Stelovanje pluga

Pitam jer sam obrtačem radio sa traktorom koji nema stabilizatore već drugačiji sistem.Tenk ju.
 
Moj tandem yto 454 i plug 756vk
namestio plug znaci ide zahvat 60cm,dubine 30cm lagano ga vuce poorao 4jutra bez problema cisti brazdu,idu jednako prva i druga,ma pesma..ali kad se podigne plug i izadje na put to je smesno kako sve stoji nakrivo..potrosio 50litara evrodizela
 
I treba da stoji krivo kad si na ravnom, sto dublje ores plug je sve vise iskrivljen ako je dobro namesten.. Sve je to ok samo vozi ;)
 
Kod oranja plugom obrtačem kako držite španere na polugama?Labavi ili stegnuti da plug ne mrda?
Raspušteni, ne do kraja da plug ne udara jako lijevo desno na jamama, uglavnom kosa vuča mora biti naštelana da toplink ide po sredini i da plug nikud ne vuće u stranu tako da španeri ostaju slobodni...
 
Jel ore neko sa kombinacijom belorus 82.1 i plugom prevrtacem?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Na ovoj sliki gore se vidi 2 primjera zahvata pluga i oba nemaju kosu vuču a na obadvije varijante poteznice su prišle ili lijevom ili desnom točku. Komentari su bili da udaljenost poteznica od točkova treba da bude ista. U čemu je caka.
 

Na ovoj sliki gore se vidi 2 primjera zahvata pluga i oba nemaju kosu vuču a na obadvije varijante poteznice su prišle ili lijevom ili desnom točku. Komentari su bili da udaljenost poteznica od točkova treba da bude ista. U čemu je caka.
Caka je u zahvatu pluga. Naravno da kod plugova sa 3+ brazde ne mogu biti u potpuno istom položaju poteznice pri različitim zahvatima jer se pomera centar sile. Prva slika je 5x25 zahvat a druga tipa 5x50 cm...
 
Pitanje za kolege.Orem u kombinaciji Mtz 1025.3 i Vogel m950 3 brazde.Muci me to sto ne mogu lepo da nastelujem plug,tj. kada je mekano ide super,a cim je malo tvrdje plug ide u zabrazd.Na traktoru su poluge izvucene(tako je kupljen),da li je moguce da zbog toga zeza?Kolenasta je namestena kako treba i topling na plugu.
 
Покушај да извадиш онај сигурносни шраф гледано од назад са леве стране плуга који држи коленасту осовину али извади га у бразди и полако крени видећеш где он хоће тј сам ће тежити да иде у раван са трактором...
 
Pitanje za kolege.Orem u kombinaciji Mtz 1025.3 i Vogel m950 3 brazde.Muci me to sto ne mogu lepo da nastelujem plug,tj. kada je mekano ide super,a cim je malo tvrdje plug ide u zabrazd.Na traktoru su poluge izvucene(tako je kupljen),da li je moguce da zbog toga zeza?Kolenasta je namestena kako treba i topling na plugu.
resetkasta daska?
 
Kod oranja plugom obrtačem kako držite španere na polugama?Labavi ili stegnuti da plug ne mrda?
Trebalo bi da budu labaviji da plug može da šeta, a ipak da ima malo prostora da ne ljuljne pri okretanju na uvratini. Dobro je da se proba sa otpuštenim da se vidi da ne beži. Ako prilikom oranja ne zateže lance ili one šipke dobro je podešen.

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
@djjova Kod mene su automatski španeri ili kako se već zovu.Kada spustim plug oni se otključaju i plug može da živi, kada podignem oni se zaključaju i nema mrdanja, što je korisno tokom okretanja i samog transporta.
 
Na rusu moze i prebacivanjem spanera u nekoj od fiksnih vertikalnih rupa de se sam spaner kaci.
Kad se podigne zategnut kad se spusti otpusten ili kontra.
 
Nazad
Vrh