Suša 2012

Na sav glas je po medijima bilo da će se danas na sednici Vlade govoriti o suši i pomoći poljoprivrednicima.Sad sam prelistao teme sa današnje sednice i ne vidim da se igde spomenula poljoprivreda i eventualna elementarna nepogoda od suše.
 
Danas ima upravni odbor Asocijacije poljoprivrednika.Teme ce biti bas to.Zabrana izvoza,pomoc drzave paorima i stav Asocijacije prema novoj vladi i jos nesto nego sam zaboravio.Videcemo sta oni imaju pametno da kazu,ali u blokade sigurno nece ici....:sta:
 
[h=1]Dačić: Nema potrebe za vanrednom situacijom zbog suše[/h]Beta | 16. 08. 2012. - 16:35h | Komentara: 0

- Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da Vlada Srbije po zakonu ne može da proglasi sušu za elementarnu nepogodu, nego može da proglasi stanje vanredne situacije, ali da za to nema potrebe.
265659_dacic-sednica-beta_f.jpg
Dačić je novinarima u Palati Srbija u Beogradu nakon sastanka sa vatrogascima koji su učestvovali u gašenju požara na Svetoj Gori u Grčkoj, rekao da je nekada postojalo proglašavanje elementarne nepogode i da to više ne postoji, ali da postoje štetne posledice.



- Smatram da nema potrebe za proglašavanje vanredne situacije, jer bi
to podrazumevalo angažovanje i vatrogasaca, a oni nam sigurno ne mogu
pomoći u suši - rekao je Dačić.


Vlada Vojvodine predložila je juče da se ovogodišnja suša proglasi elemetarnom nepogodom. Dačić je rekao da je o problemu suše razgovarao sa ministrom
poljoprivrede Goranom Kneževićem i načelnikom Sektora za vanredne sitacije Predragom Marićem i da je Ministarstvo poljoprivrede zaduženo da predloži mere posle sagledavanja posledice suše.


- Očekujem od svih štabova za vanredne sitacije da sa svojih teritorija daju analize stanja i procenu stetu, a za naknadu štete zaduženi su ministarstva poljoprivrede i finansija i o tome se razgovara i sa Vladom Vojvodine - rekao je Dačić.

Dačić je najavio da će u narednih nekoliko nedelje biti formiran Nacionalni savet za ekonomski oporavak Srbije, kako i Nacionalni savet za razvoj poljoprivrede i sela.On je rekao da će biti aktvirani i svi saveti koji postoji u vladi.
 
Kad god ovi nasi formiraju savete za ovo,za ono uvek na kraju ne ispadne nista korisno od njihovog delovanja.Tako da i pokretanje ovih saveta ne znaci nista drugo do bacanja prasine u oci narodu,kao evo zalazemo se za pomak ka boljem(malo sutra).
 
Što će reći da po zakonu nikakve suše nije ni bilo pošto nisu angažovani vatrogasci?! Super, rešen problem još da svi platimo to obilno odvodnjavanje i pogotovo navodnjavanje i svi na svoje radne zadatke! Moram priznati da još od proletos i Petrovićevih izjava ništa gluplje nisam čuo.
 
Od ovakvih izjava na tv od raznih strucnjaka i od voditelja na radiju koji su presrecni jer nece biti kise ni u ovom mesecu,samo covek da dobije volju da napusti ovu drzavu i ode negde u pm gde nikog ne zna i nista ne razume ::jako_besan::
 
Ne verujem da ce mere danas biti donesene jer sastanak sa predstavnicima poljoprivrednika treba da se odrzi sutra koliko mi je poznato.
Za sad postoji dobra volja da se nesto uradi i usaglaseni su nekih 5 pravaca po kojima bi se "delia" pomoc. Naravno sve bez kesa vec samo kroz neke druge vidove. Otpis odvodnjavanja i navodnjavanja, pomoc stocarima u vidu kukuruza preko robnih rezervi, otpis poreza, isplata ostatka subvencija, otpis dela za zakup drzavne zemlje. To su za sad neke stvari oko kojih se vrti rec POMOC.
kako ce mi otpisati zakup kada sam zakup platio prosle godine za ovu? ovde se izgleda vraca prica o neobavestenosti i neznanju politicara?
e ajde razumem oprastaju porez i NAVODNJAVANJA (jer da imamo nesto od te reci sada nebi imali problem sa susom nego su to samo tako nazvali inace borez na glupost) ali koje koga lupo po ustima da gura 70000 dinara za hektar da je razmisljao to nebi radio neka plati jer onda opet neko nadrlja ovaj sto mu je oprosteno ce opet da gura cenu drzava ce da oprasta pa gde to vodi?
neka isplate te subvencije i neka sledece godine dobijemo u martu ili februaru subvencije neka ih daju kroz naftu i djubrivo.
 
Dačić: Nema potrebe za vanrednom situacijom zbog suše

Beta | 16. 08. 2012. - 16:35h | Komentara: 0

- Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da Vlada Srbije po zakonu ne može da proglasi sušu za elementarnu nepogodu, nego može da proglasi stanje vanredne situacije, ali da za to nema potrebe.
265659_dacic-sednica-beta_f.jpg
Dačić je novinarima u Palati Srbija u Beogradu nakon sastanka sa vatrogascima koji su učestvovali u gašenju požara na Svetoj Gori u Grčkoj, rekao da je nekada postojalo proglašavanje elementarne nepogode i da to više ne postoji, ali da postoje štetne posledice.



- Smatram da nema potrebe za proglašavanje vanredne situacije, jer bi
to podrazumevalo angažovanje i vatrogasaca, a oni nam sigurno ne mogu
pomoći u suši - rekao je Dačić.


Vlada Vojvodine predložila je juče da se ovogodišnja suša proglasi elemetarnom nepogodom. Dačić je rekao da je o problemu suše razgovarao sa ministrom
poljoprivrede Goranom Kneževićem i načelnikom Sektora za vanredne sitacije Predragom Marićem i da je Ministarstvo poljoprivrede zaduženo da predloži mere posle sagledavanja posledice suše.


- Očekujem od svih štabova za vanredne sitacije da sa svojih teritorija daju analize stanja i procenu stetu, a za naknadu štete zaduženi su ministarstva poljoprivrede i finansija i o tome se razgovara i sa Vladom Vojvodine - rekao je Dačić.

Dačić je najavio da će u narednih nekoliko nedelje biti formiran Nacionalni savet za ekonomski oporavak Srbije, kako i Nacionalni savet za razvoj poljoprivrede i sela.On je rekao da će biti aktvirani i svi saveti koji postoji u vladi.
Mali Sloba,laze u pm.al ga voli narod.
 
Vec razmisljam kako li ce biti u oktobru kad bude vreme setvi,da ne bude gore od prosle godine? :sta: Izgleda za padavine nema,jedino da se nadamo da ce ih ipak biti u narednih mesec i po-dva...
 
Sve je moguce,kao i da nas potera kisni talas,cisto da nadohnadi ovu letnju apstinenciju,pa i tad da je psujemo sto pada,a nije kad je trebala.
 
Zemlja je ko beton,ja neznam koje traktore da vozimo i koje plugove ako nepadne dobra kisa.A imam neki osecaj da ce mo i sa setvom samo tako nadrljati,ko zadnje dve godine,posejes psenicu i nema kise mesec dana,ja neznam sta je ovo nas napalo,nije bilo ovako nikad.
 
Nazad
Vrh