Stranka

Odg: stranka

Ja nisam politicki aktivan, nemam nameru da osnivam sopstvenu stranku niti me politika interesuje na bilo koji nacin (iako si apsolutno u pravu sto se tice zastupanja ciljeva u parlamentu). Ja svoj hleb ne zaradjujem na zemlji, ja se poljoprivredom bavim jer mi je otac ostavio u nasledje cetiri hektara zemlje, sto njive, sto sume, sto livade, pa je grehota da to ostavim neobradjeno, ali posmatram ostale ljude oko sebe koji zive od poljoprivrede- mleko 16 dinara, sljiva- 30 dinara, kukuruz- 12 dinara, jabuka- 3 dinara... Mislis da od toga moze da se zivi? Veliki proizvodjaci to toliko ne osecaju, ali uskoro ce situacija svuda u zemlji biti ista jer je domaca privreda unistena, a onda ce mnogi drugacije da razmisljaju. Medjutim, vreme je najbolji sudija. Kao sto rekoh- da li je bolje zadovoljavati hirove jednog coveka ili citavog aparata izvrsne i zakonodavne vlasti? Na papiru je parlamentarna demokratija je odlican model, ali prilike se razlikuju od zemlje do zemlje. Ne postoji jedan univerzalan sistem za sve drzave sveta vec izbor istog diktira podneblje i specificnosti datog naroda. Za Srbe i Srbiju idealna je jaka centralna vlast svedena na jednog coveka, a ne na gomilu nesposobnih i prodanih krmaka kojima su i oci gladne novca. Kako ce jedna vlast da kontrolise drugu kad svi plivaju u istim vodama, cak se i sudije postavljaju po politickoj liniji (bira ih parlamentarna vecina) cime se direktno gazi nacelo nezavisnosti u radu sudstva? Ko ce da kontrolise onog koji bi trebalo da kontrolise?
Druga stvar, ako ti ne verujes da se Srbi mogu ujediniti pod jednom idejom, onda stvarno i nece, jer da bi nesto promenio na globalnom nivou, moras prvo da krenes od sebe.
 
Odg: stranka

opste prihvaceni princip volje vecine koji bi valjda trebalo da se postuje i primenjuje je problem koji mi imamo.skoro smo videli kako se pravi vecina kod usvajanja zakona o informisanju.nasi prozapadni politicari su posle 5.10. pomislili da se srbija okrenula za 180 stepeni.malo su se z....
 
Odg: stranka

Rastislav je napisao(la):
To da se svi ljudi mogu ujediniti oko iste ideje je utopija a sam znas da su utopije nedostizne.Znaci to se nikad nece desiti jer nikad nece svi ljudi isto razmisljati.
Polako se stvari menjaju u Srbiji,vidis kako su uljare izgubile monopol cim se pojavio novi igrac na trzistu,NIS uskoro gubi monopol pa cemo uskoro imati i jeftinije gorivo.Hapse se razni mafijasi,korumpirani doktori,upravnici udbora koji sami sebi određuju plate....Sudstvo bi trebalo da se reformise jer ima puno korupcije,ukinu monopoli,da se dozvoli slobodan izvoz poljo.proizvoda...
Sve je to proces koji traje i po meni ide zasada u dobrom smeru.Nerealno je ocekivati da se stvari koje su trajale preko deset godina okrenu preko noci.Treba malo vremena da se stvari srede tj.da izadjemo iz tranzicije da bi posle shvatili da se to moralo uraditi jer bi smo u protivnom ziveli kao u devedesetim.
rastislave bez uvrede ali to je sve mazanje ociju :ppozdrav:
 
