SPORT-Opšta tema

И Давидовац зезно кук... питање да ли ће да се опорави за Олимпијаду... Селектор каже да оће...
 
Jel ima negde ( video ) analiza ovog momenta ?
Na par mesta sam našao tumačenja ( kobajagi ) uefe , ovoga - onoga , ali nigde da naletim na snimak koji se gleda korak po korak uz obaveznu grafiku ( war )
Evo ruka u offsajdu (0:41 sekunda snimka) iz aviona se vidi kod prvog udarca koji nije sviran jer po novim pravilima se pusta da se igra , i onda tek ide udarac u ruku ,u stvari cak 2 razloga da ne bude dosusjen penal , ali vise pregleda se dobije na yt ili u clancima kad se napise nije sviran cisti penal.


Ili na 2:01 na ovom snimku

Na prenesu utakmice na HRT se vidio i snimak sa VAR offsajda ali je voditelj poludio i da je imao kalasnjikov mislim da bi pucao na suca , tako da nije ni komentarisao VAR izgleda nije ni znao sta su pustili i da je offsajd.:haha:
 
Poslednja izmena:
B92 sad objavi vest da Kiksi ostaje selektor .
Zbog slabih rezultata na prvenstvu Evrope biće revidiran ugovor i njemu navodno smanjena primanja .
Bože blagi , izgleda da uvek može gore , taman pomislis dotakli smo dno i nema dalje kad ono cirkus se nastavlja !
 
Dobro , ako je bio ofsajd kako je dalje tekla situacija kada je to ustanovljeno ?
Da li je sledeća akcija počela tako što je lopta izvedena sa tačke gde je bio opsajd ?
Uefa zvanicno objasnjenje je da ako je ruka iza tijela igraca (geometrijski kako je ovdje bilo) i lopta napucana u ruku nije penal.
Tako da je po uefi sudac ispravno postupio i nije dosudio penal.

Sad sta bi bilo kad bi bilo , i sumnjiva situacija penala , analiza VAR i nasli bi da je prije napucavanja bio offsajd , ali dovde nisu stigli, zvanicno uefino nije bio penal zbog polozaja ruke.

Penal Engleza , prekrsaj u 16 metara je bio , da li je lopta isla u gol ili nije , koliko puta nije isla u gol pa dosudjen penal , po meni 50-50 , odnosno veca greska ne dosudjen penal.
Veci je problem sto su se Englezi valjali bez faulova kad su vidjeli da sudac sudi u njihovu korist i ako se samo valjaju bez razloga i normalno nervoza kod Holandjana.
 
Za finale im treba 1 ( glavni ) a ostali su višak ?
Nego kad ih već pominjemo , zna li se kolike su primanja UEFA sudijama ?
 
Glavni 100 evra, pomocni 50 po utakmici. Troškove snose sami :haha:

Šalim se naravno. Nešto sam ja to gledao par puta ranije, pa sam našao bio da se ta cifra vrti negde oko 5k evra po utakmici, ali mislim kad je neko prvenstvo i sl, da onda ide cifra sa 4 nule da se bude tamo i onda još plus po utakmici. Naravno svi troškovo placeni. Sad ako ima neko bolje informacije nek napiše, možda grešim
 
Uefa zvanicno objasnjenje je da ako je ruka iza tijela igraca (geometrijski kako je ovdje bilo) i lopta napucana u ruku nije penal.
Tako da je po uefi sudac ispravno postupio i nije dosudio penal.

Sad sta bi bilo kad bi bilo , i sumnjiva situacija penala , analiza VAR i nasli bi da je prije napucavanja bio offsajd , ali dovde nisu stigli, zvanicno uefino nije bio penal zbog polozaja ruke.

Penal Engleza , prekrsaj u 16 metara je bio , da li je lopta isla u gol ili nije , koliko puta nije isla u gol pa dosudjen penal , po meni 50-50 , odnosno veca greska ne dosudjen penal.
Veci je problem sto su se Englezi valjali bez faulova kad su vidjeli da sudac sudi u njihovu korist i ako se samo valjaju bez razloga i normalno nervoza kod Holandjana.
Tu je bilo prvo igranje rukom i niko o tome ne piše.Ali verujem da se švaba može naći na utakmici.
 
Piksi ostaje selektor. Izvestaj prosao na sednici FSS, a ni jedna rec o nezadovoljstvu i eventualnom bojkotu igraca.
 

Ovo se slažem od reči do reči .
Čak šta više , da imam viška para i da nije ova skapsa pre BiH stavio neki dinar na momčad gordog Albiona nego na crvenu furiju .
 
Nazad
Vrh