Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mora da bude izmiren celokupan dug za proteklu godinu u nasem slucaju za 2010 da bi ostvarili pravo na subvencije za 2011
 
mare81 je napisao(la):
mcbaycow je napisao(la):
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:

A odakle ti je to nezvanicno saznanje? Jel izvor pouzdan?

Ovako stoje stvari sto se tice subvencije za kupovinu domacih traktora;
Upravo sam kotaktirao distributera kod koga sam ja porucio traktor.
Radi se o IMT-u 549, 4WDLI, GVU, SHI (dupla vuca, grejanje i spoljnja hidraulicna insalacija)
- Cena po kojoj sam ja porucio pomenuti traktor je bila 1166156,oo dinara, a sada je formirana nova i iznosi 1308000,oo dinara;
- Povracaj sredstava ce biti 100%, kako mi kaze prodavac, (a potvrdjeno mi je i iz licnog izvora iz Ministarstva), ista kao i u toku 2010 godine, sto znaci, za nosioce gazdinstava do 40 godina starosti 40%, za nosioce gazdinstava zane 40%, a za ostale 30%, ali se jos ceka uredba koja ce izaci krajem meseca Aprila, a pre NovoSadskog sajma koji pocinje 15 Maja.
- Na isporuku traktora se ceka 3-4 meseca, stim sto ce kupci koji su porucili traktore u prosloj godini, iste dobiti u toku meseca Marta, a kupci koji budu porucili traktore sada moraju sacekati isporuku tek posle NovoSadskog sajma a to je pomenuo sam vec nakon 15 Maja, Postoje prodavci koji su porucili traktore za lager na placu po starim cenama, a koji ce se isporuciti njima u toku meseca Marta, tako da ko bude zeleo traktor nebitno da li za gotovinu ili na kredit, moze uci u opciju isporuke u toku pomenutog meseca. Ali samo ako budu brzi sa uplatom ili realizacijom kredita, i naravno po novom cenovniku...

Molim ostale forumase (bez uvrede) da ne postavljaju komentare u vezi sa ovim ako nisu provereni !

Post je spojen: [time]1296123435[/time]
_________________________________________________
razarach je napisao(la):
mare81 je napisao(la):
mcbaycow je napisao(la):
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:

A odakle ti je to nezvanicno saznanje? Jel izvor pouzdan?

Ovako stoje stvari sto se tice subvencije za kupovinu domacih traktora;
Upravo sam kotaktirao distributera kod koga sam ja porucio traktor.
Radi se o IMT-u 549, 4WDLI, GVU, SHI (dupla vuca, grejanje i spoljnja hidraulicna insalacija)
- Cena po kojoj sam ja porucio pomenuti traktor je bila 1166156,oo dinara, a sada je formirana nova i iznosi 1308000,oo dinara;
- Povracaj sredstava ce biti 100%, kako mi kaze prodavac, (a potvrdjeno mi je i iz licnog izvora iz Ministarstva), ista kao i u toku 2010 godine, sto znaci, za nosioce gazdinstava do 40 godina starosti 40%, za nosioce gazdinstava zane 40%, a za ostale 30%, ali se jos ceka uredba koja ce izaci krajem meseca Aprila, a pre NovoSadskog sajma koji pocinje 15 Maja.
- Na isporuku traktora se ceka 3-4 meseca, stim sto ce kupci koji su porucili traktore u prosloj godini, iste dobiti u toku meseca Marta, a kupci koji budu porucili traktore sada moraju sacekati isporuku tek posle NovoSadskog sajma a to je pomenuo sam vec nakon 15 Maja, Postoje prodavci koji su porucili traktore za lager na placu po starim cenama, a koji ce se isporuciti njima u toku meseca Marta, tako da ko bude zeleo traktor nebitno da li za gotovinu ili na kredit, moze uci u opciju isporuke u toku pomenutog meseca. Ali samo ako budu brzi sa uplatom ili realizacijom kredita, i naravno po novom cenovniku...

Molim ostale forumase (bez uvrede) da ne postavljaju komentare u vezi sa ovim ako nisu provereni !
Zaboravio sam napomenuti da ako zelite ostvariti subvenciju za Traktor, MORATE biti Poljoprivredni Osiguranik.
 
Peet-imaš pravo jer ti samo nastavljaš kontinuitet gazdinstva i samo je promenjen nosioc-odnosno sada si ti,tako da si ti sa tim iznosom samo zaokružio godinu a otac je do tada plaćao
 
Ja planiram kupiti tanjiracu novu na kredi sa bancinom kamatom i to sad u febroaru ,pitam se da li ja imam prava na povracai tih 40 za mehanizaciju zna li ko naravno ispunjavam uslove kao reg poljo gazdinstvo
 
Grešiše Zoki, Peet je napomenuo da ima svoje gazdinstvo a njegov tata ima svoje.
Ispada da su samo nastavili da plaćaju u kontinuitetu ali samo u krugu svoje porodice (trošak je ostao isti) a to nema nikakve veze sa onim što si napisao jer nije isto gazdinstvo.
Post je spojen: [time]1296133681[/time]
_________________________________________________
Isidore nemoj da se pitaš nego čekaj prijatelju uredbu pa će tamo sve pisati ili znati da li će biti ili ne. Do tada su samo nagađanja.
 
razarach je napisao(la):
mare81 je napisao(la):
mcbaycow je napisao(la):
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:

A odakle ti je to nezvanicno saznanje? Jel izvor pouzdan?

