Strništa i rad na njima

Ona je doprinela svemu tome.Idem po putu trećom, eventualno četvrtom brzom jer ljulja traktor da ga prevrne i čim je nešto krto i slabo mora da popusti.Kod ovog velikog traktora toga nema, kao da ne vuče prikolicu a ništa više goriva nisam potrošio, čak i manje.
 
Početak septembra je, suncokret je i dalje aktuelan, radimo uslužno u kamione tako da sam ja slobodan što se tiče transporta suncokreta pa sam rešio da odradim prskanje strnjišta totalnim herbicidom. Od velike pomoći mi je FJ Dynamics navigacija i autopilot, snimio sam video kako je to sve izgledalo pa možete detaljnije pogledati dešavanja iz ove akcije... Mehanizacija u videu: Traktor Armatrac 1104 lux Jar Met 2500 vučena prskalica sa 18 m granama Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Почели да косе стрњишта код мене у околини, где је био јечам. Ајд' што је сирак потерао као да је сејан него што има и јечма 15-так цм висине.
 
Kod nas lepo krenule trave posle kise, i livade a i lucerke, a mislio sam da je kosacica odradila ovu sezonu davno vec...
Pre 10- ak dana sam dodao malo kana pa valjda ce znaciti bar malo.
Bice da se nakosi ali me vise brine kako osusiti.
Razmisljam o nabavci vakumirke, tj motalice...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Korovi su samo jedan problem. Meni se čini da je veći problem jako slijeganje zemlje pa ne proljeće bude skoro kao i ono što nije orano. Doduše puno zavisi od vremenskih uvjeta, ali ja bih pričekao, osim ako treba zbog vremenske stiske.
 
Po vasem razmisljanju i rezonu najbolje minirati zemljiste da se ne slegne do proleca.
Valjda je bolje kad se zemljiste slegne i izadje sav nepotreban vazduh, to jet kad ne bude supljina. Svaka biljka voli tvrdu posteljicu a mek prekrivac.
 
Svatko ima pravo na svoje mišljenje pa bilo ono ispravno ili pogrešno. ;)

Možda bi najbolje bilo samo na proljeće usitniti sloj sjetvene debljine. Bi li onda posteljica bila dovoljno tvrda? :unsure:

Kolega, nemoj se ljutiti, na moj prijedlog. Naveo sam ga samo da skrenem pažnju kako u svemu treba imati određenu mjeru.
 
Nazad
Vrh