Strništa i rad na njima

Nista ni total bolje nebi uradio, kod nas sac sirak nanovo posle totala ide… ovako je bar zemlja podignuta…
Шта тотал не би ништа урадио?
5 л/кј + 0,1 л/ 100 л воде Инеха и овде за 3, до 4 недеље нема ничега...
 
Drugo tanjiranje,razlog je taj sto zimsko nece ici pre kraja oktobra,mozda bude i novembar a za mesec dana samonik bi bio do kolena
f7nfNhL.jpg
 
Kod nas totalisano stenjaci su opet u sirku, ja sam sa 4 litre radio i bude doslovno kao travarica da je kosila izdanci ponovo kao lud… da bi zastitari rekli da radimo sa dve litre pa u vise navrata… u tom sluccaju mi je lakse tanjirati lad hod zeleni…
 
Drugo tanjiranje,razlog je taj sto zimsko nece ici pre kraja oktobra,mozda bude i novembar a za mesec dana samonik bi bio do kolena
f7nfNhL.jpg
Ovo tvoje je jos i odlicno ja sam juce 3 put tanjirao strnjista sirak do kolena.Komsija do mene koji nije jos ni pipnuo od zetve mozes sirak da izbrojis .Nismo prskali ni on ni ja,a bila susa sta da nije bila.
 
Ја никада пре Августа нисам тоталисао стрњике. Пратим развој сирка и пре него отвори метлицу га смлатим тоталном.
 
Mi smo zavrsili oranje na parcelama gde je bila psenica.Nismo tanjrali uopste.
Na par mesta po parcelama tu i tamo po neki iznikli sirak je krenuo posle ovih kisa i sve je to islo ispod brazde.
Inace na svim parcelama gde smo imali psenice ide suncokret i naravno prskace se protiv sirka.
Na jednoj parceli koju obradjujem prvi put ove godine imali smo psenice i nisam je pratio, moja greska, pre Avgustovske kise nisu krenuli korovi a prekjuce hteo sam rasturiti djubrivo kako bi posejali na prolece kukuruz. Imao sam sta videti sirak visok i do 1,50. Vratio sam se kuci napunio prskalicu i prskao sa 4 l totala po kj. Cekam da vidim rezultat i kasnije pada odluka da li cemo posejati kukuruz ili soju.
 
iskreno kada citam sta pisete deluje mi da da je sever vojvodine totalno drugi svet,danas sam isao u Sombor(zbog saobracajne u kojoj je poginuo taksista isli bar 3 km po ataru okolo jer je zatvoren put bio) znaci nema strnjike koja da li totalisana ili ne da je zelena al do zla boga(samonik i sirak)


nisam ovo shvatio bas @kalman 58 sta si napisao,da li si totalisao ili pokosio? kasnije navodis da nije zaraslo a pokosio,nejasno skroz
 
iskreno kada citam sta pisete deluje mi da da je sever vojvodine totalno drugi svet,danas sam isao u Sombor(zbog saobracajne u kojoj je poginuo taksista isli bar 3 km po ataru okolo jer je zatvoren put bio) znaci nema strnjike koja da li totalisana ili ne da je zelena al do zla boga(samonik i sirak)


nisam ovo shvatio bas @kalman 58 sta si napisao,da li si totalisao ili pokosio? kasnije navodis da nije zaraslo a pokosio,nejasno skroz
Vidi ovako iztanjirao drugi dan posle kosenja to je 24jun,posle prskano 29 jula sa 2lit/kj pa posle krajem avgusta opet istanjirao bio ko pista a sada izniklo da je kolega pitao da pokosi bilo tu svega lepa mlada trava sirak i samoniklog zita.
 
Vidi ovako iztanjirao drugi dan posle kosenja to je 24jun,posle prskano 29 jula sa 2lit/kj pa posle krajem avgusta opet istanjirao bio ko pista a sada izniklo da je kolega pitao da pokosi bilo tu svega lepa mlada trava sirak i samoniklog zita.
Ok,sad razumem...ovo moje je jecmiste
Ali bukvalno nema strnjike da se ne zeleni ovde kod nas,parcele gde je bilo i leda pa to kao tepih izgleda sada
 
Peet jel si razbacao neko đubrivo pod brazdu, za taj budući suncokret na proleće što ćeš sejati po strnjištu?
 
Kod mene na strnjištu pored žita nikla je i neka trava kao tepih (kod mene je zovu krmećiša-vreža se) i debelo jedno 20 cm kao tepih. Ja hteo da prskam totalom a otac kaže da je zaorem kao zeleno djubre. Mada se i razmišljam da predjem sa tarupom i da pokosim sve to i usitnim pa tek onda da uzorem. Tu će ići kukuruz tako da imam još vremena za oranje. A i tek sad sam uzeo uzorak zemlje za analizu pa kad dobijem rezultat onda ću videti šta je preporuka za djubrenje.
 
Nazad
Vrh