Ovako stoje stvari sto se tice subvencije za kupovinu domacih traktora;
Upravo sam kotaktirao distributera kod koga sam ja porucio traktor.
Radi se o IMT-u 549, 4WDLI, GVU, SHI (dupla vuca, grejanje i spoljnja hidraulicna insalacija)
- Cena po kojoj sam ja porucio pomenuti traktor je bila 1166156,oo dinara, a sada je formirana nova i iznosi 1308000,oo dinara;
- Povracaj sredstava ce biti 100%, kako mi kaze prodavac, (a potvrdjeno mi je i iz licnog izvora iz Ministarstva), ista kao i u toku 2010 godine, sto znaci, za nosioce gazdinstava do 40 godina starosti 40%, za nosioce gazdinstava zane 40%, a za ostale 30%, ali se jos ceka uredba koja ce izaci krajem meseca Aprila, a pre NovoSadskog sajma koji pocinje 15 Maja.
- Na isporuku traktora se ceka 3-4 meseca, stim sto ce kupci koji su porucili traktore u prosloj godini, iste dobiti u toku meseca Marta, a kupci koji budu porucili traktore sada moraju sacekati isporuku tek posle NovoSadskog sajma a to je pomenuo sam vec nakon 15 Maja, Postoje prodavci koji su porucili traktore za lager na placu po starim cenama, a koji ce se isporuciti njima u toku meseca Marta, tako da ko bude zeleo traktor nebitno da li za gotovinu ili na kredit, moze uci u opciju isporuke u toku pomenutog meseca. Ali samo ako budu brzi sa uplatom ili realizacijom kredita, i naravno po novom cenovniku...

Molim ostale forumase (bez uvrede) da ne postavljaju komentare u vezi sa ovim ako nisu provereni !

Post je spojen: [time]1296098235[/time]
_________________________________________________
razarach je napisao(la):
mare81 je napisao(la):
mcbaycow je napisao(la):
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:

A odakle ti je to nezvanicno saznanje? Jel izvor pouzdan?

Ovako stoje stvari sto se tice subvencije za kupovinu domacih traktora;
Upravo sam kotaktirao distributera kod koga sam ja porucio traktor.
Radi se o IMT-u 549, 4WDLI, GVU, SHI (dupla vuca, grejanje i spoljnja hidraulicna insalacija)
- Cena po kojoj sam ja porucio pomenuti traktor je bila 1166156,oo dinara, a sada je formirana nova i iznosi 1308000,oo dinara;
- Povracaj sredstava ce biti 100%, kako mi kaze prodavac, (a potvrdjeno mi je i iz licnog izvora iz Ministarstva), ista kao i u toku 2010 godine, sto znaci, za nosioce gazdinstava do 40 godina starosti 40%, za nosioce gazdinstava zane 40%, a za ostale 30%, ali se jos ceka uredba koja ce izaci krajem meseca Aprila, a pre NovoSadskog sajma koji pocinje 15 Maja.
- Na isporuku traktora se ceka 3-4 meseca, stim sto ce kupci koji su porucili traktore u prosloj godini, iste dobiti u toku meseca Marta, a kupci koji budu porucili traktore sada moraju sacekati isporuku tek posle NovoSadskog sajma a to je pomenuo sam vec nakon 15 Maja, Postoje prodavci koji su porucili traktore za lager na placu po starim cenama, a koji ce se isporuciti njima u toku meseca Marta, tako da ko bude zeleo traktor nebitno da li za gotovinu ili na kredit, moze uci u opciju isporuke u toku pomenutog meseca. Ali samo ako budu brzi sa uplatom ili realizacijom kredita, i naravno po novom cenovniku...

Molim ostale forumase (bez uvrede) da ne postavljaju komentare u vezi sa ovim ako nisu provereni !
Zaboravio sam napomenuti da ako zelite ostvariti subvenciju za Traktor, MORATE biti Poljoprivredni Osiguranik.

Kao što reče diklofen, interesuju nas i strani traktori, da li ima subvencija za njih?
 
Kao što reče diklofen, interesuju nas i strani traktori, da li ima subvencija za njih?
[/quote]
Jasam juče zvao u ministarstvo poljoprivrede (info centar)i prvo su mi rekli da povraćaj za traktore neče biti a posle je rekao da postoji šanse da bude nekog povraćaja ali su vrlo mele jer su navodno pare usmerene stočarima. :zli: :udri:
 
mikulaš je napisao(la):
Kao što reče diklofen, interesuju nas i strani traktori, da li ima subvencija za njih?

