa šta su do sada radili u trezoru,neka uključe malo mozak da im ne zariba
Svakako da nije nista tesko izracunati. Ali ne moras da siris dezinformacije ako u to nisi siguran.
Rok za obnovu registracije ili za promenu podataka nije 15 April vec 15 MART.
 
Moze se i sad izracunati odokativno koliko para treba za subvencije:
psenica 500000 ha x 10 eu/t x 3,5 t= 17500000 eura
kukuruz 1,5 mil ha x 10 eu/t x 5 t= 75000000 eura
suncokret 150000 ha x 30 eu/t x 2,2 t=9900000 eura

Sto iznosi oko 102 miliona eura, ili oko 11, 2 mlrd dinara. Ovome dodajte jos oko 50000 ha s.repe, nesto uljane repice, i nesto jecma (za s.repu ne znam prinos, a za u.repicu, i jecam ni povrsine, ni prinos prosecan) Mozemo doci do neke odokativne cifre ne vece od 15 milijardi dinara, sto zvuci izvodljivo.

Ako budem cuo dobar predlog od drzave, da uvazi i potrebe stocara, i onih koji robu cuvaju u kucnoj varijanti, ja zadovoljan...
 
Srdjane
Ne mogu da se slozim sa tobom jer mislis samo na svoju guzicu,prosle godine si bio za proteste kad su trebali da daju 14000 po ha,sto tad nisi reko aj ovako po kg neka bude,sto u svim okolnim zemljama premije su po ha a ne po kg,mozda smo mi mnogo pametni.Jer ti znas da ispod kragujevca na dole ja ne znam dal negde postoji neko javno skladiste.A i da postoji neko u sto cisto sumnjam,sitni proizvodjaci ne predaju tamo,vec koriste da prehrane svoju kravu ili svinju i da prodaju koji dzak da prezive na pijac.Sta ja konkretno da radim sto obradjujem oko 20 ha zemlje i sve sto proizvedem koristim u ishranu tovnih junadi,a za junadi nikakve subvencije nema kolko ja znam,i gde je tu pravda?Namerno su tako nesto smislili samo da se ne bi svi ujedinili oko jedne ideje,znaci zavadi pa vladaj.Ma hitler je bio za nas srbe.
koliko ljudi toliko cudi.......nekome odgovara ovo drugom ono,slazem se sa konstatacijom da mi sad izmisljamo toplu vodu kad svugde u okruzenju idu subvencije po Ha
KAKO SAD NE GLEDAJU U EU ! ! ! ! ! naravno jer u ovakvim okolnostima ce biti najvise LOVA U MUTNOM, pred TV ce u izbornoj godini prikazivati kako oni pomazu poljoprivredu a bit ce biti mnogo gorca. A sa druge strane da li uopste razmisljaju kolika ima treba birokratija za ovu vrstu evidentiranja podataka.
Licno moje misljenje je da su namerno iskomplikovali davanja,uveli uslovljavanja,opteretili seljaka papirologijom ne bi li ih sto manje ispunilo uslove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh