SPORT-Opšta tema

Posto vas dva strucnjaka kazete da je bio faul Ledeya kao kuca. Znaci Ledej je napravio faul prilikom suta na vas kos,jel tako?

Po kojim to KOSARKASKIM PRAVILIMA se faul u NAPADU nagradjuje sa 2 slobodna bacanja za protivnika? Hajde cekam strucno objasnjenje!
Ne prilikom suta, nego prilikom skoka dok je dolazio tj hvatao loptu, napravio je prednost time sto je odgurnuo protivnickog igraca telom. Skocio mu je na ledja, znaci nije skakao iznad sebe pa da dohvati loptu nego na mitrovica. Dobro znas da cu svaki put iz zaleta da te nadskocim ako ti skaces iz mesta po loptu. Jednostavno prostor iznad igraca u kosarci je njegov ako je prvi stao tu, i nema odgurivanja u tom slucaju. Faul je napravljen kada niko nije imao posed lopte. Tek posle toga je on uhvatio i sutnuo na kos.
 
Pa o cemu dalje pricati, vidis kako traze opravdanja da oni mogu sve, jer to je opravdano a ostali nista.

Zoranu nocna mora Obradovic a ne gleda reakcije one trenerske velicine od grka kako psuje sudije.

Siroti mi navlacile sudije za nas a mi zbog sudiske greske izgubili.

Inace Partizan ove sezone u zavrsnicama gde je imao napad za pobedu skor je 1/13 i ta 1 je Naneli pogodio za produzetak protiv Olimpijakosa koji smo izgubili.
Znaci nisu vam sudije krive nego vi ne znate da igrate neizvesne zavrsnice. Problem je iskljucivo u vasim igracima i treneru, ali ste vi zaslepljeni "institucijom" pa samo kukate. Znam da boli 7:0 samo glavu gore, bice jos 60 milki za godinu dve pa ce i rezultati doci. 😉
 
Cekaj bre malo coci ne zezaj pa covek skace u vazduhu je i nalece na Mitrovica, da se tako sude faulovi pa u NBA bi svako drugo kucanje bilo faul u napadu.

@Dobrinčan kakve veze sada imaju 2 slobodna bacanja Ledeja Partizan izasao iz bonusa svaki faul su slobodna.
Koga ne mrzi pogledajte podkast Kuzme i Luke prvih sat vremena su pricali o situacijama i verujem da je njihovo vidjenje realno.
Previse se prica o sudijama, situacijama a malo o kosarci, kosarka u prvom poluvremenu odlicna
Ono sa zapisnickim stolom ima tajmaut nema, greske sudija ti je da se smucis i dovodi takmicenje na amaterski nivo.

Diskutabilna je bila situacija Andjusic kada je isao u napad trazio je kontakt za 2 +1 Davidovac se postavio ali teatralno pao i zbog toga dobio tehnicku, e sad dal je ono bio faul u napadu i od odbrane mislim da sam slusao da je neko pricao da je tu napadac uvek u rpednosti. Mislim da je i Teodosic dobio zbog prigovora tada.
Sudije su se pogubile opasno jer se neverovatan pritisak na njih vrsi
Resenje je da sve derbije van EL sude strane sudije ali od toga nema nista realno
Resenje da se sedne i vidi sta da se radi prvo sa ABA ligom a onda sa KLSom,jer ovo nema smisla kakve veze ABA liga ima i plasman u istoj sa KLSOm.
Pre neku godinu Zlatibor osvoji ABA2 i zbog birokratije citaj pravila o broju timova Srpskih on nije mogao da igra ABA ligu.
Taj sto kuca u nba ima posed lopte, vi ne razumete pravila kosarke. Bitan je posed lopte. Ledej nije imao posed prilikom skoka, prednost je napravio odgurivanjem pre hvatanja lopte i tako dosao do iste. Sta ovde moze da nije jasno.
Ovo za slobodna bacanja si u pravu, bonus ispunjen svaki faul slobodna bacanja. Jos jedna potvrda da modertor treba prvo da malo izuci pravila kosarke ili da malo vise gleda basket.
 
Cekaj bre malo coci ne zezaj pa covek skace u vazduhu je i nalece na Mitrovica, da se tako sude faulovi pa u NBA bi svako drugo kucanje bilo faul u napadu.

