SPORT-Opšta tema

Новак Ђоковић је један диван човек и Велики Србин. Из њега исијава доброта коју само лоши људи не могу видети. Толико вртића и толико болница и толико доброчинства Србија није видела одавно.
Он је нешто најбоље што се Србији а сада се види и целом свету могло догодити. Он је неко на кога наша деца треба да се угледају. Само се лоши људи и противници нас Срба могу наслађивати његовим патњама. Велики је шампион, најуспешнији тенисер свих времена и један од највећих спортиста свих времена.
Нек нам је жив и здрав, нека га Бог чува на његовим путевима и нека опрости онима који не схватају тренутак и таму у којој живимо и не могу да препознају светлост Новакове појаве која обасјава све оно што је добро и витешко.
 
BBC javlja a nasi prenose da su Novakovi advokati naveli da je prvi pozitivan PCR test Novaku bi 16decembra(inace dva dana nakon utakmice kosarkaske utakmice czv-barsa na kojoj je bio a gde su i neki igraci kasnije bili pozitivni).E sad zanimljivo je to da je on urucivao priznanja pozitivan u njihovom sportskom centru Novak 17decembra dakle sledeceg dana nakon pozitivnog testa,nije bio u karantinu i izolaciji....20 dana nevakcinisan pred mozda i najvazniji turnir u karijeri on se setka i izaziva sudbinu,jos uvek puno tajnosti u svemu,daleko je jos ponedeljak da cujemo zvanicno...meni je ovo sve toliko ne jasno

ako se ne vakcinise ovo ce mozda biti i delemicno kraj karijere Novaka(Ameriku tesko da ce videti,francuzi sad govore da ce mu dozvoliti ali gde je jos jun,britanci su i ovako "odusevljeni sa njim" u pm)
 

Pismo osnivača​

Odrastao sam u zemlji koju su tokom istorije potresali sukobi, a u kojoj bez obzira na to deca i dalje sanjaju velike snove. Tokom celog svog detinjstva imao sam podršku porodice, jer su oni verovali u mene i sanjali zajedno sa mnom.

Danas sam uspeo da ostvarim snove iz detinjstva i postanem jedan od najboljih tenisera na svetu, da osvojim više Grand Slam titula. Veoma mi je važno da upravo sada, dok sam još uvek mlad i privlačim pažnju mnogih oko sebe, započnem svoje filantropsko nasleđe. Želim da ovu pažnju usmerim na rad fondacije i na taj način pomognem velikom broju dece da ostvare svoje snove. Na mom primeru mogu naučiti da je mnogo toga moguće ako čovek veruje, ako se trudi i ako ima podršku svoje porodice.

Suočio sam se sa svakodnevnim problemima koje viđam u mojoj zemlji i odlučio da je moja misija da pomognem da se poboljšaju uslovi obrazovanja i odrastanja naših najmlađih. Smatram da ulaganjem u rano obrazovanje možemo da doprinesemo da naša zemlja dobije stručni i obrazovani kadar koji će pomoći kolektivne napore da smanjimo siromaštvo i uključimo sve marginalizovane grupe.

Imenovan sam za nacionalnog ambasadora UNICEF-a u Srbiji kako bih pomogao da se podigne svest o tome koliko je mali udeo dece koja se uključuju u predškolsko obrazovanje. Srbija spada u zemlje sa najnižim učešćem u predškolskim programima. Moja fondacija je prihvatila ovu inicijativu, tako da ćemo zajedno sa UNICEF-om i ostalim neprofitnim organizacijama raditi na tome da pomognemo obrazovnom sistemu u Srbiji i tako pružili deci šansu za bolji život.

Hajde da zajedno verujemo u njihove snove!


https://novakdjokovicfoundation.org/sr/all-projects/#


Успех није успех ако некога не усрећиш, ако некога не насмејеш, ако се бориш за праве и истинске вредности.
 
Malo imaju para pa sa se obezbedi cela familija.Sprema covek biznis za penziju.Lepo ja kazem ekipa mutnija od Dunava.

Usemili se sa mafijasima na vlasti.
 

Највише одликовање Српске Цркве Новаку Ђоковићу​


Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј уручио је данас, 28. априла 2011. године, у Српској Патријаршији у Београду орден Светог Саве првог степена г. Новаку Ђоковићу, истакнутом спортисти из Београда.


На предлог Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, прослављеном српском тенисеру највише одликовање Српске Православне Цркве додељено је за његову делатну љубав према Мајци Цркви, нарочито показану свесрдним и истрајним помагањем српског народа и светиња наше Свете Цркве, посебно на Косову и Метохији. Овај млади Србин, најистакнутији спортиста и амбасадор Србије у свету, успео је да својом снагом, шармом и искреношћу на прави начин посведочи свету јеванђељску поруку мира и љубави међу људима и солидарности са пострадалима, не само у српским земљама, него и широм света.

http://www.spc.rs/sr/najvise_odlikovanje_srpske_crkve_novaku_djokovicu
 
Dok je Maradona bio ziv a i posle njegove smrti niko u Argentini nije komentarisao bivsi narkoman,otkaceni i proplupali Maradona ,smrkac kokaina vec je cela Argentina bila jednoglasna MARADONA JE BOG IZGUBILI SMO BOZANSTVO a kod nas da razapnu zivu ikonu kome niko nista nije pomogao u zivotu a najmanje drzava Srbija i to ne najmanje nego NISTA..Sto se tice ovog projekta sa izgradnjom velikog teniskog kompleksa koji je neophodan i Beogradu Srbiji jer teniskih terena nema a potencijala imamo i previse to je projekat koji je od velike vaznosti i samim tenderom gde bi Nole bio nosioc projekta ogradice se u tom projektu i ova gomila politicara na celu sa Vesicem jer oni nista ne rade iz ljubavi ili patriotizma a da nije Noletova firma na listi projekta nasli bi oni lagano neku drugu firmu dali iz Srbije ili Kipra ili Dubaia totalno nebitno a ako vec neko treba da odradi to svetski onda je bolje da to uradi covek koji je u toj materiji i da to bude na svetskom nivou a mesto je izmisljeno za teniske terene i dobro je da Srbija ima sto vise sportskih objekata .Sto se tice Noleta najveceg tenisera svih vremena ..........ponavljam NAJVECEG TENISERA SVIH VREMENA znaci NE MEDJU NAJBOLJIM NEGO NAJBOLJI nastavicemo da navijamo i da dajemo podrsku Noletu a najveci fetis je kada ga silne one princeze i ona kraljevska elita opsedaju na Vimbldonu i kao caskaju sa njim forme radi zbog protokola a na zemlje istocnog bloka gledaju kao na Arape ,crnce i Induse ali takav im je horoskop a 20 000 ljudi zvizdi i urla protiv Noleta .
Ovo da je normalna drzava kao sto nije SVAKI GRAD U SRBIJI BI TREBALO DA IMA ULICU NOVAKA DJOKOVICA taj covek je mnogo zasluzio i mnogo dao Srbiji a usrecio je ceo Balkan i takvi ljudi vracaju veru da ovde nije sve izgubljeno i da malo poklonimo vise paznje onima koji to zasluzuju pravim i istinskim vrednostima .Nije mu slucajno patrijarh dao povelju koja se daje samo istinskim cestitim ljudima koji vole svoju zemmlju i svoj narod ......IDEMO NOOOOOLE
 
druze mornar koga je maradona ugrozavao time sto je vukao linije svaki dan osim samog sebe??? novak takodje ne ugrozava nikoga osim sto se citava slika o njemu moze vrlo lako urusiti o velikom patrioti i ostalome.....totalno si promasio ponovo
 

Највише одликовање Српске Цркве Новаку Ђоковићу​


Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј уручио је данас, 28. априла 2011. године, у Српској Патријаршији у Београду орден Светог Саве првог степена г. Новаку Ђоковићу, истакнутом спортисти из Београда.


