SPORT-Opšta tema

Pa nije on džaba otiso zajedno sa Mitrom da igra kod Arapa.
Otišli da zarade pare.
Pre neki dan u nekoj emisiji neki od konsultanata reče da mu se čini da je Mitar nabacio koje kilo vipka ali da je on uvek motivisan da igra za reprezentaciju.
Zbog SMSa je Muslin popio šut kartu.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Sredina treba da bude Ilic Lukic i Samardzic. Bez Tadica i SMS. Samo jedan špic i obavezno birmancevic na levoj strani. Dakle formacija 4-5-1.
 
Stvari dolaze na svoje mesto .
Belgija - Rumunija 2 : 0 ( za sada )
Voleo BiH da Belgija ode što dalje .
Inače , interesantna grupa , sva 4 tima posle drugog kruga imaju po 3 boda .
Zanimljivo , teoretski ako bi u trećem kolu oba meča odigrana nerešeno jedna reprezentacija iz ove grupe ne bi otišla dalje iako bi imala 4 boda ?
 
Poslednja izmena:
Mislim da najveći problem leži u mentalitetu nacije, da ne ulazim pojedinačno jer kod nas je navijačka ostrašćenost iznad reprezentacije.Kritikuju se igrači na osnovu kluba za kog su igrali.Jovića pljuju grobari i ismevaju ga dok Vlahovića ovi drugi i tako u krug.Onaj pantić ne zaklapa vilice, celo vreme mu smetaju bivši igrači Zvezde.Sa nama nešto opasno ne valja kao nacijom.Što se fudbala tiče, mi smo ekipa koja igra najružniji i najsporiji fudbal u evropi i kao takvi, uspeli smo da izgubimo samo 1-0 od Engleske i da izvučemo bod protiv Slovenije, imali smo i šanse, što na kraju i nije loše.Sve što treba da vidite, ko se malo razume u fudbal ,gledajte način na koji naša ekipa razmenjuje pasove, koliko je to sporo, neodlučno, netačno.Prijem lopte kod naših najvećih zvezda je smešan, na nivou opštinske lige.Znači skoro svaki naš igrač davi loptu, zadnja linija kada kombinuje, prima loptu i onda se nameštaju da je dodaju, sve sa nekim strahom od greške.Znači, naša dodaja iz prve deluje kao da je iz druge, vreme potrebno za pas je duplo veće nego kod Slovenaca.Oni isto igraju većinom iz prve ali to rade daleko brže i tačnije i tu leži sav naš problem a to je glava.Veliku problem je i to što mi mislimo da smo sila i da smo jači od Slovenije ili Albanije.Naši igrači uglavnom igraju u osrednjim evropskim klubovima koji su na nivou Zvezde i Partizana i ispod njih.Imamo jedino Vlahovića u Juventusu i Jovića u Milanu, ne igra često ali tako je kako je.Ovi što igraju kod Arapa, nisu više ozbiljni igrači.Zato se desi da u igru udju Samardzić, Birmančević i Jović i naprave razliku dok naš najbolji igrač Tadić ne može da se sastavi.
Dobra je stvar što naši rivali ne znaju šta mogu da očekuju od nas, istina je da možemo da pobedimo jačeg rivala ako nam se slože kockice a inače sve ovo ne vredi ništa.
 
Treba da se ugledamo na Gruziju gde igrači daju zadnji aton snage i da nisu pravili potez više dobili bi utakmicu.
Ja se ljudo ničemu ne nadam jedino ako nas neka sreća ne pogura.Mi igru nemamo.
Samo me je strah neke katastrofe i da Piksi siđe jer je pomešao noge bekovima.
 
Mi očekujemo da nam glavni igrači budu Mitrović, Sergej koji su u rekreativnoj ligi, Tadić kod Turaka isto slaba liga.
Juče komentator kaže za nekog mislim Rumunskog igrača da je mnogo stagnirao od kad igra kod Arapa, kaže za nekog igrača ima 35+ ali igra u Ajdhovenu i vidi se razlika.
Ovo i naredna prvenstva biće upoređivanje Evropskih i Arapskih igrača

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Tačno
Nasi igraju fudbal kao da je 74 godina.Muka mi je i da gledam.
Tačno, ali pogledaj neku utakmicu te genracije od 74 pa na dalje, tada su igrali pravi majstori u lošim uslovima ali su bili daleko pokretljiviji, brži, maštovitiji.Pogledaj samo Zvezdinu generaciju 1991, koliko je to bila moćna trkačka ekipa, tehnički savršena, pa ovi sada nebi mogli kopačke da im čiste.Robi je bio majstor još tada a bio je mlad dečko.Mi smo nekada imali vrhunsku reprezentaciju ali nismo napravili ispeh i to sve za malo.Sada nam se obija o glavu slaba grupa iz kvalifikacija i lažna slika o pravoj snazi ekipe.
Tu su još problemi što se menadzera tiče, mnogi igrači moraju da igraju a realno nemaju kvalitet.Tadiću svaka čast ali izjaviti da si najbolji od svih, popišati se na saigrače i na lažnog trenera, to je sramota a Piksi da ima autoritet, zahvalio bi se Tadiću odmah.Bilo je to prvo kolo, nismo očekivali ništa ali uneli su nemir u ekipu.
 
Drugaciji se fudbal igrao tada. Danas se puno, puno vise trci, lopta se brze krece, igraci su eksplozivniji. Tada nije bilo ovih tamnoputih igraca koji su napredovali i fizicki i takticki. Takodje ranije smo imali trenere koji su ucili ove iz inostranstva. Miljanic, Boskov, Antic bili su svetska trenerska imena, a danas neznam za koga bi rekao da vodi iole poznatiji klub. Bajevic, Okuka, Muslin, Ljupko, Golac vec davno nigde ne rade
 
Citam pre neki dan da je preminuo Franjo Vladic bivsi fudbaler Veleza. Zajedno sa Dusanom Bajevicem i Enverom Maricem cinio je poznati trio iz Mostara BMV. Svi su bili povremeni ili stalni reprezentativci stare Juge. U Mostaru pod Bjelim Bregom uvek se igrao dobar fudbal, a vodio ih je isto legendarni trener Vukasin Visnjevac........ Eto malo nostalgicnih secanja za starije clanove foruma koji su pratili fudbal nedeljom uz radio Beograd i emisiju VREME SPORTA I RAZONODE.
 
I mnogo se grublje igra.Klizeći se toleriše ako pre stigne do lopte a usput ga još zakači i naravno da je više povređenih.Stariji se sećaju-po Hađiju.Na tom prvenstvu se svaki klizeći sa leđa kažnjavao crvenim.Vrlo lep fudbal bio na tom prvenstvu.Tad su Bugari tukli Nemce jer su Nemci poznati po grubosti.Nema tu više driblinga,što je nekad krasio fudbal.Ondašnje zvezde danas ko zna šta bi uspele da postignu.
 
Gruba igra je bila ranije , meni je zao sto nije sada tako. Al bi cvileli ovi danasnji baletani kada ih Vini Jons, Souness, Baresi , Ferguson, potkace to bi bila kuknjava.

 
Nazad
Vrh