Soja 2024

To je glupost uraditi bar po mom mišljenju. Šta je sada time dobio? Teško mu je bilo sačekati jos mesec dana? Da li imas koju sliku mozda kako je izgledala ta soja?
 
Ima ovde kod nas soja sejanih 20.marta. Te soje zreju, jasno se vidi po njima. Pitanje je samo sta su nalile. Na kraju cemo videti sta je ispalo najbolje, da li setva u martu, ili u maju.
 
Ja moje nemam zelju ni da obilazim. Bog da prosti... Vise srece sledeci put. I to bas sad kad imam 2/3 pod sojom. Bolje i u decembru da sam sejao psenicu, izvukao bih trosak, ovako sam u minusu i to debelom. Maj je obecavao sa padavinama, ali kad je trebalo sve je obislo.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
fb21b2adc4b8466ea5546db7488cacc0.jpg
 
Poslednja izmena:
ne mogu da je ne obidjem kada svaki dan prolazim pored nje. stanem i pogledam a svaki put kazem sebi 'vise neces stajati do zetve'
 
Na žalost,gde nije pala kiša pre par dana,50% mahuna neće naliti.
A imala je vrhunski potencijal!
 
Kod nas je.palo u subotu,nista preterano ali je. Lepo padala oko pola sata. Danas sam frezovao malo u basti i ima jos uvek fine vlage malo dublje. Nadam se da ce biti dosta da zrno pristojno nalije. Jos je basta gola tj nema zasenu za razliku od redova soje
 
Kada je gledam svaki dan nemam uvid da li raste,naliva zrno,zri...
Kao kada si sa nekim svaki dan pa ne vidis da se menja a kada ga sretne neko drugi posle istog perioda ne moze se nacuditi koliko se promenio. Tako i ja sa sojom...
 
Nazad
Vrh