На предлог Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, прослављеном српском тенисеру највише одликовање Српске Православне Цркве додељено је за његову делатну љубав према Мајци Цркви, нарочито показану свесрдним и истрајним помагањем српског народа и светиња наше Свете Цркве, посебно на Косову и Метохији. Овај млади Србин, најистакнутији спортиста и амбасадор Србије у свету, успео је да својом снагом, шармом и искреношћу на прави начин посведочи свету јеванђељску поруку мира и љубави међу људима и солидарности са пострадалима, не само у српским земљама, него и широм света.

http://www.spc.rs/sr/najvise_odlikovanje_srpske_crkve_novaku_djokovicu
https://www.kurir.rs/vesti/politika/1102333/priznanje-vulinu-orden-svetog-save
https://www.rts.rs/page/stories/sr/...den-sveti-sava-drugi-red-milorad-vucelic.html
:udri: :udri: :udri: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Sta vi sad ocekujete da uzme svojih zaradjenih 500 000000 evrica i da podeli po Srbiji? Da je otisao da gradi napolje kazali bi smo eto ne ulaze u svoju zemlju. Pa nece graditi negde na periferiji gde bi deca trebalo da dolaze u skolu tenisa. Bacate u blato coveka koji je ispred svog vremena koga u svetu vise znaju nego Teslu i Pupina, Milankovica. Nije za poredjenje, ali je istina. Primer je za decu jer ne pije, ne pusi ne drogira se nije gej i na kraju sportista na vrhu sveta. Vredjaju ga Amerikanci, Englezi, Albanci, svojataju Hrvati sad ga pljujemo i mi Srbi, a kad nam kazu da smo los narod mi se ljutimo. Mi vise slavimo svoje poraze i porazene nego pobednike
 
druze mornar koga je maradona ugrozavao time sto je vukao linije svaki dan osim samog sebe??? novak takodje ne ugrozava nikoga osim sto se citava slika o njemu moze vrlo lako urusiti o velikom patrioti i ostalome.....totalno si promasio ponovo
Ajde da okrenemo pricu evo ja sam promasio temu STA SADA ZELIS DA OBJASNIS ❓ da su Djokovici valjda neka vrsta negativaca da valjda nisu nista uradili u zivotu ili da ih treba proterati iz Srbije kao Miru Markovic daj objasni mi svrhu ovih postova ali ti mi objasni nemoj objavljivati neke raznorazne isecke iz nekih tabloida STA JE ONO STO TEBE BOLI IZ NJEGOVE SIROMASNE BIOGRAFIJE I STA JE ONO STO TE JE TOLIKO RAZLJUTILO POSTO SI MI OVDE BRANIO MESECIMA OVE KRIMINALCE IZ UPRAVE ZVEZDE I TRUDIO SI SE DA MI OBJASNIS DA ONI NISU ONO STO JESU A JESU ONO STO NISU ❓SADA MI OBJASNI POTANKO DALI JE DJOKOVIC PO TEBI SVETSKA ZVEZDA DA LI TI JE DRAGO ZBOG NJEGOVOG USPEHA DALI NAVIJAS DA GA PUSTE DA IGRA AUSTRALIAN OPEN I DALI CES NAVIJATI ZA NJEGA ili ti je drazi KarenoBusta ,kanta leda Federer ili pegavi Marej .Cekam direktan odgovor pusti isecke iz tabloida u Srbiji se lep i atraktivan muskarac naziva pederom a sposoban i uspesan privrednik naziva alavko na pare.
A da bi procenio adekvatno odgovorices mi i dali vise navijas za KRAINOVICA ILI LAINOVICA ILI MALO NAGINJES KA NOLETU pitam zbog horoskopskog znaka a i krvne grupe POKAJ SE LULE28 I TI DA SE POKAJES I JUTJUBER IZ KRCEDINA I PODHITNO DA SE VRATITE NA PRAVI KOLOSEK DETOKSIKACIJA POD HITNO BRIJANJE GLAVE I KISELI KUPUS PROTIV UROKA :haha: .........CUJ NEVALJA IM NOLE BRUKA MNOGO SMO POTONULI KAO NACIJA PROBILI SMO DVO DNO
Zivota ti YOUTUBERU nisi valjda ljubomoran na tastu ❓:haha: ne moj da se brukas to je samo malo gasifikacija I TI CES TO ISTO DA RADIS SAMO SUTRA ne moj da si na kraj srca
 