Jasam juče zvao u ministarstvo poljoprivrede (info centar)i prvo su mi rekli da povraćaj za traktore neče biti a posle je rekao da postoji šanse da bude nekog povraćaja ali su vrlo mele jer su navodno pare usmerene stočarima. :zli: :udri:

Ma to nije problem, MTZ ima u ponudi "stočarski" traktor sa sniženom kabinom...
 
Ono što sam ja ovde pisao stojim iza toga. To je lično pričao g. Teofanov u dva navrata (S. Karlovci, i pre par dana na Tari).....

Mada je to sve nezvanično, možda i bude, što bi svi želeli, ali znaće se uskoro do kraja februara ako ne i pre.....

A što se tiče domaćih traktora izašla je uredba da će se subvencionisati proizvodjači domaćih traktora i mašina, tako da će cena u startu biti jeftija 20ak %
 
E to nas i j...
Što oni nama ne vrate pare nego kao subvencionišu proizvodnju fabrici.IMT je digao cene za skoro 20% i sad kad kupiš tako subvencionisan traktor plaćah ga ustvari po punoj prethodnoj ceni.I kome oni ustvari čine uslugu?Sram ih bilo :nono:
 
Licno mislim da ce subvencija biti ali mnogo malo, jer su glavesine videle da smo i mi bednici zaradili koji dinar ove godine, pa hoce oni vise da ukradu. Vidite kako su pokrali budzet poljoprivredni ove godine.Zato ce skresati subvencije. Treba da se bunimo cim izadju sa subvencujama. :nono: :nono: ::lose:: ::lose:: :udri: :udri:
 
diklofen je napisao(la):
E to nas i j...
Što oni nama ne vrate pare nego kao subvencionišu proizvodnju fabrici.IMT je digao cene za skoro 20% i sad kad kupiš tako subvencionisan traktor plaćah ga ustvari po punoj prethodnoj ceni.I kome oni ustvari čine uslugu?Sram ih bilo :nono:


Pa upravu si skoz, ali to isto rade i ovi što prodaju traktore sa 0% kamate..... ccccc
Samo što Agropanonka procenat daje banci da bi kamata bila 0%, a onaj ko hoće da uzme za keš, njemu neće da umanje cenu. Jer od keša bi imali 10ak traktora, a od ovoga sa bankom su već prodali 200kom. Dosta o tome da ne idem :off_topic:
 
Pomoc!
Koji je zadnji rok da platim ( tj. se prvi put prijavim ) PIO i da prevedem gazdinstvo sa caleta na mene!
Cale mi je penzioner a ja sam u nemackoj ali opet bi trebalo da moze da ide preko mene pa da izvucemo nesto subvencija!
A bice sexa dok ne napravim sve nove ugovore za arendu! :haha:
 
prosle godine je bilo do avgusta,a ako nemas zemlje na svom imenu,i ako nisi do sada imao otvoreno p.gazdinstvo,ne trebas da uplacujes pio za 2010 posto nemas nikakvog duga,znaci cim naprvis ugovore i prijavis gazdinstvo,i onda se prijavis u pio i imas prava na subvencije :cao:
 
gogi666 je napisao(la):
Pomoc!
Koji je zadnji rok da platim ( tj. se prvi put prijavim ) PIO i da prevedem gazdinstvo sa caleta na mene!
Cale mi je penzioner a ja sam u nemackoj ali opet bi trebalo da moze da ide preko mene pa da izvucemo nesto subvencija!
A bice sexa dok ne napravim sve nove ugovore za arendu! :haha:
Rok je bio 31.4 . ali su prosle godine uredbom taj rok promenuli pa je do 15.8. sada ne znam da li je ta uredba jos na snazi!! :ppozdrav:
 
Evo danas sam zvao Delta-Agrar sa kojima pregovaram za traktor, pa mi je čovek rekao da je juče razgovarao sa ministrom (nije mi rekao sa kojim) i da neće biti subvencija za traktore. Kaže da će oni da obezbede neke povoljnije kredite ali bez subvencija. Eto ja odustajem od traktora jer bez povraćaja nemogu da priuštim nov traktor. ::lose:: ::lose:: ::lose:: :zli: :zli: :zli:
 
fahrdeutz je napisao(la):
Evo danas sam zvao Delta-Agrar sa kojima pregovaram za traktor, pa mi je čovek rekao da je juče razgovarao sa ministrom (nije mi rekao sa kojim) i da neće biti subvencija za traktore. Kaže da će oni da obezbede neke povoljnije kredite ali bez subvencija. Eto ja odustajem od traktora jer bez povraćaja nemogu da priuštim nov traktor. ::lose:: ::lose:: ::lose:: :zli: :zli: :zli:
Ako je stvarno tako , prava steta , i za tebe a i za sve nas , jer i ovako jedva disemo , a sa tom njihovom pomoci nam je super , fenomenalno.... :zli: :udri: :udri: :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh