SPORT-Opšta tema

ZA MILOICU Ne vodimo mi polemiku o tome ko je i sta radio vec je poenta price AKO SI VEC SKLONIO DZAJU KOGA SI UMESTO NJEGA DOVEO znaci ako tadasnje rukovodstvo nije bilo cisto i nije radilo kvalitetno menjas ok i koga postavljas ujmesto uigranog i strucnog kadra Postavljeni su najgori krimosi i sta kaze analiza za 13 godina sta se uradilo i dokle se stiglo PA STIGLO SE DOTLE DA JE KVOTA NA MARAKANI NA TOTENHEM 1,10 A NA POBEDU ZVEZDE POLA MILIONA I DA CELA EVROPA IGRA NA GOLOVE U GLAVU JER ZNAJU DA CE BITI PUNJENJE. A jedino moguce resenje za spas Zvezde i Partizana a to je PRIVATIZACIJA ali se nece dogoditi jer to mafijasima ne ide na ruku A AKO SE BUDE PRIVATIZOVAO BICE TO DOMACI PRIVATNIK ,DOMACI MAFIJAS......KUPUJMO DOMACE .A najgori moguci scenario koji postoji je ovakva situacija gde bolesnik umire na aparatima a ovo stanje je za svakog normalnog coveka mucenje,nocna mora i ponizavanje klubova sa bogatom tradicijom i reputacijom
 
..........................A jedino moguce resenje za spas Zvezde i Partizana a to je PRIVATIZACIJA se nece dogoditi jer to mafijasima ne ide na ruku....... a ovo stanje je za svakog normalnog coveka mucenje,nocna mora i ponizavanje klubova sa bogatom tradicijom i reputacijom

:bravo: :bravo: :bravo:

Da se pomenuti klubovi sto pre skinu sa drzavne grbace , da pocnu da izmiruju sve prethodne poreske i

druge finansijske obaveze ili da proglase BANKROT
 
Zanimljivo je da jedan od ova dva kluba 20 godina nije prodao nekog igrača i uzeo ozbiljne pare ne računajući izmišljotine tipa braća Ilić ili onaj jadnik Grujić, država mu daje kroz razne mućke 20 miliona evra godišnje ( videti pod Gasprom i banke koje nikom ne opraštaju dugove sem kad dobiju ponudu koju ne mogu odbiti). Opet je to ništa, bez obzira što je to najpovlašćeniji klub na planeti od strane države i sudijske organizacije, ipak je državni... Može neki primer iz normalne zemlje gde premijer drži tajne sastanke u fudbalskom klubu u ponoć, šalje VLADIN avion po trenera i jednom od najvećih ekonomskih partnera kao predsednik ove jadne zemlje daje dres najkriminalnijeg kluba umesto reprezentacije Srbije...U stvari kad je odgovaralo jednom čoveku koji je slučajno bio predsednik istog on je tvrdio da je to već privatizovan klub. Sve je ovo nebitno ako se pogleda da država 9 godina finansira PRIVATNI košarkaški klub sa 10 miliona evra godišnje. Razmišljam sad, koliko maloumnih španaca bi počelo da navija i dolazi na utakmice FK Borac Šajkaš kad bi taj tim promenio grb i ime, uzeo npr ime Fk Barselona Beograd...Postoje li takvi moroni kao u Srbiji što ih ima?
 
Zvezdu i Partizan treba ukinuti, kao i sve nase fudbalske klubove jer to nama nikako neide od ruke. Ima toliko lepih sportova gde smo daleko uspesniji, a koji su zarad glupavog fudbala neopravdano zapostavljeni.
 
Taj glupavi fudbal privlaci naj vise gledalaca. Sportovi gde smo uspesniji ne pune hale, a i to sto dodje su i fudbalski gledaoci. Ima i sira zajednica koristi od tog fudbala. Da bi dosao iz unutrasnjosti treba i goriva, putarina, treba nesto pojesti i popiti kupi se neki rekvizit, pa i glupe semenke pa prodavac zaradi mesecnu platu. Nama smeta sto drzava pomaze fudbalske klubove, a nekom smeta sto mi dobijemo milionske subvencije od kojih oni nemaju koristi. Uvek je bilo hleba i igara za mir u drzavi, tako da su poljoprivreda i sport povezani;).
 
[QUOTE]Zvezdu i Partizan treba ukinuti, ..............................................[/QUOTE]

Nema potrebe silom nista raditi , samo ih prepustiti fer trzisnoj utakmici .

Neka zive od sopstvenih prihoda , reklama , clanarine . . .

Pojedini klubovi se hvale armijom navijaca pa lepo , svako neka donira , tj plati clanarinu

10-ak evrica i eto celnicima klubova na desetine M evra na raspolaganju .

Ovamo duzni i pekaru za leba a sa druge strane dovode strane igrace i placaju

povelike ( za nase prilike ) dugogodisnje ugovore . Prvo izmiri obaveze prema drzavi ,

pa se onda bahati i placaj koga hoces . Eto , skoro se jedan od celnika zalio kako bi stvorio

bolji tim samo kad bi mu se dozvolilo da dovede bar 7 stranac po 1 dres . Zasto je caroban taj broj 7 ,

neka bude celih 10 . . . . svi sem golmana .



