Strništa i rad na njima

Ali mi nisi jasan gde si se baš ti prepoznao u mom komentaru i zašto ? 😂😂😂😂
 
Nije ti jano šta sam hteo da kažem sa mojim komentarom ali ti nije bio problem da me izvređaš. Hvala ti.
 
Vidi jednu stvar ili smo ozbiljni poljiprivrednici ili smo seljaci. Za sve postoji definicija (pravilo). Ako je za tebe podjebavanje šti sam napisao da 90% orača sebe lažu za dubinu, e to već nije moj problem. Ako je za tebe podjebavanje zato što insistiram da se pravilno i precizno izražavamo, opet nije moj problem. Nego ti meni napiši šta sam ja slagao, koga sam prevario, koga sam uvredio a da me nije provocirao, odveo na krivi put, dao loš savet, imao zlu nameru i td ?
Neće biti bolje u Srbiji dok mi ne postanemo bolji.
PS: moj Klas je bez opreme i najeftiniji u klasi, a to što si ciničan je tvoj problem. Imam Zetora iz 1957-me, MTZ80 iz 1977-me, ... i novog Stajera 😃. Sve je moje, zaradio sam sam, nisam nasledio, ostao sam bez oca sa 20 godina i ponosan sam na sebe 😉
Како се правилно мери дубина орања?
 
Gornja ivica brazde mora da se očisti od zemlje koju je daska nabacila (nagurala), odnosno poravna na visinu okolnog neoranog zemljišta i da se očisti dno brazde, pa onda meri. Na potrošnju kod oranja utiče mnogo faktora, ne samo dubina i vrsta zemljišta.
 
Jel ? Tako ćeš uvek dobiti veću meru od stvarne. Zato sam i spomenuo 90% merača dubine oranja. Bar sto godina postoji definicija (pravilo) za merenje dubine oranja prihvaćeno u celom svetu ali no. Niko ti ne može zabraniti da ,,meriš" kako ti volja ali samo za sebe.
 
Nazad
Vrh