Stočni grašak

pocerina

Član
Učlanjen(a)
22 Dec 2010
Poruka
5.541
Balirali smo mi slamu od graska. Davali smo je ovcama i zasusenim kravama. Jeli su lepo.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

PKB

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2012
Poruka
1.962
ja sad idem da vrsem grasak.

Sa cime prskate grasak posle vrsidbe ?
Ja sam oprsko objekte sa ambarinom e sad sa cime njega da oprskam ?

PKB

Član
Učlanjen(a)
18 Jan 2012
Poruka
1.962
Poceo je vec da se otvara zadnji voy pred samu kisu sam ga pokosio. Prinos oko 2200 kg sa jutra .Sejan proslogodinji selektiran ne semenski. 100 kg i zafalilo mi nisam mogao sa masinom jutro da posejem ostalo ,i ,ozda desetak ari od jutra neposejano i opet je bio malo redji moram pojacati za sledecu godinu na 150 kg ,tu kod nas jedan ga seje sa ciklonom 200 kg po jutru i bude mu uvek ekstra grasak

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
Jel moze koja rec o agrotehnici?:ppozdrav:
posejan prvog oktobra original seme 100kg po kj.baceno 75kg/kj uree u prolece nista nije bacano tako rekla analiza.U prolece prskano sa pola litre pasata i puna doza slavola 7l/ha.Prskano tri pua nurelom u cvatu jel je dugo cvatio i u prva dva puta stavljen dithan fungicid.Dosta je bio legao jel je bas dosta izdjikao ali za prvi put ja prezadovoljan.

rekreativac

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2009
Poruka
1.127
Skinut juce,bilo i zelenog zrna a o rasturu krs kombajna necu ni da pricam, podelio u dve prikolice i do veceras ima sve zelena zrna da se osuse,za koji dan sledi selektiranje i prodaja ako uspem naci kupca,prinos cu znati kad ga uvrecam.
Jel zna neko po kojoj ceni bi se mogao sada prodati grasak?

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.234
Sinoć urađena Crista.Ovo sunce i feniranje su je s.ebali skroz jer je zrno dosta sitnije u odnosu na prošlu godinu.Od 50 posejanih kg ima više od tone zrna a tačnije ću znati kada ga izdžakiram.U principu sam zadovoljan za prvi put i da dodam nije bilo pologa,otvorenih mahuna,parcela ravna k'o tepsija i izuzetno se uradilo bez rastura.

Poslednja izmena:

Šošara

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2009
Poruka
1.459
Ovrsen grasak u subotu ,za prvi put vise nego zadovoljan,skoro puna jednoosovinka bez nastavaka sa 40 ari.Bilo je i rastura,i poneka neizvrsena mahuna u slami se nadje.

• Like
Reagovanja: PKB

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
1.956
kod nas palo 100 litara sinoc i danas popodne a taman sazreo. vidicemo sta ce biti pocela posteno da izbija ambrozija. a treba i mi da baliramo za ovce

rekreativac

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2009
Poruka
1.127
Danas selektiran grasak,ima 1978 kg cistog + 124 kg krupnijeg semena + 132 kg loma = 2234 kg doduse tu gde je lom ima i dosta jecma koji je ostao u kombajnu nekako deluje pola-pola ili bar onih 34 kg pa da zaokruzim na 2200 kg na 54 ara ili 150 kg posejanog semena. Selektiranje prava sitnica 11000 :sjasi:i jos vozio traktor sat vremena u jednom pravcu

mihalyocska

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2011
Poruka
638
Ja sam bas ove godine vrsio isto ovu kombinaciju zito+grasak bio je dosta gust sklop zato ako je cilj grasak treba smanjiti psenicu da ne pravi preveliku konkurenciju grasku. Jer ako je previse psenice +grasak ni jedan nece dati zadovoljavajuci prinos. Psenicu samo toliko da grasak ne legna na zemlju.

saleso

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
1.054
sto uopste sijes tu psenicu a i puno ranije dolazi grasak od psenice to je grasak taj mraz ide sam nema potrebe da ide nosac

Vrh