@Dobrinčan kakve veze sada imaju 2 slobodna bacanja Ledeja Partizan izasao iz bonusa svaki faul su slobodna.
Koga ne mrzi pogledajte podkast Kuzme i Luke prvih sat vremena su pricali o situacijama i verujem da je njihovo vidjenje realno.
Previse se prica o sudijama, situacijama a malo o kosarci, kosarka u prvom poluvremenu odlicna
Ono sa zapisnickim stolom ima tajmaut nema, greske sudija ti je da se smucis i dovodi takmicenje na amaterski nivo.

Diskutabilna je bila situacija Andjusic kada je isao u napad trazio je kontakt za 2 +1 Davidovac se postavio ali teatralno pao i zbog toga dobio tehnicku, e sad dal je ono bio faul u napadu i od odbrane mislim da sam slusao da je neko pricao da je tu napadac uvek u rpednosti. Mislim da je i Teodosic dobio zbog prigovora tada.
Sudije su se pogubile opasno jer se neverovatan pritisak na njih vrsi
Resenje je da sve derbije van EL sude strane sudije ali od toga nema nista realno
Resenje da se sedne i vidi sta da se radi prvo sa ABA ligom a onda sa KLSom,jer ovo nema smisla kakve veze ABA liga ima i plasman u istoj sa KLSOm.
Pre neku godinu Zlatibor osvoji ABA2 i zbog birokratije citaj pravila o broju timova Srpskih on nije mogao da igra ABA ligu.
Objasni tvojim klupskim kolegama da je grešaka bilo na obe strane i da ne govore da su ih sudije pokrale u svim mečevima.Tu se vrti cela priča.Priznajte brate da je bolji pobedio i to je to.A ne gubite celu utakmicu i u nekom momentu priđete i naravno da odlučuje koš ili dva.Da je tu bio Gilespi-ne bi došli u tu situaciju. :haha:
 
Ево га ћоки....

Sve je u pravu sem što je preterao sa 20 razlike.I za Mutoglua i za Pantera i za Savića....Danas će Pantera čuvati Lazić a ako Mutoglu ne stavi Smita zajedno sa Panterom biće problem.Sad će Zvezda igrati sa kilavim Nedovićem,lošim Teom (mada danas možda bude bolji).Žale se Partizanovci kako nemaju centra-kao da mi imamo.
 
Sat vremena su analizirali Luka i Kuzma greske na obe strane, sudije, saopstenja realno sagledana situacija.
Zvezda sama usla u nezivesnu zavrsnicu 3 napada pucaju trojke i promase, to sto Partizanovci ne znaju, skupila se muda bem li ga sta je da zavrse utakmicu treba Zeljko i pomocnici da vide.
Zadnji napad je odradjen kako treba koliko puta je Ledej ono pogodio.
Na zalost ovde se moze pricati o sudijama nema kazni, sudijama se preti, gepekuje (ne secam se da je bila podignuta optuznica za ove navode)
Ja nisam cuo trenere da se zale na sudjenje u EL toliko. One dve utakmice u EL niko nije pomenuo sudije vec se samo kod nas pominju, verujem da je pritisak toliki da i nase najbolje sudije zajebu

Gde se zale Partizanovci za centra?
Imamo mi Smajlagica, Ledeja koji mogu da povuku na 5ci to sto su u kanalu jbga, neka pusti Zeljko onog malog na centarskoj poziciji (sto ima 18) Dule bi ga pustao garantovano.
Koj moj krivi slajfovani mu Jaramaz sedi na klupu to mi je enigma
 
Što više razmišljam sve sam bliže zaključku da je Rumenoglu na našem platnom spisku (honorarno)
 
Sve je u pravu sem što je preterao sa 20 razlike.I za Mutoglua i za Pantera i za Savića....Danas će Pantera čuvati Lazić a ako Mutoglu ne stavi Smita zajedno sa Panterom biće problem.Sad će Zvezda igrati sa kilavim Nedovićem,lošim Teom (mada danas možda bude bolji).Žale se Partizanovci kako nemaju centra-kao da mi imamo.
Ако данас Партизан не победи онда стварно нешто није у реду са тим тимом и да се нешто дебело закувало међу играчима и са тренером.
 
