Strništa i rad na njima

Radilo se malo,brzo ce setva repice......:ppozdrav:

6o0bd1.jpg


33cqlbs.jpg
 
Danas uradjen jos jedan, zadnji prohod na skinutoj uljanoj repic. Prvi prohod uradjen tik posle zetve. Posle toga je palo dosta kise i solidno je ponikla repica, mada dosta redje nego li sam se nadao. Bilo je malo i druge trave, ali nista znacajno. Orudje je ponovo bilo amazone catros 3m. Uradilo se odlicno i sad ceka vestak i duboku obradu gruberom.

x51hsi.jpg
[/IMG]
mc3cro.jpg
[/IMG]
 
Daj jos malo slika Wajs milera. Kako vuce? Jesi zadovoljan?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Raskokalo se samo od sebe kao sto sam i rekao,presao sam jednom tanjiracom,lepo se usitnilo,sutra ide drugi put da se proba.
 
Uslikaj tu njivu sutra za sve one tvoje "savetnike" što su rekli da nisi trebao orati.
 
Ja sam poslusao nikolu i isto poorao i posle 2dana presao sa tanjiracom i pakerom,ovih dana se drobile buse pod nogama sada posle ove kise cemo videti rezultat.
 
Danas potanjirao drugi put strniste na jednoj njivi, jer je isterao samonokli suncokret ko lud.

2d7137132fdd009428cff267444c708c.jpg
 
Do sada nismo ravnjali ugarene strnove pre jesenje brazde. Ove godine bih to odradio, i to za prad dana, cim krenu korovi od ove kise. Sta mislite da je najbolje od ova tri za tu operaciju? Tanjiraca, setvospremac, drljaca. Radi se o lakim i malim prikljucicima.
 
Nazad
Vrh