Sta vi sad ocekujete da uzme svojih zaradjenih 500 000000 evrica i da podeli po Srbiji? Da je otisao da gradi napolje kazali bi smo eto ne ulaze u svoju zemlju. Pa nece graditi negde na periferiji gde bi deca trebalo da dolaze u skolu tenisa. Bacate u blato coveka koji je ispred svog vremena koga u svetu vise znaju nego Teslu i Pupina, Milankovica. Nije za poredjenje, ali je istina. Primer je za decu jer ne pije, ne pusi ne drogira se nije gej i na kraju sportista na vrhu sveta. Vredjaju ga Amerikanci, Englezi, Albanci, svojataju Hrvati sad ga pljujemo i mi Srbi, a kad nam kazu da smo los narod mi se ljutimo. Mi vise slavimo svoje poraze i porazene nego pobednike
Izvrces ko sojic.Sto se mene tice ne mora da da niti da ulaze kod nas, ali ne mora da ima mutne radnje sa mafiozama.Para imaju ko pleve, ali izgleda da im je sve malo pa mora malo da se suruje sa AV klanom.
 
Ajde da okrenemo pricu evo ja sam promasio temu STA SADA ZELIS DA OBJASNIS ❓ da su Djokovici valjda neka vrsta negativaca da valjda nisu nista uradili u zivotu ili da ih treba proterati iz Srbije kao Miru Markovic daj objasni mi svrhu ovih postova ali ti mi objasni nemoj objavljivati neke raznorazne isecke iz nekih tabloida STA JE ONO STO TEBE BOLI IZ NJEGOVE SIROMASNE BIOGRAFIJE I STA JE ONO STO TE JE TOLIKO RAZLJUTILO POSTO SI MI OVDE BRANIO MESECIMA OVE KRIMINALCE IZ UPRAVE ZVEZDE I TRUDIO SI SE DA MI OBJASNIS DA ONI NISU ONO STO JESU A JESU ONO STO NISU ❓SADA MI OBJASNI POTANKO DALI JE DJOKOVIC PO TEBI SVETSKA ZVEZDA DA LI TI JE DRAGO ZBOG NJEGOVOG USPEHA DALI NAVIJAS DA GA PUSTE DA IGRA AUSTRALIAN OPEN I DALI CES NAVIJATI ZA NJEGA ili ti je drazi KarenoBusta ,kanta leda Federer ili pegavi Marej .Cekam direktan odgovor pusti isecke iz tabloida u Srbiji se lep i atraktivan muskarac naziva pederom a sposoban i uspesan privrednik naziva alavko na pare.
A da bi procenio adekvatno odgovorices mi i dali vise navijas za KRAINOVICA ILI LAINOVICA ILI MALO NAGINJES KA NOLETU pitam zbog horoskopskog znaka a i krvne grupe POKAJ SE LULE28 I TI DA SE POKAJES I JUTJUBER IZ KRCEDINA I PODHITNO DA SE VRATITE NA PRAVI KOLOSEK DETOKSIKACIJA POD HITNO BRIJANJE GLAVE I KISELI KUPUS PROTIV UROKA :haha: .........CUJ NEVALJA IM NOLE BRUKA MNOGO SMO POTONULI KAO NACIJA PROBILI SMO DVO DNO

Zivota ti YOUTUBERU nisi valjda ljubomoran na tastu ❓:haha: ne moj da se brukas to je samo malo gasifikacija I TI CES TO ISTO DA RADIS SAMO SUTRA ne moj da si na kraj srca
Mornar , jasno mi je da si pusten za vikend ali nemoj preterivati, skleptace te opet. Bolje napisi traktat o Omoniji, nisi odavno.
Tesla je nula za Djokovicevu tastu, on se natezao 30 godina oko naizmenicne struje a tasta bez tendera gasifikuje i tata sa psihijatrije iz mornarove sobe dobija besplatne placeve i terene...
 
