Stranka

Odg: stranka

Al nas je bilo puno. A kanda ce nas opet biti.

zwlw7q.jpg
 
Odg: stranka

Da jeste bolje, kada se sve isporodavalo sto se moglo prodati.
Prodali su prvo Secerane, pa zatim Cementare, pa odmah zatim su prodali NIS, pa zatim su nam obecavali 1000 evra za akcije a dobili smo 17 evra.
Lako je sve prodavati a tesko je steknuti, mozemo mi svi prodavati, jedne godine prodas jedan traktor pa zivis od toga, druge godine prodas jednu njivu pa zivis od toga e kada ostanes bez svega sta cemo posle?
Sa cim cemo proizvoditi i sta cemo proizvoditi?
Npr. iz moje delatnosti holcim izvozi cement za Bugarsku i Rumuniju gde idu te pare sigurno ne nama posto vise nije Holcim ili ti cementara Popovac u nasim rukama.
Glasao sam protiv Milosevica 2000 i sta smo dobili sa time? Jos vece lopove to jest skolovane!
 
Odg: stranka

Ne, akcije nemaju veze sa tih 17 evra.
Slažem se da je mnogo šljama ostalo na političkoj sceni posle petog oktobra, ali videli ste kako je tekla priča na ovom forumu vezano za osnivanje stranke.Svi bi kao nešto da menjaju, svi znaju da kritikuju, ali je malo onih koji bi se aktivno uključili u politički život.
Najlakše je kritikovati, vreme je da menjamo sebe, da menjamo loše navike, da podržimo dobre primere, da budemo realni.Ja sam promenila nekoliko poslova dok nisam pronašla ono što mi leži i što može da mi obezbedi pristojan život.
Ono što nikada neću zaboraviti je da su mi te devedesete ukrale mladost, u poređenju s tim akcije i njihova vrednost su sitnica.
 
Odg: stranka

Ma necemo vise da kritikujemo sada prelazimo u akciju dosta smo cutali 10 godina, sto je mnogo, mnogo je.
 
Odg: stranka

@petao1
Volim ovaj grad, tu sam rođena, kad počne novo okupljanje sigurno ću vam se pridružiti.
Svaka čast za arhivu!
Post je spojen: [time]1263678340[/time]
_________________________________________________
Kreni, pratimo te!Ako organizuješ nešto dolazimo u Raču.
 
Odg: stranka

Sve te firme nisu propale sada nego maltene tamo 80-tih , jer veći deo tih firmi je živelo od kredita - seci uši krpi **greška . Jer je vladao ne rad i lopovluk bar u tim fabrikama koje sam ja posećivao . I onda se pitamo zašto je sve otišlo u pm. Npr. livnicu Kikindu nekad i do 4500 radnika je kupila slovenačka firma koja zapošljava oko 70 radnika . Livnica je važila za jednog od najboljih proizvođača brusilica za obradu kolenastih vratila (radilica) na svetu . Pitam se zašto je propala - jednostavno ne rad . Krivci naravno mi , jer niko neće da ti pomogne da napraviš red u svojoj kući dok ti to sam ne uradiš . Važila je parola - ne mogu oni mene toliko malo platiti , koliko ja mogu malo da radim .
 
Odg: stranka

Ta parola je stvorena 90-tih godina kadje hiperinflacija i sve ostalo srozalo standard radničke klase! Moj matori je radio u Potisju u Adi, i znam da se tada mesečno proizvodilo preko 120 strugova koji su išli 90% za USA, pa kako je počeo embargo i Potisje je počelo da propada.... A pre toga je čovek mogao sasvim pristojno da živi od radničke plate....
 
Odg: stranka

Samo seljak nema radno vreme i ne moze da pobegne s posla..
Da nam je dobro-nije, ali verujem da ce biti bolje.
 