Odg: stranka

Prijatelju, postujem ja tvoje misljenje, ali ujedinjenje Srba pod istom idejom nije utopija- nevolja i glad ujedinjuju ljude.
E, sad, vidi ovako, sto se tice reforme sudstva, to mi je veoma bliska materija pa mogu o tome do sutra da ti pricam:
1. Po Ustavu Republike Srbije sudijska funkcija je stalna i sudija moze biti razresen funkcije samo u sledecim slucajevima:
-na njegov izricit zahtev;
-nastupanjem zakonom propisanih uslova (penzija);
-razresenjem iz zakonom predvidjenih razloga (broj oborenih presuda, narusen licni ugled ili narusavanje ugleda institucije);
-kao i ako ne bude izabran na stalnu funkciju (nakon prve tri godine);
-u slucaju smrti (ovaj slucaj se ne navodi u ustavu, ali se podrazumeva).
Nadji mi medju ovim stavkama osnov za reformu sudstva, a samim tim i razresenje sudija. Istina je da je reforma PROTIVUSTAVNI pokusaj da se vlada resi kadra postavljenog pre petog oktobra koji koci dalje rasparcavanje drzavne privrede i da se napravi mesto novim nekompetentim, nestrucnim i nesposobnim pravnicima koje je lako kontrolisati. Inace, ustav garantuje stalnost sudijske funkcije upravo kako bi sudska vlast mogla da vrsi kontrolu ustavnosti i zakonitosti pravnih akata koje donosi vlada i parlamentarna vecina. Ovako, kontrola koju bi trebalo da vrsi sudska vlast otpada.
2. Gorivo danas pojeftini dva prekosutra skoci pet dinara. Imamo najskuplje gorivo u Evropi i tako ce i dalje biti jer je drzavna kasa prazna.
3. Hapse se kriminalci i korumpirani lekari u sklopu odlicnog diverzantsko- marketinskog poteza koji za cilj ima da baci prasinu narodu u oci. Svi su oni sitna riba u odnosu na one koji sede u vladi i stavljaju milione u dzepove kako bi nekom strendzeru omogucili da u Srbiji monopolizuje trziste ovoga ili onoga. Secas li se afere oko nacionalne stedionice kako su Dinkic i kompanija otvorili navodno Drzavnu banku u prostorijama SDK, a SDK likvidirali, pa su toj banci u privatnom vlasnistvu dali ime Nacionalna stedionica, a onda je dokapitalizovali preko Eksim banke u Moskvi u koju je Dinkic deponovao drzavne pare, a onda na ime tog deponovanog drzavnog novca trazili kredit za kupovinu akcija te banke pa su dosli do akcija bez ijednog ulozenog dinara. Ljudi, posteno je reci lopov kada nekog uhvatite da krade, a Dinkic svakako to jeste.
4. Demonkratske snage su bez prekida na vlasti poslednjih devet godina i sta su dobro uradile osim sto su unistile privredu do temelja? Koliko je to vremena potrebno da se dese neke promene? Koliko je jos godina potrebno da ona statisticka greska od Dinkica i njegova ekipa napune dzepove? Evo ti, primera radi, Kraljevo. Javno je zasedanju gradske skupstine iznet materijal o malverzacijama odbornika DS, SPS, SPO i G17+ u nekim javnim ustanovama, i cim su demokratske snage uspele da kupe vecinu, odmah su smenile gradskog inspektora koji je ispitivao zloupotrebe budzeta i postavile neki svoj kadar. Sud ni da mrdne prstom.

Toliko od mene za danas, ne pokusavam da promenim nicije misljenje, jednostavno iznosim svoje.
 
Odg: stranka

Prijatelju, ja se ne zalim, mene mnogo zabole uvo ko je na vlasti, ali necu da me neko z*******, prica o postenju i krade mi ispred ociju. Te informacije o prosecoj plati koje si naveo nemaju veze s vezom i ko zna na kom su uzorku izvadjene te vrednosti. Ko te je naucio da marku uporedjujes sa EUR-om u odnosu 2:1? Ta racunica je davno napustena. S druge strane, dinar se vestacki pumpa i kad bude pukao zalices za platom od 100 DEM. Drzava je prezaduzena. Pasce Srbija u duznicko ropstvo zahvaljujuci tebi i takvima kao sto si ti- konformistima. Ti gledas danas, ne gledas sta ce biti sutra i tebi je, mozda, lepo, ti, mozda, imas dovoljno za lagodan zivot kad tako okreces glavu pred ociglednim dokazima, ali velika vecina ljudi na forumu ne moze adekvatno da naplati svoj rad zbog lose drzavne politike. Do kada ce nas gori od nas praviti budalama?
 
