Stelovanje pluga

Nekako uspeo nastelovati plug,ide solidno.Nego,kako god merim zahvat po pluznom telu 37cm.One konusne ploce su stavljene tako da je konus prema napred,ako ih okrenem hvatace vise.Dali ce hvatati manje ako ih izvadim?
 
Tako bi trebalo,ako izvadis konuse onda plug kao nuliras na naprimer 30cm a sa konusima mozes da stelujes onda na 25cm ili 35cm

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Negde sam citao u ovoj temi o tim plocama,samo ne mogu da nadjem.No nije problem,ostalo mi jos 7 kj da uzorem od usluge i ice na prodaju.Svoje ne orem,ide gruber i to je to.
 
Imam problem sa stelovanjem pluga.Do sad sam imao regent dvobrazni obrtac,sve bilo super,bez problema nastelovao.Sad sam uzeo lemken opal 110,nejde nikako stelovanje 😡 kako god stelujem,moram spanere zateci na traktoru,inace ode prema neoranom,skroz odvuce poluge skoro do tocka koji ide gore na neoranom.sta bi tu moglo da bude?na spanerima moram nasilu navuci plug da prednja brazda hvata 35cm
Sad se ni ja ne mogu setiti ko je imao takav plug :S
 
Imam ja🤣


Otpuste se španeri, nek plug pobjegne kud hoće, i zatim se kraća poluga vrti u jednu ili drugu stranu dok se plug ne vrati u centar. Nakon toga se na dužoj poluzi štela širina prve brazde. Relativno lako je uštelati taj sistem, treba par put izaći iz traktora. Pod uvjetom da je s plugom sve u redu, i da je traktor ispravan i pripremljen za oranje, to je prvi uvjet.
 
Imam ja


Otpuste se španeri, nek plug pobjegne kud hoće, i zatim se kraća poluga vrti u jednu ili drugu stranu dok se plug ne vrati u centar. Nakon toga se na dužoj poluzi štela širina prve brazde. Relativno lako je uštelati taj sistem, treba par put izaći iz traktora. Pod uvjetom da je s plugom sve u redu, i da je traktor ispravan i pripremljen za oranje, to je prvi uvjet.
A ja mislio da ide obrnuto da sa velikim stelujes vucnu silu a sa kratkim zahvat prve brazde

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Imao sam prije 7-8 godina Opal 080 sa istim sistemom, kasnije desetak Kvernelanda i jedan Regent, i kad sam sad kupio ovaj 110, isto sam ga krenuo štelati na krivi način.🤣

@Matic nemam, ali imaš za skidanje Kverneland ploughing doctor u PDF-u, super priručnik, rješava sve probleme.
 
Poslednja izmena:
Ništa još nemam, sem srece da je došao meni bliže posle 5 meseci čekanja. Od nedelje će valjda biti u mom dvoristu, pa će biti i slika.
 
Zorge bas sam malo pre izmerio na poprecnoj gredi gde se kace poteznice. Raspon izmedju rupa na vredi je 75 cm. A raspon odnosno zahvat 1 glave je 30cm. Dakle neki 610 a koji ne znam, FOP je u pitanju.
 
Па то је то са чим "Ферџа" лепо ради са једнобразним од 40 сантима захвата.

Само што нешто нема вајде да набадамо на даљину у чему је проблем.
 
Nazad
Vrh