Strništa i rad na njima

I ja pokusavam preklapati ali uvek nekako uspem negde preskociti i ostaviti ne oprskano :p....
 
Ма теши ме то што сам конзистентан - оставио сам траку константне ширине од леније до леније. :)
Covek od reci i od dela😁. Salim se naravno,nemojte pogresno da me shvatite. A da li Vam se desilo da tako isprskate kukuruz? Mamu mu poljubim,pa opet sto kazete 50l vode u prskalicu pa se opet truckas.....🤣
 
Kako Ste zadovoljni sa ucinkom totalisanja? Kod nas po ataru slabi rezultati,da li je do kvaliteta otrova ili do kolicine nisam siguran,mada sobzirom na cenu rekao bih ovo drugo. Koje kombinacije koristite,ja konkretno total 5 do 8 l na ha i ono cudo sto pomaze u razgradjivanju biljnih ostataka iza kombajna
 
Gledam kod komsije ovih dana ne znam kad je prskao ali je sve izgorelo svaka mu cast. Moracu da pitam u cemu je tajna pre 15 dana je bilo sirka za kosenje sad se iz daleka ne vidi nista, kao da je cista strnjika ostala.
 
Salim se naravno,nemojte pogresno da me shvatite. A da li Vam se desilo da tako isprskate kukuruz? Mamu mu poljubim,pa opet sto kazete 50l vode u prskalicu pa se opet truckas.....🤣
Рашо... бате.... нисам ја колективитет к'о Борг, па да ми се обраћаш у множини. :)

Како сам задовољан учином прскања тоталом? Све како треба! Прошлог понедељка, када је температура ишла преко 35, шибн'о стрњику са 2,5 литре "Глифосава" по ланцу. После три дана, видео сам да је сирак уфитиљио, зауставио и почео да бледи, а ево јуче видим да се бесповратно суши, тако да ће до викенда да буде к'о и стрњика.
 
Рашо... бате.... нисам ја колективитет к'о Борг, па да ми се обраћаш у множини. :)

Како сам задовољан учином прскања тоталом? Све како треба! Прошлог понедељка, када је температура ишла преко 35, шибн'о стрњику са 2,5 литре "Глифосава" по ланцу. После три дана, видео сам да је сирак уфитиљио, зауставио и почео да бледи, а ево јуче видим да се бесповратно суши, тако да ће до викенда да буде к'о и стрњика.
Izvini,navika a i radim pa ne znam sta pisem,pogresim, ipak nekako sam naucio da starijem persiram,to je neko postovanje prema coveku tako me deda naucio nisam sa tobom cuvao ovce pa da ti se obracam sa ,,ti". Video sam sad da sam lose napisao.🙂
 
Ја сам презадовољан учинком после тоталисања у петак опрскао неких 7 кј и данас одем да видим све пожутело и оклембесило уши од корова. Остало ми још 8 кј да опрскам и то ћу ових дана ако не буде кише.
 
Stvarno verujete da gruber moze resiti rizomski sirak? :oops:
Nema šta da verujem/ne verujem. Kod grubera je bitno pravilno naštelovati dubinu , kako bi ga motike počupale i ostavile na površini. Posle toga jako je bitno da bude toplo u toku dana, kako bi ga brzo osušilo i tu je kraj igrice.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nema šta da verujem/ne verujem. Kod grubera je bitno pravilno naštelovati dubinu , kako bi ga motike počupale i ostavile na površini. Posle toga jako je bitno da bude toplo u toku dana, kako bi ga brzo osušilo i tu je kraj igrice.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
A koja je to dubina?
 
Sirak je uporan kao magarac. U nasim uslovima najbolje je soju na soju par godina pa onda psenica pa uljana repica. To dozvoljava stalnu promenu hemije i otvara mogucnost u zadnje dve godine da se prska tokom leta.
 
Suncokret prskam sa fyzilendom pa posle suncokreta total pa dve godine ultra kukuruz prskam sa fokusom pa se dooosta iskoreni sirak.
 
Nazad
Vrh