Odg: stranka

Jeste u pravu , ali ima i ono danas mi se ne radi neću ići raditi . :haha:
 
Odg: stranka

:bravo:Netreba plakati nad prosutim mlekom! Zivot ide dalje. Ako dovoljno jako zelimo promenu na bolje, to mozemo i uraditi. Snage imamo. Kod nas je propblem sto se licni interesi stavljaju ispred zajednickih! U prici je jedno ali niko da zalegne za zajednicke interese. Uvek se pada na zivotnom ispitu, kad god treba poturiti ledja za zajednicki cilj svi se izvlacei i kola pucaju. Posle toga svi okrivljuju jedni druge. Ja sam za osnivanje stranke i za bolje dane, jer ako mi ne ostavimo nasoj deci, drugi nece. Ako ne pokusamo necemo znati dali smo mogli!
Akoimate konkretan predlog iideju ja sam tu.
Pozdrav.. :cao:
 
Odg: stranka

Sve se slažem sa svima Vama.
Osim što kritikuju još nisam čuo ni pročitao šta predlažu konkretno.
Srbiji je nužna sveukupna reorganizacija od novog ustava do shvatanja da nama nije potrebno da neko vlada nama,već da se državom upravlja sa što više koristi i što manje štete ,dab se stvore novi zakoni koji će dati osnov
za novi kvalitetan privredni zamah,za stvaranje novih vrednosti uz primenu nauke inovih tehnologija,što podrazumeva i novi pristup obrazovanju i vaspitanju.
Pri tom je imperativ sagledati koje su privredne grane sposobne da brzo krenu napred,gde treba manja ulaganja a
da korit bude odmah očigledna,(npr.poljoprivreda i ono što se vrti oko nje)
Post je spojen: [time]1267823899[/time]
_________________________________________________
Izvinite za greške pri kucanju,ali ,baš sam besan.
 
Odg: stranka

sada se vide posledice nase divne privatizacije. koliko firmi koje su prodate uopste radi? normalno da ih je trebalo prodati ali dal je mogao da bude i neki uslov usput, pa kontrola itd. da li ce tvorci ove i ovakve privatizacije odgovarati? koja proizvodnja danas u srbiji postoji osim poljoprivrede?
 
Uvek je vreme da se naš seljak politički organizuje. A svi smo stekli odvratnost prema politici, mislim ljudi zdravog rezona, u šta ubrajam i većinu nas sa foruma, što zbog prljavštine, i sistema rada u našoj politici. A opet, s druge strane kad` se ne baviš politikom, prepuštaš drugima taj prostor, a oni su često gori od tebe, pa ti opet krivo kada vidiš kako se i kome sve dele resori od naših sredina pa sve do Nemanjine ulice. Nego, najgore je da za koga god da glasamo uvek je ista ekipa na vlasti , bilo javno, bilo u "potaji". E zato sve ovo i gubi smisao. Dozvolite mi da budem pesimista.
 
u politici covek mora da pravi kompromise i da na jednoj strani popusti i dozvoli nesto sto inace ne bi i da zazmuri kada nikada ne bi da bi nesto izgurao - zato nema smisla da se poljoprivrednici organizuju u stranke, vec iskljucivo u organizacije tipa zadruga, udruzenje, sindikat, asocijacija i da pritiskom i rezultatima svoga rada ostvaruju svoja prava jer ih rukovodi zajednicki interes i cilj...
 
Vidim ja da ce ovaj forum prerasti u politicki sto NIJE DOBRO...
Prvi put sada vidim ovu temu i mislim da je u suprotnosti sa pravilima poljoinfo foruma.
Gde ste sada moderatori...
 
@Čika Jova je dao dobre predloge. Ima li neko od nas saznanje kako funkcioniše taj sindikat, i na koje sve načine se bori za interese proizvođača hrane. To bi možda i imalo smisla osnovati, ako nije protivno zakonu, jer ovo je zemlja čuda i apsurda.
 
Nazad
Vrh