Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vladine uredbe ne idu kroz skupstinu nego ih usvaja vlada i zato se tako i zovu.
 
ako je 16000, bice odlicno, jer jedino je poljoprivreda sto funkcionise nekako kod nas... i evric pada tako da bice zanimljivih prica kad krene da govori nas ministar koliko seljaci ``mnogo`` para dobijaju od drzave...
 
Kako lose,majke ti?Pa onda ce ti prase biti 2e,mleko 0.4e/litar,itd.Plate ce vredeti vise u eu.Bice dobro ako bude tako.
 
Pa kakve ti vajde imas da li ce prase biti 2e ili 1.65e kada ti je to samo farba za oci, pretvoris to u dinare i dodje ti na isto....? Samo ce da zamazu oci narodu...!
Realna cena 1e=150din a oni ga obaraju...?
Propasce i ono malo sto je ostalo u srbiji
 
Necu da se prepirem, samo kazem da ce biti velikih problema ako evro ode na 80.
A u srbiji sve skuplje i skuplje....!
 
Ma ko se prepire,druze.Ovo je sve slobodna komunikacija.
Kad je evro bio 80 pre 3god,ja sam mesecno stedeo od plate 100-150e.Sad nemogu nista da ustedim,jer su cene otisle gore zahvaljujuci skoku evra.Po logici stvari,ako evro padne i cene ce dole.
 
danas mi bio neki predzadnji dan obuke nesto oko biznis planova u poljoprivredi i predavao je jedan iz ministarstva kordinator pri ministarstvu tako nekako nemogu se setim kako rece i on mi rekao da su uredbe donesene ali se ispetljalo nesto u vladi smena ministra glavni bos koji je usao u agrar trazi i on subvancije za preko 100h pa zato jos nisu prosli vladu a vec su donesene bile i da je ostao Dragin vec bi bile objavljene ovako su sve iskomplikovali i kao do 15 maja ce sve objaviti,sve sam to saznao u privatnom razgovoru i nista nije zvanicno samo se nadam da ovaj govorio istinu jer nije imao razlog da me laze :ppozdrav:
 
slazem se da je bolje da evro bude nizi nego veci, aL ja se plasim i drugih stvari, evro pada mnogo uzimaju kredite za repromaterijal jer min polj nije izbacilo uredbu, i onda uzmes kredit u evrima i evro skoci i ti si puko tu nacisto jer vracas po srednjem kursu tog dana...
 
dali ce b iti povracaj traktore,sejalice,prskalice itd? jel zna neko?
 
Biće ali ne ove godine ovo naše državno rukovodstvo je je rešilo da nam nedaju ništa daj bože da izađe i uredba po hektatu ali jase plašim da nećemo dobiti ni to a kamoli za mehanizaciju. Da su hteli da nam daju ostavili bi Dragina ovako nema ništa! (voleo bi da se prevarim ali sam 99% siguran da sam u pravu).
 
Ljudi o cemu pricate pa naravno da je bolje da evro bude 80e osim onih koji imaju u slamarici puno evrica ili one koji sa strane iste dobijaju pa im onda manje dinara. Svakom posstenom ko prima platu u ovoj zemlji odgovara da evro pada sto vise jer nam tako plate vrede vise u E, e sad ako i cene odu a ocu i u e a ne samo din... onda smo obrali zelen bostan... a moroace da uskalde struju telefon komunalije i sta sve ne ( ALI NE I PLATE jer to ne moraju ) sa evropom tako da u narednih 50-tak god za nas nista bolje nemoze biti ako ostane ovako dobro je
 
danas mi bio neki predzadnji dan obuke nesto oko biznis planova u poljoprivredi i predavao je jedan iz ministarstva kordinator pri ministarstvu tako nekako nemogu se setim kako rece i on mi rekao da su uredbe donesene ali se ispetljalo nesto u vladi smena ministra glavni bos koji je usao u agrar trazi i on subvancije za preko 100h pa zato jos nisu prosli vladu a vec su donesene bile i da je ostao Dragin vec bi bile objavljene ovako su sve iskomplikovali i kao do 15 maja ce sve objaviti,sve sam to saznao u privatnom razgovoru i nista nije zvanicno samo se nadam da ovaj govorio istinu jer nije imao razlog da me laze :ppozdrav:

Ju ju ju... kazite tom koordinatoru da sam ga pozdravio i da ne lupeta
 
Ako ne zna, onda ne zna!
Ako zna, onda ne sme da kaže!
Trećeg nema, jer ne verujem da bi nam nešto prećutao iz čistog hira.
 
Ljudi o cemu pricate pa naravno da je bolje da evro bude 80e osim onih koji imaju u slamarici puno evrica ili one koji sa strane iste dobijaju pa im onda manje dinara. Svakom posstenom ko prima platu u ovoj zemlji odgovara da evro pada sto vise jer nam tako plate vrede vise u E, e sad ako i cene odu a ocu i u e a ne samo din... onda smo obrali zelen bostan... a moroace da uskalde struju telefon komunalije i sta sve ne ( ALI NE I PLATE jer to ne moraju ) sa evropom tako da u narednih 50-tak god za nas nista bolje nemoze biti ako ostane ovako dobro je

To ti misliš da će biti bolje biće gore nego sad jer sve je vezano za euro i kad pada vrednost eura oni ne reaguju a čim malo ode gore sve za 5% skuplji. A ne daj bože da padne na 80 pa ponovo da bude oko 100 nafta će biti možda i preko 150din/lit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh