Strništa i rad na njima

Ja prosle godine nisam tanjirao prvo, vec prskao pa mi upalili kukuruz preko moje strnjiku, sad prvo gruber pa sve ostalo sto rece Matic
 
Zanimljiva stvar, gde je izgorela strnjika krenuo sirak ko cetka, gde nije ima ponegde sporadicno, mislim nije da nema, al na izgoreni deo njive ko fudbalski stadion, ista njiva , sve isto
 
do pre 3 godine sam palio otprilike oko 2 jutra non stop,uzivanje za sve od oranja tj spremanja,da naglasim posle CISTE njive(sledece godine 70%manje korova)do cak i boljeg prinosa
 
Galicije možda si u pravu, a možda i ne ali vidim da radiš čestito sve u fulu. Imaš sva radila i ide to solidno. Lično, posebno ako se ima neke pristojne količine zemlje i mašinerije, čak i stare ali u funkciji, da je bolje biti svoj gazda nego ići u "nadnicu" kod ovih firmi što napraviše metalne konzerve i ljudi ne vide ni sunca ni meseca ceo dan.
I ja tako radim ali će moji sinovi kanda sve ovo ostaviti posle mene, mislim prodati.
 
Kukanje je tipično za naš mentalitet ali 'ajde, sve to ide u rok službe.
Imamo mi jednog mesara u selu. Ima nekoliko kuća u selu, zgradu u Novom Sadu, stanove po Zlatiboru, vikendice na Tisi, vozni park i to da ne nabrajam. Kad god ga patiš "kako posao?", a jooj ništa ne valja, nikad gore, radi u minusu.. A objekti samo niču...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Није стрњиште, али ајде да тутмем овог дерана у ову тему...
IMG-20211028-134254.jpg
 
Posle 15 godina ugar se najverovatnije vraca na velika vrata.
Cena totala premasuje cenu nafte po kj, a posto je cena jedino sto je bilo na strani totala do sad, vracam se staroj tehnologiji!
 
Nazad
Vrh