naravno da navijam za njega i da jedna je od najvecih svetskih zvezda ikada(sportskih)...kada sam ja branio terzica i ostale iz zvezde? druze mnogo se gubis

znao sam da sam ze zajebao kad sam ti odg na post
 
Mornar , jasno mi je da si pusten za vikend ali nemoj preterivati, skleptace te opet. Bolje napisi traktat o Omoniji, nisi odavno.
Tesla je nula za Djokovicevu tastu, on se natezao 30 godina oko naizmenicne struje a tasta bez tendera gasifikuje i tata sa psihijatrije iz mornarove sobe dobija besplatne placeve i terene...
 
https://www.srbijadanas.com/clanak/novak-i-jelena-svi-detalji-svadbe-decenije-11-07-2014
pa sto se bar ne venca kod nas,mala mu Srbija,nema nigde crkvice nikakve,mogao je i na Kosovu,deda mu je sluzbovao tamo. Na stranu sportska karijera koja je prepuna uspeha,bitna je ponekad i dusa o kojoj se ovde govori a neko od nas nije skapirao pa se prelilo na sve. Dok on nije zaigrao nismo vecina nas ni znala kakav je i loptica,pratili ste kosarku,vaterpolo,fudbal i ostale sportove koji se kod nas igraju decenijama uspesno,sad za rodjendan deci sa tri godine kupujete reket. Odjednom je on bog koji hoda zemljom.Jos jedno,roditelje ne mozes da biras (a i orah ne moze da padne ispod musmule sto se odnosi na njega i caleta mu)ali zenu i ljude koji te okruzuju i koji se izdaju za tvoje prijatelje svakako mozes. Budi bre musko,lupi sakom u astal i kazi sta ide a sta ne,ocu ovako necu to i dovidjenja svidelo se vamam ili ne,zenu za ruku,decu pod misku i pravi svoje gnezdo kako ti zelis a ne kako drugi komanduju,raskrstis sa svim podguznim ulizicama pa makar bili otac,majka,zenina draga majcica ili sestra. Ok,dao je neku kintu gde god je trebalo a pobegao u poreski raj. A koliko ste vi puta otisli da pomognete nekome da se skuci,na zidanju,na betonazi,na dizanju krova,na postavljanju merteka,na docekivanju izbeglica 90tih i pomaganju tim pacenicima,koliko ste puta vi dali nekom novac kome je trebalo da poleci dete ili oca starog,i vi ste na neki nacin donatori.Nemojte ga celog gledati kroz prizmu njegove sportske karijere,jel'znate koliko je Grupa 7 dala novca u humanitarne svrhe,jel znate ko je spasio legat pgp rts kad su se ploce bacale,sta je Divac pricao 90tih u nba i koliko mu je preceno od strane albanske mafije i pritiska iz lejkersa,kolko je kinte dao Nastasic za decje odeljenje,jel znate da je mali Markec iz Partizana pomogao starijima iz cele zgrade kad krenula korona,jeste li culi za Rodoljuba Niciforovica iz Pariza koji je dao 5960 stipendija dexi iz Srbije,koliko je Matic dao kinte svom selu,to nista nije medijski propraceno,ali jebiga oni ne osvajaju stalno trofeje pa nisu interesantni. Zasto ne dodje u voljeni i prelepi bg i tu da zivi,trenira,placa porez i ostalo,a vi svi mozete da namirujete potrebe i dugovanja prema drzavi . Uporedjujete ga sa ljudima poput Pupina,Tesle,Karadjordja,Mišića,Karadzica Vuka,Stefana Lazarevica,pokojnog patrijarha Pavla,Andricem,Njegosem. Ako po vama tu zasluzuje mesto onda ok.
 
IMG-095db4def04d22ea4c37bea155e965ba-V.jpg


Valjda će ga ovi pustiti u Australiju da može neka vest da se pročita o sportu, da vidimo kako je Flora igrala, Omonija itd.
 
Nazad
Vrh