Odg: stranka

Hahaha, vidim koliko ti znas, mnogo si argumenata danas izneo.
Sto se tice zaduzenja, ono trenutno iznosi 60% drustvenog proizvoda (iako ministarka Dragutinovic tvrdi da je to 30%), a od 80% se smatra daje drzava prezaduzena. Nismo mi tako daleko od te cifre, tako da nema mnogo drzava koje su zaduzenije od nas kao sto ti to tvrdis.
Ti si mislio da je ovo debata? Nisi ti meni dorastao, sinovac, ni po obrazovanju, ni po vokabularu, ni po informisanosti, ni po cemu drugom. Danas sam ionako imao slobodan dan i mogu ti reci da sam ga odlicno iskoristio. Pokazao sam kakav profil ljudi cini biracko telo vladajuce garniture- neobrazovani, neinformisani, kratkovidi. Drago mi je da si biracko telo opozicije nazvao maloumnim, to puno govori o tvom karakteru i o demokratiji u koju ti verujes.

P.S. Ja i dalje verujem da je moguce ujediniti sve Srbe pod jednom idejom.
Post je spojen: [time]1252595229[/time]
_________________________________________________
I josh jedna stvar, nisam ni mislio da direktno uporedjujem valute, sto je, logicno, nemoguce (a taman si mislio da si me presao, zao mi je sto moram da te razocaram), uporedjuje se kupovna moc tada marke i danas evra i na osnovu toga danas je taj odnos 2:1 neodrziv, a ti izmisljene prosecne plate od prosle godine pretvaras u marke po tom odnosu. Razmisli malo o cemu pricas...
 
Odg: stranka

92,93 sam autobusom isao za rumuniju da kupim naftu.ne secam se vise bas tacno tadasnjih cena nafte i recimo svinja ili bikova ali ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim je da sam imao vecu zaradu i profit radeci manje zemlje nego sad.pa cak i 99 kada sam da bih prodao svinju za marku po kg zive vage istu zaklao,osusio,napravio kobasice coveku
 
Odg: stranka

cukaneca je napisao(la):
92,93 sam autobusom isao za rumuniju da kupim naftu.ne secam se vise bas tacno tadasnjih cena nafte i recimo svinja ili bikova ali ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim je da sam imao vecu zaradu i profit radeci manje zemlje nego sad.pa cak i 99 kada sam da bih prodao svinju za marku po kg zive vage istu zaklao,osusio,napravio kobasice coveku
Ali tih vremena vise nema niti ce ih nadam se ikada vise biti nedaj nam boze...(odem na benzinsku pumpu i onaj mi kaze daj saobracajnu da ti lupim neki stambir za sledovanje tromesecno od 2.5 litra benzina za motor apn6) sramota i bruka neponovilo se vise nikad i nikom a kome je bilo bolje u ona vremena taj po meni nije ....
 
Odg: stranka

Nebi da se mešam u ovu temu koja nevodi nigde izgleda , ali samo nešto da kažem Rastislavu to što kažeš da ljudi odlaze u slovačku i daje tamo bolje , jedino bolje je u bratislavi nešto, a ovi ostali gradovi prema poljskoj i ukarajini žive gore nego rumuni kad su kopali kanale kod nas za "3 červene" oni i nemaju pojma da su ušli u EU.
 
Odg: stranka

@ Rastislav: Ti bas ne odustajes. Hvatas se za slamku, a? E, majke mi, ubi se objasnjavajuci ti, ali nema vajde. Do cifre od 60% su dosli ekonomisti, a to je bilo pre nego sto nam je Rusija odobrila kredit. Sada se pregovara i sa MMF-om oko "novih aranzmana", pa kada uzmemo sve te kredite koji nisu uzeti u racunicu i dodamo na onih 60%, prebacicemo i 80%, a onda smo ga n*******.
 
Odg: stranka

senatore džaba ti to ovde sve pričaš prijatelju šta mi možemo tu da uradimo? ništa i toje to , nije valjalo 90-tih a nevalja ni sad . tada nije bilo robe sve zvrjalo prazno a sad ima robe al nema se para i mož se j*****. Tkoje kakoje i mi tu možemo da polemišemo danima i godinama al DŽABA ... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh