Suša 2012

Vrlo jednostavno.Pustiti ljude da izvoze tj. prodaju svoj kukuruz po što boljoj ceni.Neka svako proda svoj naglašavam svoj kukuruz po realnoj ceni u tom momentu.A sa druge strane neka država omogući stočarima da dobiju kukuruz iz robnih rezervi po ceni koju je država platila za njegov otup.To je cena od 18 rsd/kg.Naravno ali pod uslovom da kukuruz dođe stvarno do stočara ,a ne prekupaca,nakupaca,lopova.....
 
Vrlo jednostavno.Pustiti ljude da izvoze tj. prodaju svoj kukuruz po što boljoj ceni.Neka svako proda svoj naglašavam svoj kukuruz po realnoj ceni u tom momentu.A sa druge strane neka država omogući stočarima da dobiju kukuruz iz robnih rezervi po ceni koju je država platila za njegov otup.To je cena od 18 rsd/kg.Naravno ali pod uslovom da kukuruz dođe stvarno do stočara ,a ne prekupaca,nakupaca,lopova.....
Problem je sto Robne rezerve nemaju sad kukuruz,vec i oni imaju svoje kooperante kojima su davali kukuruz i sad im ovi vracaju od novog roda i to ce biti u njihovim rukama cim krene zetva za mesec dana,do tada nista...Takvi su uglavnom ti ugovori!Slusao sam direktora robnih rezervi i kaze psenice imamo a kukuruza ne do novog roda...
 
To je laž i prevara što je rekao tj. što su i njemu rekli.Problem je u tome što država na papiru ima robu ,a u realnosti nema.Njihovom robom manipulišu skladištari gde je ta roba predata.Popis robe rade agencije poput jugoinspekta i SGS koje dođu i popune papire a i ne pogledaju u ćelije.Tako se radilo u silosu gde sam ja radio.
Gde je kukuruz otkupljen jesenas od nas?Što neko ne odgovara ako tog kukuruza nema?
 
To je laž i prevara što je rekao tj. što su i njemu rekli.Problem je u tome što država na papiru ima robu ,a u realnosti nema.Njihovom robom manipulišu skladištari gde je ta roba predata.Popis robe rade agencije poput jugoinspekta i SGS koje dođu i popune papire a i ne pogledaju u ćelije.Tako se radilo u silosu gde sam ja radio.
Gde je kukuruz otkupljen jesenas od nas?Što neko ne odgovara ako tog kukuruza nema?
Dosta si u pravu,ali oni prave i ugovore sa vecim kompanijama u vidu Pozajmice,tj Zajma a ovi im vracaju od novog roda uz neku gotovo beznacajnu nadoknadu...Zato kazem da je dosta kukuruza otislo mimo znanja javnosti,ko zna kome i po kojim uslovima a sad nemaju da podpomognu stocarstvo sa svojim jeftinijim kukuruzom!
 
Ja neznam o kojim vi robnim rezervama pricate,pa barem znate najminimalnije uslove da bi se kukuruz,psenica i sl skladistili,to su hiljade i hiljade kvadrata drugari,a mi to nemamo,zato nema ROBNIH REZERVI.Skladistenje kosta mnooooogo.
 
O tome pricam ja evo sarani pet iljada evra u objekat te namene a tek sam do pola stigo,znaci za sopstvene potrebe,9*6m,sa nadzidom od1,2m iznad ploce i ima me kosta 10000 e,da me ne bi ucenjivali trgovci i nakupci nego da prodam kad ja hocu i po ceni koja meni odgovara,i nekad mi se cini da vise radim to da se ne bi nerviro i zadavio nekog nego zbog same zarade.Kolege evo jos jedan nas veliki problem a resenje je samo udruzivanje i pravljenje silosa,nema drugi nacin.
 
Dalo bi se to sa smeštajnim kapacitetom vrlo lako rešiti.Koliko je silosa i skladišta otišlo u stečaj?Što ih država ne zaposli za sebe i eto koristi svima:nama,državi,zaposlenima...
Nekada je zrenjaninski žitoprodukt smeštao svu pšenicu banata ,a sada zvrji prazan.
Rešenja uvek ima ako se traži ,a ako se ne želi naći je već nešto sasvim drugo.
A da ne govorim o tome da mnogi silosi vrlo rado uzimaju na čuvanje robu za državu jer je samo lager 1% mesečno.Znači i država to plaća kao i mi kad ostavimo na čuvanje.
 
Apropo tvog posta bio sam neki dan u poseti prijatelju (naš član foruma) i baš mi pokazao jedan kompleks (hangar,farma,pašnjak,par magacina raznih površina i namena,mešaona,vaga...itd) koji zvrji prazan tj zvrjao je prazan godinama.Videćemo u buduće.
 