Sve je u pravu sem što je preterao sa 20 razlike.I za Mutoglua i za Pantera i za Savića....Danas će Pantera čuvati Lazić a ako Mutoglu ne stavi Smita zajedno sa Panterom biće problem.Sad će Zvezda igrati sa kilavim Nedovićem,lošim Teom (mada danas možda bude bolji).Žale se Partizanovci kako nemaju centra-kao da mi imamo.
Ko o cemu...
 
Mnogi ga ne vole, kažu potparol Partizana nije novinar, činjenica je da čovek barata informacijama koje su lako proverljive.
Što se tiče sudija evo
4d5c54efdb2ac2cf9aa72a71eb40dc39.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne prilikom suta, nego prilikom skoka dok je dolazio tj hvatao loptu, napravio je prednost time sto je odgurnuo protivnickog igraca telom. Skocio mu je na ledja, znaci nije skakao iznad sebe pa da dohvati loptu nego na mitrovica. Dobro znas da cu svaki put iz zaleta da te nadskocim ako ti skaces iz mesta po loptu. Jednostavno prostor iznad igraca u kosarci je njegov ako je prvi stao tu, i nema odgurivanja u tom slucaju. Faul je napravljen kada niko nije imao posed lopte. Tek posle toga je on uhvatio i sutnuo na kos.

Smesan si. Ako je i napravio faul kako Vi kazete onda je napravio faul u napadu a to nikako nije moglo rezultirati sa 2 slobodna bacanja za Mitrovica kojim ste presli u vodjstvo na +2
Nakon sto je Ledey uhvatio loptu sudario sa sa Mitrovicem,nikakvog odgurivanja nema kako vi tvrdite.
Zaustavi snimak na 0:10 pa ces mozda i videti nesto pa zaustavi na 0:34 mozda ti bude malo jasnije.

 
Sta kazu pravila:

Ĉuvanje igraĉa koji ne kontroliše loptu
Igraĉ koji ne kontroliše loptu ima pravo da se slobodno kreće po terenu za igru i zauzme bilo koji poloţaj kojinije već zauzeo drugi igraĉ.Kada se ĉuva igraĉ koji ne kontroliše loptu, elementi vremena i rastojanja se primenjuju. Igraĉ odbrane nemoţe da zauzme poloţaj toliko blizu i/ili tako brzo u putanji protivnika koji se kreće, da ovaj nema dovoljnovremena ili rastojanja bilo da se zaustavi ili promeni pravac.Rastojanje je direktno srazmerno brzini protivnika, ali nikada nije manje od 1 normalnog koraka.Ako igraĉ odbrane ne poštuje elemente vremena i rastojanja prilikom zauzimanja svog poĉetnog pravilnogpoloţaja ĉuvanja i doĊe do dodira sa protivnikom, on je odgovoran za taj dodir.Jednom kad uspostavi poĉetni pravilan poloţaj ĉuvanja, igraĉ odbrane moţe da se kreće da bi ĉuvaoprotivnika. On ne sme da ga spreĉava da proĊe, ispruţajući ruke, ramena, kukove ili noge u njegovu putanju.On moţe da se zaokrene unutar svog cilindra, da bi izbegao povredu.
 
Smesan si. Ako je i napravio faul kako Vi kazete onda je napravio faul u napadu a to nikako nije moglo rezultirati sa 2 slobodna bacanja za Mitrovica kojim ste presli u vodjstvo na +2
Nakon sto je Ledey uhvatio loptu sudario sa sa Mitrovicem,nikakvog odgurivanja nema kako vi tvrdite.
Zaustavi snimak na 0:10 pa ces mozda i videti nesto pa zaustavi na 0:34 mozda ti bude malo jasnije.

Kolega.Ledej je povredio 5 cilindara jer je poleteo i nije skakao pravo,Mitrović ga nije ni video ni očekivao.
Jel vama kapiten živ.Nešto Mutoglu priča da samo protiv Zvezde doživljava torturu.Ne znam da li je gledao kako se čuvaju naši plejevi.
Što ne pokaže te klipove nego samo kevće jer ga ubi sramota jer ga razvali Zvezda 7 puta za redom.
 
Партизан 11 играча а Звезда 10 играча.
Где су домаћи млади играчи из академија?
 
Nazad
Vrh