Za ovakvu frankestajnsku ekipu ne bi mogao da navija ni sam doktor Mugabe

ali bi se u ovoj zemlji vec nasli neki bolesnici . . .

Taj glupavi fudbal privlaci naj vise gledalaca. ......................................

Koliki je to bio prosek gledalaca po utakmici proslih sezona u nasoj prvoj ligi ?

google kaze . . . Što se tiče posećenosti liga, ne treba posebno da napominjemo da je srpska Superliga pri dnu po gledanosti - na neslavnom 43. mestu na svetu.

 
Poslednja izmena:
Vise ima publike na nekoj seoskoj utakmici nego na utakmicama prve lige.Tek kad se setim kad je bila tramvaj liga.
 
Fotografija je malo rasisticka ili mi se cini? Ko nece da gleda ili da prati fudbal ne mora. Neka igra sah, baca pikado ili klikere. Ako mu je zao para koje se izdvajaju neka se zali sudu u Strazburu. Do tada neka ga prati ko pronalazi bilo kakvo zadovoljstvo u toj igri. Neka deca trce po ulici ili livadi i pikaju taj lopovski fudbal. Bolje i to nego da sede pored kompjutera i pice igrice.
 
Zasto rasisticka , pa vecina stranih fudbalera kod nas je crne puti . Samo sam hteo slikovito da

prikazem sta nas ceka ( vizuelno ) ako se nastavi tendencija povecavanja broja stranaca

u nasem fudbalu . Uostalom videcemo za nekoliko god .

. Neka deca trce po ulici ili livadi i pikaju taj lopovski fudbal. .....................

Za to se svi zalazemo , da se fudbal omasovi na tom decijem ( amaterskom ) nivou a da se

stane na vrat tkzvanom profesionalnom fudbalu koji se pretvorio u lopovsko-mafijasku

organizaciju kod nas . Treba razlikovati amaterizam od profesionalizma i svim snagama podsticati ovo prvo .

Uostalom ,neke od najvecih uspeha smo postigli kada se fudbal igrao bas na tom nivou .
 
Poslednja izmena:
Ja samo hocu da gledam dobar fudbal. Da li je igrac crn,beo,zut,plav ili roze me ne interesuje. Takodje me ne interesuje ni da li je iz Gane,Japana,Turske ili Surdulice. Da bi se podigao kvalitet naseg fudbala (ako je to uopste moguce) potrebni su kvalitetni stranci. Ne ovi sa 2 leve noge koji se trenutno dovode vec skuplji i kvalitetniji. Znaci privatizacija. Mi dobre domace igrace nemamo. Imamo samo talentovane.
 
Eto ko pamti fudbal iz boljih i lepsih vremena informacija da je umro Vladica Popovic Zvezdin igrac i trener koji je vodio Zvezdu u Tokiju kada smo postali prvaci sveta.
 
Ja samo hocu da gledam dobar fudbal. Da li je igrac crn,beo,zut,plav ili roze me ne interesuje. Takodje me ne interesuje ni da li je iz Gane,Japana,Turske ili Surdulice. Da bi se podigao kvalitet naseg fudbala (ako je to uopste moguce) potrebni su kvalitetni stranci. Ne ovi sa 2 leve noge koji se trenutno dovode vec skuplji i kvalitetniji. Znaci privatizacija. Mi dobre domace igrace nemamo. Imamo samo talentovane.

Ne bih baš mogao u potpunosti da se složim sa ovim mišljenjem. Nisam ni nacionalista, ni šovinista, ni rasista, ali ako se pretera sa dovođenjem stranaca onda se smanjuje mogućnost napretka naših igrača. Evo zašto, strance će dovoditi bogatiji timovi i time biti u prednosti pa će i cela liga biti izrazito neujednačena, a samim tim i prvenstvo manje interesantno, manje neizvesno, a bez toga nema napretka. Liga u SFRJ je po tom pitanju bila znatno izjednačenija, mnogo manje razlike (u igračkom kvalitetu) su bile između vodećih i onih slabijih timova nego što je to danas, lako je moglo da se desi da i slabiji timovi pobede one jače i samim tim je prvenstvo bilo interesantnije, ravnopravnije i takmičarski neizvesnije i iz tog se rađao kvalitet. Kako smo onda mogli da imamo kvalitetne igrače a sad ne? Liga je bila ta koja je stvarala kvalitet. Ja mislim da je mnogo bolja stvar za naš fudbal izjednačenija liga pa makar sa nižim kvalitetnim nivoom igre i igrača, nego neizjednačena liga gde bogatiji naprave prednost sa strancima. A to da sad nema dobrih igrača, kako odmah postanu dobri kad odu u inostranstvo?
 