Pa oni sto su prosle godine zapalili seljake u Sremu, ti su zapalili i jedan deo tih robnih rezervi. Verovatno je i jedan od one ostale trojice isto uzeo deo tih rezervi.
U nacelu mi se svidja ovaj predlog ako misle da daju djubrivo, seme i gorivo. Oprastanje zakupa je diskriminacija, a oprastanje odvodnjavanja je glupost, koju treba sto pre ukinuti.
 
Sve što prolongiraju,otpišu,daju treba uzeti.Pa zar i pored ove muke još sam protiv sebe da radim.
 
Drugari meni ove najave lice na novu zabranu izvoza i brutalno obaranje cena nasih mucenih proizvoda http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=08&dd=13&nav_id=634353. Izgleda ce se ponovo drzava kaciti iskljucivo na nasa ledja i pored stete od suse ocigledno ce morati da popije jos malo seljacke krvi da bi draga drzava nekako prezivela i prehranila armiju administracije i sirotinje koju je sama prethodno kreirala. Iskreno se plasim prinudnog otkupa i novog cupanja brkova.
 
Sve što prolongiraju,otpišu,daju treba uzeti.Pa zar i pored ove muke još sam protiv sebe da radim.

A ko će da vam deli kad više nema asistenata. Nećete valjda sada da se gurate po trezorima, gubite dragoceno vreme i nervirate se oko papirologije:haha:

Džaba vam sve kad nemate podršku iz ministarstva:sjasi:
 
A vi ste se gurali po trezorima ubilo se,pa ko je sredjivao papire od 2004 do 2011.Ja nikakvu pomoc od asistenata nisam osetio,a verujem i mnogi drugi.
 
Sve što prolongiraju,otpišu,daju treba uzeti.Pa zar i pored ove muke još sam protiv sebe da radim.
Mozda nisam bio jasan, zalazem se da se to odvodnjavanje ukine za uvek, a ne da ga placamo. A na ovu susu placati tako nesto je totalna budalastina. Za zakup sam bio dovoljno jasan, da je svako placao po slobodnoj volji, i ako vec hocemo da se drzimo zakona, onda kod vanrednih situacija tj elementarnih nepogoda treba pricati o visim silama koje deluju na imovinu tj useve, kuce, i sl. Takdoje elementarne nepogode pogadjaju svakog isto, i drzava mora svakom da obezbedi opstanak, a ne da osigurava luksuzan zivot. PA taj sto je palcao zakup 500 eura, sad nek se cese, niko ga nije terao. Neko moje razmisljanje je da drzava treba svim ostecenim ovom elementarnom nepogodom da daje vrednosni bon u vrednosti recimo 150 eura/ha. Sa tim bonom ili kuponom ti ako hoces usmi vrecu DKC, ili npr ZP i malo vestaka, tvoja stvar. Tako mislim da ne bi mogli da se zali ni poljoprivrednici ni dobavljaci. A drzava bi mogla kasnije da se finansijski isprebija sa dobavljacima. Oni dobavljaci koji budu digli cene zbog bonova, mogu lako biti kaznjeni od strane kupaca. Sa moje strane sigurno. A ako se svi dogovore da dignu cenu, sa moje strane im obecavam da onoliko % koliko dignu cenu, toliko % ja smanjujem sklop, i toliko % bacam manje vestaka.

Po meni, sve je u ravnotezi. Ili sto bi rekli u Matrixu " cause and facts". http://www.youtube.com/watch?v=VWmOPWD_mrI
 
Dal postoji veća glupost od priče o zabrani izvoza. Kako može faliti hrane za životinje ? Kakva je razlika izmedju domaće i strane hrane ? Hrane ima sad kakva je kada cijena to je drugo . Ako domaće hrane nestane mogu životinje jesti stranu po približnoj cijeni.
Drugo ako je svjetska cijena žitarica visoka postoji razlog za to , a samo lud ga ne vidi. Nevjerovatno da neko može uopšte raspravljati o tome
:sta:.
Dalje , šta da je rodilo u svijetu pa da je cijena niska , koja bi bila suprotna mjera ? Da stočari doplaćuju razliku ili subvencionisan izvoz ? Al malo morgen.

 
Licno mislim da za uvodjenje zabrane treba imati mu.a , ili biti glup. Ne moze 2 miliona beogradjana biti vrednije od 5 miliona ostalih.
Gradjanski rat,daleko bilo,nam onda ne gine.
 
Nazad
Vrh