Strništa i rad na njima

Peet jel si razbacao neko đubrivo pod brazdu, za taj budući suncokret na proleće što ćeš sejati po strnjištu?
Gde je bilo psenice ne bacam nista do proleca, a na prolece ide 100 kg AN-a ili KAN-a, dok na toj parceli gde sam prskao strniste ide 100 kg/kj 6:24:12 pod brazdom plus ista kolicina napomenutog azota na prolece ( ova parcela je prva godina u arendi i da se malo dovodi u red).
Isto i na parcelama gde je bilo kukuruza, a sejace se suncokret i pod brazdom i pre setve!
 
Gruberisanje jecmista.
IMG-20230629-200518.jpg

IMG-20230629-200530.jpg
 
Koliko je radni zahvat, koja tezina? Kako vuce Arma to? Jel se valjak otkaci pa posle radis posebno, vidim da ima kacenje i na njemu.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Zahvat je 2.2m pet radnih tela,tezina je sigurno 1100kg + ali to cu ovih dana proveriti tacno. Arma lepo vuce ovo je prvi put da radim sa ovim traktorom i ovaj gruber. A dok nisam imao Armu vukli smo sam case maxxum 125 i styer multi 120. Juce sto sam radio je bilo terena gde je ravno,a i sa dobrim bregom dubina je oko 15-17cm brzina 9-9.5km/h sto je po meni dobra brzina,a traktor se nije patio, ako bi bila veca dubina na 20-22cm mora ici brzina manje a to je od 8-8.5km/h sto je opet po meni ok. Valjak se samo otkacuje tj tako je predvidjeno dodatno kacenje na njemu da moze na prednju hidrauliku da se gura .
 
Nisam stigao ni jedan dan u zetvi malo potanjirati, neke njive su ovrsene pre 15 dana, i osusilo se bas dosta… da ostavimo do kise ili na silu da radimo…
 
А вирозе, болести разни инсекти, то ништа брига те за комшије и њихове усеве догодине?
 
Verovatno treba s vremenom neko strnjiste uhvatiti vatra ako cemo se resavati bolesti i insekata....
 
Briga me kako ću to da uzorem na jesen ako ga istanjiram a da ne slomim plug, traktor i ne potrošim goriva i goriva za q zdravlje.Viroze, bolesti, insekti i ostale pošasti nisu produkt mog rada!
To nas prskaju iz aviJona, ako niste znali! 😂
 
Mi smo prestali sa tanjiranjem jer smo shvatili da ako zasusi nakon tanjiranja u jesen muku mucimo sa oranjem. Bolje po meni isprskati totalom i ako dozvole uslovi odma septembra orati duboko. Tada nema ni uslova za prenos bolesti cikadama.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Пре можда 2 сата су упаљене 3 стрњике, једна се граничи са откупним местом а изгорео је даљи крај. Ове две су даље од ње, према граници у истој дужи. До свих њива је асфалт. Видео сам да је тањирано до асфалта и около. На првој њиви је ватра била до тањираног а мало даље је узорано једно 2 3 метра.
Иначе, ја опрскам тоталом и на јесен орем.
 
Verovatno treba s vremenom neko strnjiste uhvatiti vatra ako cemo se resavati bolesti i insekata....
Сада си га угасио, и ја сам то исто рекао када су овакве године са превише вироза и које каквих болештина да је шибица спас. Али, има и оних који мисле да је спас у прскању што више то боље.
 
Сада си га угасио, и ја сам то исто рекао када су овакве године са превише вироза и које каквих болештина да је шибица спас. Али, има и оних који мисле да је спас у прскању што више то боље.
Pa i ja sam tako mislio, ali nesto se nije bas pokazalo najbolje.
 
Nazad
Vrh