Бранкица Станковић је у Инсајдеру између осталог имала емисију и на ову тему и све лепо је тамо предочила нама обичном свету како функционише та фудбалска мафија ,око тих транфера ,довођења играча и прања пара. И на светском нивоу исто важи корупција и криминал само што је виша сфера ,елитни криминал па се теже открива ,али у суштини све то спада у тај домен и све се врти око тога.Наша лига је тек дивљи запад и сви ти странци су нечије власништво , богатији клуб више странаца доводи и више пара је у игри ,не греда се да се потспеши квалитет лиге ,никог то не занима , друго је била СФРЈ и ондашња политика ,бивши СССР није дозвољавао ни једном свом спортисти одлазак и каријеру у иностранство током целе своје играчке каријере.
 
Ni jedan jedini stranac koji je igrao u Zvezdi i Partizanu zadnjih 20 godina se nije prodao u ovih 5 najacih liga u Evropi. Ali ajde sto se nije prodao u najace lige ali nije se prodao ni u ove sporedne lige Holandija ,Belgija Portugalija,Svajcarska STO GOVORI DA ONI NISTA NE VREDE A TIH ZADNJIH 20 GODINA JE PRODATO 20 VRHUNSKIH DOMACIH IGRACA KOJI NIKADA NISU IGRALI U ZVEZDI I PARTIZANU U NAJACE LIGE EVROPE To nije slucajno pomenuo sam kako se radi u mladjim kategorijama i kako se srozavaju i unistavaju talenti po principu KO PLATI IGRACE. Ali po svim privatnim i drzavnim klubovima se radi po principu stvaras igrace godinama filtriras ili preko skauta dovodis kvalitetna pojacanja da bi mogao da zaradis na njih a sada KADA TIMOVI NISU NI PRIVATNI NI DRZAVNI A NEZNAM KOJI JE OVO STATUS KADA KOD DIREKTORA I TRENERA MOZE DA UDJE BILO KO I DA GA SAMARA OVO JE NEKI SPECIFICAN STATUS KLUBA KAO KADA HIJENE U PRASUMI KIDAJU ZRTVU A ZRTVA NIJE NI MRTVA NI ZIVA NESTO NEODREDJENO .Pitam prosle godine Nigerijca sto igra za Smederevo kojiko stranaca ima u klubu i covek rece 5 a sta ce 5 stranaca u timu koji je u 3 ligi bez ikakve teznje da udje u drugu ligu i kaze covek ako ovde ne zadovoljim idem u Novi Pazar ili Metalac pa da svi OMAZU MEDA OD TRANSAKCIJA pa se onda preseli u Rumunsku ili Bugarsku ligu a tamo je slicno kao u Srbiji A BROD TONE LI TONE A VREME PROLAZI A FUDBAL UMIRE i kada se rezimira zadnjih 20 godina koliko smo stagnirali ne zato sto imamo krizu ili nedostatak kvalitetnih igraca vec jednostavno kriminalci i politicari su toliko duboko usli u ovaj sport DA SE POSLEDICE TOGA OSECAJU I DUGO CE SE OSECATI
 
...................................................... Nisam ni nacionalista, ni šovinista, ni rasista, ali ako se pretera sa dovođenjem stranaca onda se smanjuje mogućnost napretka naših igrača........................................................

Nesto slicno se desava i u kosarci . 2-3 strana igraca ( da ne kazem crnci ) postizu najmanj 70% poena po utakmici .

Trenutno bi to bio uspeh za sam tim , ali na duze staze i kada ti igraci odu a novi nisu stasali ( jer nisu ni mogli

od ovih stranih sto cine vise od pola tima ) to je uvod u dubiozu i propadanje . A kako ce se ta politika dovodjenja stranaca

odraziti na reprezentaciju i njenu igru tek ce mo videti ( ako vec nismo videli )

Ili da svima njima podelimo pasose pa da igraju i za Srbiju ( naravno trazice da im se plati . . . )

Sto rece covek , nisam nacionalista , rasista ni sovinista ali ne bih voleo da u kosarkaskoj reprezentaciji

Srbije vidim crnca . . . . . podseticu samo da smo u jednom momentu ( ne tako davno ) bili NAJBOLJA BELA REPREZENTACIJA SVETA .

Znaci talenata u ovom sportu kod nas itekako ima ali ne mogu da dodju do izrazaja i da se formiraju

kao sportske licnosti bas zbog ovih stranih igraca i klupske zelje za trenutno sto boljim rezultatima a sutra kako bude .
 
Ja bih ukinuo finansiranje fudbalskih klubova od strane države. Dodeliti na upravljanje ekipi koja će da dobija deo profita a deo da vraća dugove sa UPPR i sa materijalnom odgovornošću... kad se izvade iz bule prodaja... Pre toga istraga za ove i sve prethodne mafijaše što su vodili klubove pa bukagije...
Ako to ne uspe ukinuo bih fudbal... bolji smo u košarci, odbojci i vaterpolu...
Mada da dvojica završe u zabeli na desetak godina videli bi kako se odjednom pronalaze milioni...
 
Nazad
Vrh