Strništa i rad na njima

Da li je bolje sad pretanjirati strnjike da se izazove trava ili prskati pa tanjirati? Sad ima nešto trave ali nije ništa preterano.
 
Još danas imamo da vršemo. Ako padne ova kiša što najavljuju od srede, onda će ići prvo tanjiranje pa posle total gde bude trebao...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Još danas imamo da vršemo. Ako padne ova kiša što najavljuju od srede, onda će ići prvo tanjiranje pa posle total gde bude trebao...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
A gruber, izbaciš iz upotrebe ove godine u strnjište? Meni je u planu one parcele koje ne bih orao u jesen, da krenem sa gruberom, ako treba i tri puta bih prošao do jeseni.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Ja sam prošle godine jednu njivu ugario cim sam završio žetvu, kad sam došao sa odmora i video sve živo je izniklo, prskao sam totalom i u jesen gruberisao, umesto zimskog oranja, pokazala se najbolja moguca kombinacija i što se tice korova i biljnih ostataka. Samo što je veći trošak.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Nemam gruber, samo tanjiracu i plug, ali lane je (za zimsko oranje) najvise vlage bilo na stnistima koja nisu obradjivana vec prskana totalom 2 puta 🤔
 
Ja ću po svoj prilici kad završim tarupiranje slame razbaciti ureu i potanjirati pa onda čekati kasnije da vidim šta će biti od trave.
Ja se lomim da li da pretanjiram isto ili da ostavim tako kako je i total....citao sam ovde dosta razlicitih misljenja a i kad god sam tanjirao teze sam orao u jesen ne znam zasto, tako da se i dalje lomim sta da radim
 
E taj vijušac mi trenutno pravi ozbiljan problem u žetvi psenice. Zamaže i zapuši povratnu masu,kao kereće groždje je. Čistim ulaz u povratnu masu svaki krug da mi ne bi zablokiralo sve. Strava koliko ga ima po celom ataru na strništima.
Nisam imao problem ili nisam znao da imam problem.
 
Ja ostavljam za sad da padnu neke kise i da izgura trava (ima je vec ali neka krene i neka druga) pa onda total i nesto za razgradnju. Posle idem verovatno plitko oranje. Jbg takva mehanizacija. Mada sam tu njivu zbog nedostatka vlage morao 3x da tanjiram mojom malom tanjiracom da bih posejao zito. Mozda i sad samo istanjiram ali zavisi od vlage i koliko ce moci da se sve izmesa. Imam mogusnosti i da idem i uzduz i popreko pa cu videti kako bi ispalo sa takva dva prohoda. Onda kasnije ide duboko oranje. Za zimu da ga ostavimo. Jednom sam probao i uradio plitko. Ostavio tako do kraja avgusta. Presao tanjiracom da malo poravnam i onda total. Bilo kise i izaslo sve. Nakon toga uradio duboko i bilo em lako em bas rastresito . Na prolelece je i priprema bila jednostavnija i sve ostalo posle toga. Kukuruz nikao nikad bolje. Ali sve zavisi sad od vremenskih prilika.
 
I ja planiram narednih dana kada sklonimo slamu, da izvučem na neke parcele stajnjak, I da sve potanjiram. Kasnije lada ponovo krenu korovi total, I to je to do jesenjeg oranja.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh