Strništa i rad na njima

Ja sam jednom probao, i uspelo je… mislio sam da se razmnozava rizom, da razmnozava se ako se potanjira i ostavi… ali ako mu se stalno prekida vegetacija, on povlaci snagu za pocetni porast iz rizoma i onda ga prekinem obradom, pa ne uspeva da vrati secere nazad u koren i tako propada. Samo sto treba dosta prohoda…
 
Brat sklonio slamu pa odmah i istanjirao ječmište

FwO2ETG.jpg


Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
da li je bolje gariti plugom ili tanjiracom proci 2 prohoda preko leta? i da li raditi odma posle zetve ili kada niknu korovi?
 
Ja cekam ovu najavu za kisu od srede i dace Bog da je bude i malo vise odmah krecem sa ljustenjem strnjista. Naravno plugom. Jos se razmisljam da tu u avgustu posejem ili slacicu ili neku mrsavinu trava za zeleno djubrenje. Sve sam blizi toj ideji jer sam skoro dobio ponudu za podrivanje od 400 eura po ha. Ne znam koliko je seme slacice ali ova mesavina izadje 200 eura za 2,5 ha. Svakako nesto moram da uradim jer sam primetio dok sam uzimao uzorke za analizu da je na dubini 40-50cm bas bas tvrdo. Naravno i ove god ci uzeti uzorak za analizu ali je to lakse jer ide do 30cm.
 
Koliko bi tek tvrdo bilo da ima kise kao nekad… ja sam strnista presao tanjiracom… nije nesto ali je proceprkano, ako pokisne jos cu jednom.. slabasnu tanjiracu imam pa moram tako…
 
Ja cekam ovu najavu za kisu od srede i dace Bog da je bude i malo vise odmah krecem sa ljustenjem strnjista. Naravno plugom. Jos se razmisljam da tu u avgustu posejem ili slacicu ili neku mrsavinu trava za zeleno djubrenje. Sve sam blizi toj ideji jer sam skoro dobio ponudu za podrivanje od 400 eura po ha. Ne znam koliko je seme slacice ali ova mesavina izadje 200 eura za 2,5 ha. Svakako nesto moram da uradim jer sam primetio dok sam uzimao uzorke za analizu da je na dubini 40-50cm bas bas tvrdo. Naravno i ove god ci uzeti uzorak za analizu ali je to lakse jer ide do 30cm.
Ja sam prošle godine sejao tu zelenu mešavinu. Mnogo zavisi od kiše. A pritom mi je u tom miksu, samo grašak nikao
🤔
 
Nazad
Vrh